Slaugytojos Rachel Cox sprendimui šeima neprieštaravo

48 metų Rachel Cox 15 metų dirbo Škotijos hemodializės inkstų skyriuje, iš kurių aštuonerius metus dirbo vyresniąja slaugytoja. Ji gerai suprato gyvenimo su vienu inkstu riziką. Rachel šeima teigė, kad ji pasielgė „beprotiškai“, bet moteris vis tiek nusprendė paaukoti inkstą.

 

Norėjo palengvinti bent vieno žmogaus likimą

2017 metais nepaprastai svarbių organų transplantacija buvo atlikta sėkmingai. Ir tai buvo sąmoningas gailestingos slaugytojos pasirinkimas.

„Mano šeima manė, kad aš išprotėjau. Mano vyras manęs vis klausinėjo: „Ar tu vis dar tikra?“ ,bet jis niekada nesakė „nedaryk to“, –  teigė Rachel savo interviu žiniasklaidai.

Tiesa, prieš operaciją moteris keletą kartų bendravo su psichologu. Jis suprato, kad ji tai daro dėl tinkamų priežasčių. Visi donorai turi praeiti tokius pokalbius.

„Gyvenimas hemodializėje * nėra lengvas ir iš tikrųjų tai nėra pasirinkimas. Tai aš matau kiekvieną dieną, todėl norėjau padaryti bent ką nors, kad palengvinčiau bent vieno žmogaus likimą. Savo inkstą galima paaukoti tik vieną kartą, bet aš nesirinkau, kam konkrečiai aukoti“, – žurnalistams paaiškino slaugytoja.

Pacientai, laukiantys organų persodinimo, daugiau nei metus laukė tinkamo donoro. Vidutinis inksto laukimo laikas Anglijoje yra dveji su puse metų.

Rachel per metus atliko įvairius tyrimus, tarp jų ir kraujo tyrimus. Visa tai buvo padaryta siekiant įsitikinti, kad jos inkstai yra pakankamai sveiki ir kad „senatvėje“ ji gali gyventi su vienu.

Po 2017-ųjų operacijos, kuri užtruko tris valandas, Rachel jautėsi pavargusi ir skaudėjo, bet slaugytoją guodė mintis, kad greitai pasveiks.

„Kai aš prabudau po narkozės, visa buvau apraizgyta vamzdeliais, bet savaitės pabaigoje jie jau buvo pašalinti. Pirmas dalykas, kurį padariau pabudusi, apčiupinėjau save nuo galvos iki kojų ir įsitikinau, kad viskas yra savo vietose, – sako ji. – Mat kai atsipeikėjau, buvo šiek tiek neramu, bet jie man parodė, kokius, prireikus, gerti skausmą malšinančius vaistus“.

 

Puikiai supranta, kad tai yra jos asmeninis pasirinkimas

Nors moteris dabar turi tik vieną inkstą, bet, pasak jos, nejaučianti jokio skirtumo. Praėjus keturioms savaitėms po operacijos Rachel vėl ėmė bėgioti krosą „visu greičiu“.

„Man ant pilvo liko nedidelis randas, bet jis manęs netrikdo. Pooperacinis laikotarpis nebuvo sunkus. Bet tai nėra tai, apie ką noriu kalbėti viešai, nes nenoriu, kad kitos slaugytojos galvotų, jog turėtų sekti mano pavyzdžiu. Puikiai suprantu, kad tai yra mano asmeninis pasirinkimas ir dėl to niekas neturėtų jausti spaudimo “, – aiškino slaugytoja.

Žinia, donoro inkstas gali sukelti infekcijas, kraujavimą, kraujo krešulių susidarymą, venų, kraujagyslių ir organų pažeidimus ir net mirtį. Tačiau Jungtinėje Karalystėje daugiau nei 1000 žmonių per metus dovanoja inkstą ar kepenų dalį artimiesiems, draugams ir visai nepažįstamiems žmonėms.

„Aš laiminga, kad tai padariau, nes visada tikėjau inkstų donoryste. Donoro kortelę gavau dar besimokydama vidurinės mokyklos pirmoje klasėje. Po to, kai aš susiejau savo gyvenimą su medicinos sritimi, darbas parodė, kokią naudą žmonės gauna iš persodintų organų. Tai gali pakeisti kažkieno gyvenimą“, – sakė Rachel.

————————————–

* Hemodializė – ekstrarenalinio kraujo gryninimo metodas inkstų nepakankamumo atveju naudojant „dirbtinio inksto“ aparatą.

parengta pagal britų spaudą

3 KOMENTARAI

  1. Hi there, I found your site via Google even as looking for a comparable matter, your site got here up, it seems to be good.

    I’ve bookmarked it in my google bookmarks.
    Hi there, just was alert to your weblog thru Google, and found that
    it is truly informative. I am gonna be careful for brussels.

    I’ll appreciate for those who continue this in future.
    A lot of people might be benefited from your writing.
    Cheers!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą