Jei bandote sužavėti potencialų partnerį romantiškais šnabždesiais, įsitikinkite, kad esate gerai susipažinęs su romantiško potraukio gudrybėmis. Tiksliau... būtinai kalbėkite jam į kairę ausį. Archyvo nuotrauka

Visai neseniai į mane konsultacijos kreipėsi vyras, turėjęs akivaizdžių problemų santykiuose su moterimi. Vyras buvo pasirengęs sumokėti bet kokius pinigus, kad jo santykiuose vėl viskas būtų gerai. Nors patys santykiai akivaizdžiai jau buvo sugriauti ir jų atkurti nepavyko. Tačiau vyro motyvacija buvo gana banali: „Aš ją myliu“.

 

Jausmų svarba yra perdėta

Ši vyriška silpnybė būdinga  ne vienam vyrui. Todėl, pavyzdžiui, visai normalu, kai vaikinas  pameta galvą dėl merginos dar mokykloje. Ir tai yra teisinga,  nes tik taip gali rutuliotis normalūs, rimti ir ilgalaikiai santykiai. Tačiau kuo didesnė tapo mano patirtis psichologijos srityje, tuo labiau įsitvirtino mintis, kad jausmų svarba yra perdėta, o jų įtaka santykiams gana neigiama. Kaip tą suprasti?

Pateiksiu gyvenimišką pavyzdį. Vyras, turėdamas didelį pasisekimą tarp moterų, automatiškai nuskaito visas šalia esančias merginas, ar jos jam patinka ir ar nori su jomis būti. Taigi, vyras tokiu būdu  jau iš pat pradžių atsirenka, kurios merginos jam iš pradžių nelabai patinka, o tai reiškia, kad galimybė  kurią nors jų įsimylėti yra artima nuliui.

Kai vyras pradeda visavertiškai bendrauti su skirtingomis merginomis, prasideda antrasis atrankos etapas. Šiame etape vyras jau nesąmoningai skenuoja savo jausmus, bendraudamas su mergina. Ir jei šie pojūčiai pasirodo esantys arti įsimylėjimui, vyro noras būti su šia mergina smarkiai išauga.

Bet jei  virš visko iškeltume žodį „meilė“, o meile vadintume visų vyriškų santykių bėdų priežastimi, tai šis žodis netgi skamba kažkaip kilniai, tarsi vyrai aukojasi vardan gero tikslo. Bet jei pripažinsime sau, kad meilė yra tokia pati priklausomybė, kaip ir žalingi įpročiai, tada tame nebematysime jokio kilnumo.

Žvelgiant iš psichologijos pozicijos, vyrą labiau traukia ta mergina, kurios atžvilgiu jaučiasi silpnas, nors jis pats to ir nesupranta. Priešingai  – tas pats vyras tai aiškina tuo, kad nori merginą užvaldyti ir santykiuose su ja stengiasi užimti lyderio pozicijas.

 

Bendrauja ne tik žodžiais ir prisilietimais

Tiesą sakant, visi santykiai, prasidedantys tokiu vyrišku silpnumu, gali baigtis tik dviem scenarijais.

Pirma, mergina nejaus potraukio vaikinui, kuris yra silpnas jos atžvilgiu. O tai reiškia, kad ji greičiausiai jį tik išnaudos.

Aišku viena, kad partneriai  bendrauja ne tik žodžiais ir prisilietimais. Taip pat yra ir nematomas ryšys tarp žmonių. Tačiau, jei vyras yra silpnas savo partnerės atžvilgiu, bet išoriškai bando tai nuslėpti, tada ji vis tiek tai jaučia, nes šie signalai jai ateina pasąmonės lygmenyje.

Taip pat verta suprasti, kad vyras nesąmoningai jaučia savo silpnumą moters atžvilgiu, dėl to automatiškai pradeda stipriau jos siekti.

Vyras šio išbandymo neišlaiko, o jo partnerė jau sąmonės lygmenyje yra įsitikinusi, kad jis yra  silpnas. Svarbiausia, mokėti atskirti fizinį silpnumą nuo emocinio silpnumo. Vyras gali būti kelis kartus tvirtesnis, stipresnis, atsparesnis už savo partnerę, tačiau jos atžvilgiu jis bus silpnas ir priklausomas.

Pateiksiu gyvenimišką pavyzdį. Tarkim, aktyviai sportuojanti, raumeninga, stipri fiziškai mergina   įsimylėjo labai liekną jaunuolį, kuris buvo aiškiai fiziškai silpnesnis už ją. Tai emocinio skirtumo vienas kito atžvilgiu pavyzdys, kuriam įtakos neturi jokie išoriniai jėgos ir dominavimo neatitikimai.

Beje, juk apie 90 proc. vyrų  nesąmoningai ieško būtent to. Jie ieško stiprios moters, kuri rūpinsis juo, tada jis jausis saugiai ir užtikrintai.

 

Psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą