Einšteinas raštelyje parašė, kad įprastas tikslo pasiekimas nėra žmogaus laimės garantas, kaip daugelis galvoja. Winners-auctions.com

Visi dalykai, prie kurių kada nors prisilietė genijaus ranka, virsta auksu. Nelemtas paprasto popieriaus gabalas buvo parduotas aukcione Jeruzalėje už rekordinę 1,56 mln. JAV dolerius, rašo jateng.tribunnews.com

 

Sugalvojo originalų būdą sumokėti kurjeriui

Prieš šimtą metų, 1922-aisiais jau tada garsus 43 metų mokslininkas Albertas Einšteinas  Japonijoje Tokijo viešbutyje „Imperial“ skaitė paskaitų kursą apie reliatyvumo teoriją. Beje, mokslininkas  net originaliai papokštavo apie šią teoriją: „Kai draugauji su gražia mergina, valanda pralekia kaip sekundė. Kai sėdi ant karštos viryklės, sekundė atrodo kaip valanda. Tai  ir yra reliatyvumas“.

Einšteinas laukė siuntinio, kurį kurjeris turėjo pristatyti tiesiai į kambarį. Tačiau mokslininkas ir reliatyvumo teorijos pradininkas neturėjo pinigų arbatpinigiams kurjeriui, kaip tai paprastai daroma viešbučiuose. Bet Albertas Einšteinas buvo humoro žmogus, o ir pakilios nuotaikos buvo ne šiaip sau: sužinojo, kad jam skirta Nobelio fizikos premija. Be to, jis suprato, kad nemokėti kurjeriui būtų blogas ir nepriimtinas elgesys.

Taigi jis sugalvojo originalų būdą sumokėti kurjeriui. Jis paėmė ant stalo gulėjusį bloknotą su viešbučio logotipu (tokį dažnai galima rasti viešbučių kambariuose), išplėšė popieriaus lapą ir parašė palinkėjimą kurjeriui. Jį taip pralinksmino, todėl  genialus mokslininkas netrukus ant to paties paprasto lapo parašė antrą raštelį. Einšteinas šypsodamasis kurjeriui pasakė, kad šis raštelis bus didelė vertybė, kurios jis net negalėjo įsivaizduoti. Bet tai, žinoma, jei jam pasiseks.

Įdomu tai, kad kurjeris kažkodėl patikėjo mokslininko žodžiais, ir jam iš tikrųjų labai pasisekė.

Kai po daugelio metų abu rašteliai buvo pateikti aukcione Jeruzalėje, jie viršijo visus lūkesčius ir pranoko pradinę numatomą vertę.

 

Užrašus įsigijo Europos piliečiai, kurie norėjo likti nežinomi

Pirmasis, kuriame buvo nurodytas „laimės receptas“, buvo parduotas už 1,56 mln. JAV dolerius, o antrasis (kaip priedas) už 240 tūkst. JAV dolerius. Be to, ir  gana solidus priedas už popieriaus lapą, ant kurio parašė mokslininkas.

Taigi, Einšteinas raštelyje parašė, kad įprastas tikslo pasiekimas nėra žmogaus laimės garantas, kaip daugelis galvoja. „Ramus ir kuklus gyvenimas atneš daugiau laimės nei sėkmės siekimas ir nuolatinis ją lydintis nerimas“, – maždaug taip skambėtų tekstas, išvertus iš vokiečių kalbos.

Antrojo raštelio  trumpas posakis rodo teisingą žmogaus minčių kryptį, kuri gali visiškai pakeisti jo likimą: „Kur yra valia, yra ir būdas“.

Pranešama, kad aukcioną organizavo Izraelio aukciono namai „Winners“. Visi sulaikę kvapą stebėjo šiuos du parduodamus raštelius, kurie buvo nupirkti atskirai. Žinoma tik tiek, kad šiuos užrašus įsigijo Europos piliečiai, kurie norėjo likti nežinomi.

Pranešama, kad aukcione parduoti rašteliai atiteko kurjerio sūnėnui. Išeina, priešingai nei tikėjosi pats Einšteinas, kurjeris  neišmetė popiergalių į šiukšlyną, o sugebėjo pasinaudoti laiminga proga ir praturtėti tokia nepaprasta genijaus dovana.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą