O jei nutiktų priešingai – mergina stengtųsi kaip įmanydama rodyti daugiau dėmesio vaikinui, rašyti jam kasdien, ieškoti susitikimų ir mėginti išsiaiškinti, ar jis myli ją, ar ne. Kas tada būtų? Jei padovanosite merginai nors ir pigiausią gėlę, tai sukels jai emocijų audrą ir ji bus be galo laiminga. Archyvo nuotrauka

Niekam ne paslaptis, kad merginos yra gana emocingos būtybės. O pririšus ją prie savęs emociniu  lygmeniu, merginai galite tapti tuo, kurį ji mylės, vertins ir gerbs. Tačiau ne daugiau kaip penki procentai vyrų sugeba kompetentingai valdyti moterų emocijas. Todėl būtinai perskaitykite šį straipsnį iki galo ir tada sužinosite, kaip patekti į šiuos 5 procentus vyrų, kurių neapgaudinėja, kurie yra mylimi ir į kurių nuomonę moterys atsižvelgia.

Taigi, kaip suvaldyti merginą ir jos emocijas? Pradėkime nuo pirminių duomenų. Tiksliau, supažindinsiu su taisyklėmis, kurias reikia žinoti ir suprasti.

 

Dažnas labai sunkiai išgyvena išsiskyrimą

Vienas ir tas pats veiksmas gali sukelti visiškai kitokią merginos reakciją. Pateiksiu pavyzdį. Tarkime, kartą per savaitę merginai dovanojate dovanėlę, kasdien jai rašote, o pasimatymų metu prisipažįstate meilėje. O jei nuspręstumėte padovanoti jai ypatingai gražią gėlių puokštę. Ar tai privers ją labiau susižavėti jumis? Žinoma, kad ne.

Juk ji ir taip sulaukia per daug jūsų dėmesio. O jei nutiktų priešingai – mergina stengtųsi kaip įmanydama rodyti  daugiau dėmesio vaikinui, rašyti jam kasdien, ieškoti susitikimų ir mėginti išsiaiškinti, ar  jis myli ją, ar ne.  Kas tada būtų? Jei padovanosite merginai nors ir pigiausią rožę, tai sukels jai emocijų audrą ir ji bus be galo laiminga. Nes bet koks vyro ar vaikino rūpesčio pasireiškimas jai suvokiamas kaip ilgai laukta šventė. Todėl svarbu ne pats veiksmas, o emocija, nuo kurios ir priklauso tas ar kitas veiksmas. Ir nepamirškite to.

Jei norite suvaldyti merginų emocijas, pirmiausia išmokite valdyti savo emocijas. Jūsų užduotis – kuo geriau ugdyti emocinį intelektą, kad stresinėje būsenoje nepridarytumėte kvailysčių. Pateiksiu pavyzdį. Vyrai dažnai kreipiasi į mane išsiskyrę su mergina ar žmona. Jie būna labai nusiminę ir  liūdni, labai sunkiai išgyvena išsiskyrimą. Žinoma, jie nori ją susigrąžinti. Bet ką girdžiu konsultacijoje: „Nesvarbu, ar mes kartu, ar ne. Noriu jai padėti, kad po atsiskyrimo ji nepatektų į blogas rankas. Kad ji nepultų į lovą su kuo papuolė“. Ką aš sakau  klientui šioje situacijoje: „Pirmiausiai reikia padėti sau atsisveikinti morališkai  su praeitimi. Ir jau tada galvoti, kam padėti, o kam ne“. Aišku, kad vyras  tada buvo streso būsenoje ir visiškai nesusivaldė, negalvojo, ką kalba.

Tiksliau, jis galvojo ne apie savo norus, o apie tai, kaip įtikti buvusiai merginai ar žmonai. Todėl jei norite suvaldyti merginų ar moterų emocijas, patys nesielkite kvailai ir neapgalvotai. Išmokite slopinti pavydo jausmą, nustokite  galvoti apie tai ir elgtis isteriškai. Šios neigiamos savybės greitai išnyksta po to, kai stengiamasi kelti savigarbą ir savarankiškumą.

 

Niekada nepamirškite saviugdos

Merginų emocijas galima valdyti daug efektyviau, jei vyras jai ką nors reiškia. O jei apskritai  jis nėra populiarus tarp moterų ir jai jūs taip pat nerūpite, tada apie jos emocijų valdymą negali būti nė kalbos. Taip, žinoma, galite tai paversti emocijomis, bet tai bus daug sunkiau. Todėl niekada nepamirškite saviugdos dalykų. To pirmiausia reikia tam, kad aplinkinių akyse atrodytumėte palankiai.

Dabar apie pagrindinį dalyką, kaip valdyti merginų emocijas? Pradėkime nuo apibrėžimo. Emocijos yra psichologinis procesas, atspindintis subjektyvų vertinimą apie tam tikrą situaciją. Pagrindinis žodis šiame apibrėžime yra subjektyvus. Dabar paaiškinsiu pavyzdžiu, kurį pasakiau straipsnio pradžioje apie gėlių puokštę. Kaip sakiau, jei mergina ar moteris beprotiškai myli vyrą ir jai trūksta jo dėmesio, net viena jūsų padovanota rožė sukels jai džiaugsmą. Tai yra teigiamą emociją. O jei judu išsiskyrėte, privarginote ją savo meilės pareiškimais, dovanomis ir įtikinėjimais, tai dar viena jūsų gėlių puokštė ją tik supykdys. Ir ji galvos tik viena: kada  pagaliau paliksi ją ramybėje. Ir, žinoma, tada bet kokia jūsų dovana sukels tik neigiamas emocijas. Tikiuosi, suprantate, kad reikia atsitraukti nuo visuomenės primetamų stereotipų, nuo kategorijos „visoms merginoms patinka, kai joms dovanojamos gėlės“ ir elgtis pagal savo dabartinę emocinę būseną.

 

Dabar apie taisykles, kurios padės suprasti, kaip valdyti jos emocijas. Iš viso jų bus septynios.

Pirmoji taisyklė – mergina nesugeba suvaldyti situacijos

Pavyzdžiui, važiuojate automobiliu tuščiu greitkeliu. Jūs vairuojate. Ir staiga jūs imate smarkiai spausti akseleratorių, ir įsibėgėjate iki 200 kilometrų per valandą. Natūralu, kad mergina cypia iš baimės, prašo sulėtinti greitį, užplūsta emocijos, bet nieko negali padaryti. Ar galėtų sukelti tokią pat reakciją, jei ji vairuotų? Todėl visada laikykite situacijos valdymo vairą savo rankose. Tik taip galite suvaldyti moterų emocijas.

Ne kartą konsultacijų metu dažnai susidurdavau su situacijomis, kai vyras visus pinigus atiduodavo žmonai. Ir automatiškai tapo priklausomas nuo moters. Juk jis atidavė jai valdyti visą turtą. Tačiau pasitaikė ir tokių situacijų, kai vyras, išsiskyręs, atsidūrė gatvėje su mažai pinigų arba visai be pinigų. Arba moteris aktyviai manipuliavo tuo, kad po skyrybų jis liks be nieko.

Todėl vyras, vedamas gerų ketinimų, suteikia moteriai galimybę kontroliuoti situaciją, tuo pačiu prarasdamas labai stiprų kozirį, kuris jam gali  labai praversti ateityje. Todėl visada viską apskaičiuokite vienu žingsniu į priekį. Įskaitant neigiamas situacijos raidos galimybes.

Antroji taisyklė – nepriimkite už gryną pinigą  visų jos žodžių, priesaikų ir pažadų

Yra žinomos tokios sąvokos kaip „tikro vyro žodis“, „Vyras pasakė – vyras padarė“, o ar moterys turi ką nors panašaus? Ne! Tačiau yra frazės „Aš esu mergina“, „Aš pasakiau…“. Todėl  mergina ar moteris visada priima sprendimą pagal savo esamą emocinę būseną. O gali atsitikti taip, kad santuokų rūmuose ji gali prisiekti amžiną meilę, tačiau praėjus vos porai metų po vestuvių staiga pasikeis slaptažodį telefone ir vakarais ims rašyti žinutes savo kolegai… Ir jūs vis tiek patikėsite jos pažadu, kurį ji davė santuokų rūmuose. Ir manysite, kad tas kolega tik draugas, nesuvokdamas, kad galite ir klysti. Juk moteris nesunkiai gali rasti daugybę pasiteisinimų, kodėl neįvykdė pažado būti  ištikima. Ji pasakys, kad susirašinėja su kolega, nes jūs nekreipiate į ją dėmesio, ilgai užsibūnate darbe ir panašiai. Kiek neištikimybės atvejų žinoma, nepaisant to, kad abu sutuoktiniai prisiekė būti ištikimi vienas kitam. Kai kurie net susituokė bažnyčioje. Todėl atminkite, kad moteriai emocija yra pagrindinis, o susitarimas – antraeilis dalykas. Ji veikia būtent pagal savo dabartinę emocinę būseną, o susitarimai jai yra labiau būdas kontroliuoti vyrą.

Trečioji moterų emocijų valdymo taisyklė – nuostaba

Vėlgi, jei grįšite prie pavyzdžio, kai vairuojate automobilį, ir staiga įsibėgėsite iki dviejų šimtų kilometrų per valandą, ji patirs stiprią emociją. Bet jei dabar pasakysite, kad aš labai stipriai įsibėgėsiu ir palaipsniui didinsiu greitį, tada emocija bus daug silpnesnė nei staiga paspaudus akseleratorių. Kadangi įvykis, kurio žmogus nesitiki, suvokiamas stipriau.

Ketvirtoji taisyklė – neleiskite jai valdyti jūsų emocijų

Priešingu atveju ji turės kontrargumentą bet kuriam jūsų veiksmui. Tarkime, ji žino, kad jūs galite būti pavydus. Ir todėl ji prašo jūsų ką nors padaryti. Pavyzdžiui, prašo pinigų naujai suknelei nusipirkti, bet jūs šį mėnesį išleidote daug ir natūralu, kad atsisakėte. Tačiau ji nenusileidžia, nes ši suknelė jai labai patiko. Ir žinodama, kad jūs linkęs į pavydą, sako: „Na, tada aš pasiskolinsiu pinigų iš kolegos“. Ir viskas – jūsų pasididžiavimas yra įskaudintas, pradedate keiktis, uždrausti jai tai daryti. Nors vis dar neplanuojate jai duoti pinigų, tačiau ji jus išbalansavo, suvaldė jūsų emocijas. Tereikia  jai sulaukti  jūsų įžeidimo ar nemandagumo, ir apsiverkti. Po to atsiprašysite ir leisite nusipirkti tą suknelę. Bet ji sakys, kad jai nieko iš jūsų nereikia, gali nusipirkti ir iš savo pinigų, bet tada  sutiks ir priims iš  jūsų su malonumu pinigus. Tai paprasta manipuliacija, kuri prasideda nuo vyro išvedimo iš emocinės pusiausvyros.

Penktoji taisyklė – galimos emocijos taip pat sukelia emocijas

Jei pasakysite savo merginai ar žmonai, kad paruošėte jai dovaną, kurios ji seniai norėjo, bet nepasakysite, kokios. Tai taip pat leis jai gerai jaustis. Ji to lauks ir, žinoma, galvos apie jus. Šis psichologinis triukas vadinamas intriga ir taip pat puikiai veikia.

Šeštoji moterų emocijų valdymo taisyklė

Ji be galo svarbi, bet, deja, dauguma vyrų jos nepaiso. Jei situacijos raida jums tinka, tada ji bus skatinama. Jei įvykių raida jums netinka, tada jai tikrai nereikės laukti jokio pritarimo. Deja, daugeliu atvejų yra atvirkščiai. Pavyzdžiui, kai vyras ir moteris pradeda konfliktuoti, vyras pereina į grubumą, dėl ko ji pradeda rinkti daiktus ir sako: „Mes skiriamės, tu sugadinai man visą gyvenimą“. O dar visai neseniai charakterį parodęs vyras ima atsiprašinėti, prašyti jos neišeiti ir suteikti jų santykiams dar vieną šansą. Tai yra, jis skatina susikurti situaciją, kuri jam netinka. Natūralu, kad šiuo atveju apie jokią moterų emocijų kontrolę negali būti nė kalbos. Žemiau pateiksiu pavyzdį, kaip elgtis panašioje situacijoje.

Ir galiausiai paskutinė ir pati svarbiausia moterų emocijų valdymo taisyklė – nebijote prarasti moters

Kad būtų aišku, kaip taikyti septintą principą ir apskritai valdyti savo emocijas, vėl pateiksiu pavyzdį. Tarkim, su mergina palaikote santykius šiek tiek daugiau nei metus. Antradieniais jau kelerius metus einate mokytis užsienio kalbos pas tą pačią dėstytoją moterį,  bet jūsų mergina ilgainiui pradeda pavydėti.  Nors su šia dėstytoja jūs pradėjote mokytis gerokai prieš santykių pradžią. Jus sieja grynai dalykiniai santykiai, apie jokį flirtą negali būti nė kalbos. Bet jūsų mergina tuo netiki. Ir dėl to ji iškelia pavydo sceną, sakydama, kad turėtumėte susirasti kitą mokytoją. Negana to, ji apkaltina jus savanaudiškumu ir nejautrumu. Ir nustoja su jumis kalbėtis. Kaip tokioje ar panašioje situacijoje elgiasi paprastas vyras? Jis nusileidžia ir susiranda kitą mokytoją, kuriam mergina pritarė. Pas ją užtrunka ilgiau, už paslaugas paima daugiau pinigų, bet mergina patenkinta.

Nepastebimai su tokiu emociniu svyravimu ji perima visas savo vyro gyvenimo sritis. Ir viskas dėl to, kad jis pažeidė ketvirtąją taisyklę – leido jai valdyti jo emocijas.

Koks galutinis tokių santykių rezultatas? Žinoma, moters susidomėjimo praradimas ir išsiskyrimas. Koks yra alternatyvus įvykių raidos scenarijus, jei ji surengia pavydo sceną ir reikalauja pakeisti mokytoją? Ramiu tonu pasakykite, kad ant jos nerėkiate, neįžeidinėjate, nekeliate balso ir paprašykite jos elgtis taip pat. Tada pasakykite, kad tai jūsų mokytoja, pas ją jau seniai mokotės ir judu sieja grynai dalykiniai santykiai. Taigi jūs laikotės pirmosios taisyklės ir neleiskite jai valdyti situacijos, neleiskite jai valdyti jūsų emocijų.

O jei ji pradės jus įžeidinėti, susipakuokite daiktus ir išeikite netaręs nė žodžio. Ji rašys jums  supykusi žinutes, bet jūs neatsakykite, toliau vadovaudamasi trečiąja taisykle – scenarijaus nenuspėjamumu ir nesuteikimu galimybės  jai valdyti situacijos. Tada ji galvoja, kad įtrauks jus į skandalą ir dėl to pasieks savo tikslą. Tačiau supratusi, kad jai nepavyko jūsų išbalansuoti, po kelių valandų ar net minučių ji ne tik nuoširdžiai atsiprašys, bet ir paprašys atleidimo. Ir tik po to jūs atnaujinkite dialogą su ja. Ir, žinoma, toliau einate pas tą patį mokytoją kaip ir anksčiau.

Kas svarbu? Jei ji nesileidžia susitaikyti po to, kai jus įžeidė, ir toliau kažkuo kaltina, tuomet turėtumėte būti pasirengę su ja išsiskirti. Tai paskutinė septintoji moterų emocijų valdymo taisyklė. Priešingu atveju ji visą laiką manipuliuos skyrybomis ir jūs turėsite jai pasiduoti.

Neabejoju, kad šias taisykles galėsite sėkmingai pritaikyti praktikoje, o jūsų bendravimas su merginomis ir moterimis pasieks kokybiškai naują lygį.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą