Nedėmesingas, nepagarbus požiūris į jus - jeigu jau santykių pradžioje tai pastebite, tai kas bus toliau? Archyvo nuotrauka

Nuolatiniai kivirčai kartu su partnerio abejingumu ir atsiribojimu, teigiamų pokyčių nebuvimu, užsitęsusio nepasitenkinimo ir vienišumo jausmo atsiradimu, apatija, dirglumu – visa tai ir daug daugiau žmonių veda į psichologo kabinetą, norinčių išsiaiškinti, ar verta palaikyti santykius, ar pertrauka jau neišvengiama.

Įdomu tai, kad dauguma žmonių, kurie kreipiasi į mane psichologinės pagalbos, yra susirūpinę dėl santykių nutraukimo ir tolesnio naujo ir laimingo gyvenimo kūrimo. Todėl aptarsime artimus santykius ir ne tik romantiškus, bet ir draugiškus, nes minėti ženklai iš esmės būdingi santykiams.

Reikia atsiminti, kad viskas visada yra labai individualu, o šie sprendimai yra bendro pobūdžio, pagrįsti asmenine ir profesine patirtimi, todėl išvadas darykite patys, įsiklausydami į save ir savo vidinį balsą, ieškodami paguodos ir harmonijos bei visada pradėkite nuo savęs.

 

  1. Tik vienai pusei reikia santykių

Jausmas, kad jūs tiesiogine prasme tempiate šiuos santykius ant savęs, stengdamiesi padaryti daugiau dėl savo partnerio, nei jūs gaunate, neišvengiamai sukelia nepasitenkinimą. Tokiais atvejais  svarbu  suprasti, ko tiksliai ieškote ir kiek daug randate šiame žmoguje. Brandžiuose ir sveikuose santykiuose niekas niekam neturėtų tapti „tėvais“,  nes jūs jau suaugote ir esate atsakingi už savo gyvenimo kokybę. Santykiai turėtų būti kuriami remiantis abipusio intereso, partnerystės ir lygybės principu.

  1. Negalite pasikliauti partneriu

Idealių santykių nebūna, o mes nesame robotai, kad visada viską žinotume, atsimintume ir numatytume partnerio lūkesčius. Tačiau nuolat nesilaikant susitarimų, atsiradus emociniam atitrūkimui, šaltumui, visada bus puiki proga išsiaiškinti visa tai. Viskas kyla iš mūsų dėmesio poreikio ir kenčiame, kai to negauname, jausdami atstūmimą ir apmaudą. Tokie santykiai ilgainiui prives prie to, kad žmogus ieškos pakaitalo tame, kuris jį palaikys ir supras,  ir kuriuo gali pasikliauti.

  1. Kitos jūsų gyvenimo sritys kenčia dėl santykių

Nepasitenkinimas darbu, lemiančiu prastus rezultatus ir santykių su kolegomis pablogėjimą, finansiniai sunkumai, sveikatos problemos, gali signalizuoti, kad santykiai jums tampa našta. Tada jūs pradedate blaškytis, sunku į ką nors sutelkti dėmesį, nuolat galvojate apie įvykusius konfliktus, bandote analizuoti, tačiau tai neduoda rezultato.

Ko gero pastebėjote, kad santykių problemos turi įtakos ir jūsų fizinei savijautai. Medicinos psichologijoje yra toks dalykas kaip psichosomatika, kuri paaiškina ligų atsiradimą žmoguje neigiamų psichologinių veiksnių įtakos jam požiūriu, per psichikos ir žmogaus kūno sąveiką. Paprasčiau tariant, neišreikštos emocijos ir jausmai niekur nedingsta, o lieka žmogaus organizme, sukeldami sveikatos problemų.

  1. Partneris staiga dingsta arba vengia jūsų

Kodėl žmonės staiga dingsta iš jūsų gyvenimo arba dažnai jų vengiama? Klausimas, kurį tikriausiai sau uždavė kiekvienas žmogus ir iš karto norėjosi pagalvoti, kad jis tikriausiai kažkuo įžeidė ar ką nors padarė ne taip, ar pasakė ne tą. Tiesą sakant, viskas yra daug paprasčiau ir tai visiškai ne apie jus. Tokie žmonės konflikto atveju yra linkę permesti atsakomybę už sprendimų priėmimą kitiems. Baimė, kurią jie patiria prireikus paaiškinimų ir pokalbių, yra tokia stipri, kad jiems lengviau dingti nei kalbėti, nes tokiu atveju visada gali grįžti, jei kas nors atsitiks. Tokios pasikartojančios situacijos išeitis viena – nepriimti tokio žmogaus atgal. Nes jei žmogus  vieną kartą jus paliko, tada tai pasikartos su didele tikimybe. Kurkite patogias asmenines ribas su žmonėmis.

  1. Jums sunku pasitikėti ir atsiverti

Saugumo jausmas ir pasitikėjimas santykiuose yra vienas iš pagrindinių ir svarbių žmogaus gyvenimo aspektų. Jei nepasitikite žmogumi, daug ką slepiate nuo partnerio, tai proga susimąstyti, kodėl taip nutinka. Greičiausiai  ne dėl to, kad trūksta artumo jausmo, kurį sunku su kažkuo supainioti, o dėl to, kad santykiai yra trapūs, netvirti ir juos paprasčiausiai sunku palaikyti.

Aprašyti ženklai signalizuoja, kad kažkas nutiko ir jūsų santykiams reikia atviro pokalbio. O sprendimą nutraukti ir atnaujinti bet kokius santykius priima abu žmonės, todėl reikia išmokti išgirsti ir įsiklausyti į save ir savo partnerį.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą