Šis klausimas aktualus ne tik toms poroms, kurios oficialiai nėra įteisinusios santykius. Kartais net sukūrusi šeimą moteris gerai nesupranta, kas ji visoje šioje istorijoje. Ji tarsi kažko laukia, tikisi, bando pagerinti santykius, o tada paaiškėja, kad ji tėra įprotis ir patogi draugė. Archyvo nuotrauka

Visi norime laisvai ir nevaržomai dalytis meile su savo partneriais. Norime patirti tokią meilę, kuri svaigina ir liejasi lengvai, kaip romantiška daina vasaros vakarą. Žinome, kad tai įmanoma, tačiau dažnai mūsų baimės, nesaugumas ir įsisenėję įpročiai, kuriuos neretai sukelia karti patirtis, trukdo tam.

 

Pasikalbėkite  atvirai su partneriu

Dažnai net nesąmoningais veiksmais užblokuojame vietas, trukdančias meilei sklisti laisvai. Galime ir turėtume išsiaiškinti savo baimes ir spręsti skaudamas problemas. Tačiau tuomet turime imtis veiksmų, norint įveikti baimę, įtampą ir susikaustymą, kurie trukdo intymumui.

Jaučiatės susierzinę? Pasikalbėkite  atvirai su partneriu. Ar jums liūdna? Paprašykite, kad jus apkabintų. Daugelis žmonių paprastai susitraukia kaip jūros anemonas, kai jaučiasi pažeidžiami, tačiau tai tik padidina atstumą ir sumažina artumą.

Yra vienas paprastas veiksmas, galintis nustatyti dienos ar vakaro toną intymumo ar atstumo atžvilgiu: kai jūs vėl susitinkate po to, kai iki tol buvote atskirai.

Susijungimas pagal paprasčiausią apibrėžimą yra laikas, kai po išsiskyrimo vėl susitinkate. Paprastai galvojame apie susitikimą po ilgo nebuvimo kartu. Pavyzdžiui, kai vienas iš jūsų keliauja, bet taip pat susitinkame ir dienos pabaigoje po darbo. Mes susitinkame net tada, kai keletą valandų būname skirtinguose to paties buto kambariuose, o paskui vėl susitinkame.

Susitikimai yra galingi momentai, nes jie yra minimalios arba tarpinės zonos. Perėjimai visada apima ribinę zoną, kurioje esate tarp senojo ir naujojo etapo. Pavyzdžiui, prieš susituokiant, tarpinė zona  yra sužadėtuvės,  nes esate nebe vienišas, bet dar  ir ne susituokę.

Iki tol, kol moteris tampa mama,  jos tarpinė zona yra nėštumas,  nes dar tik būsima mama. (Vyrai turi lygiavertę zoną, tačiau tai nėra taip akivaizdu, kaip nėštumas.)

Šiai zonai būdingas pažeidžiamumo, dezorientacijos ir netikrumo jausmas. Kitos ribinės zonos yra saulėtekis ir saulėlydis, pavasario ir rudens lygiadieniai, vidurdienis ir vidurnaktis bei sausio mėnuo.

Kodėl tai svarbu suprasti ir ką tai turi bendro santykių su partneriu užmezgimu? Nes kai po išsiskyrimo vėl atnaujinate santykius, abu jaučiatės pažeidžiami. Jūsų gynyba susilpnėjusi, esate lengviau pasiekiami, bet taip pat labiau pasiruošę sustiprinti senus įpročius ir įsitikinimus. Kaip ir visose kitose zonose, senos žaizdos gali vėl suaktyvėti ir užgyti arba priešingai – vėl atsiverti.

Kitaip tariant, galite tikėtis, kad jūsų partneris kiekvieną kartą įžengęs pro duris patvirtins jums savo meilę, prieš tai nesimačius ilgesnį laiką.

Jei taip, tuomet galite sėkmingai artėti prie šių akimirkų tikėdamosi, kad jūsų partneris įveiks meilės atotrūkį ir „privers jus“ jaustis mylimai. Galbūt jūs nesąmoningai siunčiate signalą: „Tu tai padarysi. Tau  viskas bus gerai. Tu man praneši, kad vis dar mane myli“.

 

Ryte pasitikite savo partnerį su šypsena

Paradoksalu, bet jei jūs patiriate nerimą arba apskritai esate linkęs santykiuose išlaikyti kažkokį atstumą, tai jūs  ir per atnaujiną susitikimą statysite sienas. Taigi, jūs galite vienu metu ir nesąmoningai pasakyti: „Priversk mane jaustis mylima“.  Jūsų partneris gali natūraliai prieiti prie jūsų ir pabučiuoti, o jūs (irgi nesąmoningai) nusisukate. Jis apkabina jus ryte, o jūs išslystate iš jo glėbio.

Norint to išvengti ir nekartoti tų pačių klaidų, yra labai paprastas sprendimas: būkite iniciatyvios! Jūs ne tik aiškiai parodysite savo baimei, kad neketinate leisti jai valdyti situacijos, bet savo veiksmais leisite partneriui suprasti, kad esate čia ir esate pasiekiama.

Štai keletas būdų, kaip atnaujinti meilės santykius:

Ryte pasitikite savo partnerį su šypsena.

Apkabinkite jį, kai įeisite į virtuvę, pamačiusi, kaip jis ruošia pusryčius.

Apkabinkite jį, kai  jis grįš namo  vakare po darbo.

Nusiųskite jam meilės žinutę be jokios priežasties.

Ar mes patariame jums daryti šiuos dalykus, net jei nejaučiate jam meilės jausmų? Taip! Jei esate prastos nuotaikos ar dar kas nors tokio nemalonaus nutiko, šie būdai padės jums abiem atverti širdis, kad galėtumėte pasidalinti savo jausmais būdami ant tos pačios bangos.

Žinoma, jūs turite rasti individualių būdų ir priėjimų, kurie tinka jūsų santykiams. O kai kurie iš jų gali būti susiję su jūsų partnerio meilės kalba. Jei jis jaučia jausmus per meilę, tada apsikabinimai po ilgo nebuvimo bus kaip tik tas būdas. Jei jis supranta jus iš pusės žodžio, gal trumputis SMS, skirtas jam, bus pats mieliausias.

Tai paprastas, bet galingas meilės veiksmas, padedantis išlaikyti intymumą savyje visą dieną ir pasinerti į naktį su vienas kito šiluma širdyse.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą