Panseksualai turi ir savo vėliavą, susidedančią iš trijų spalvų:rožinės, geltonos ir žydros PairedLife nuotrauka

Europietiška tolerancija įkvepia. Jie ne tik mato žmogų kaip asmenybę, ne lytį, bet ir priima žmones be etikečių ir išankstinių nuostatų. Mes jau išsiaiškinome, kas yra aseksualai, bet šį kartą  nusprendėme  supažindinti jus su nepažįstamu terminu „panseksualas“.

 

Nebūtinai vienodai pasireiškia skirtingų lyčių susidomėjimas

Gyvename laikmečiu, kai žmogus  gali laisvai reikšti savo „aš“. Dėl visuomenės liberalaus požiūrio nereikia slėpti vidinių prieštaravimų ar apsimesti kuo nors. Amžininkai supras. Taip, galbūt konservatyvaus „sukirpimo“ žmonėms vis dar sunku susitaikyti su daugybe terminų, kurie pasirodė neseniai (arba tiesiog nenori jų suprasti). Bet mūsų nesuvokimo problema yra tik ta, kad mes neturime pakankamai informacijos. Ne daugiau.

Biseksualumas –  viena iš galimų seksualinių orientacijų (taip, ne visi pasaulyje yra heteroseksualūs), apibrėžiama kaip romantiška (!), erotinė ir seksualinė trauka tiek vyrams, tiek moterims. Tai nebūtinai vyksta tuo pačiu metu (juk mes kalbame apie orientaciją, o ne apie seksą). Ir, juo labiau, nebūtinai vienodai pasireiškia skirtingų lyčių susidomėjimas.

Šį terminą įvedė amerikiečių sociologas Alfredas Kinsey. Būtent jis turėjo įtakos įvykių raidai JAV seksualinės revoliucijos metu. Studijuodamas žmogaus seksualumą, Kinsey padarė didžiulį proveržį.

Kas mes esame, kad ginčytume mokslinius terminus? Viskas yra įrodyta. Jei yra reiškinio paaiškinimas, vadinasi, jis yra oficialus. Jei trumpai, biseksualas yra asmuo, kurį traukia kitas tos pačios ir priešingos lyties asmuo. Taigi, koks skirtumas tarp jų? Kodėl biseksualus ir panseksualus nėra tas pats?

Panseksualumas yra terminas, plačiai naudojamas seksologijoje (laikas jums jį įtraukti į savo žodyną, jei to dar nepadarėte). Tai reiškia seksualinį ar romantišką potraukį žmonėms, neatsižvelgiant į biologinę lytį ir lytinę tapatybę.

 

Iki šiol vis dar išlieka dvinarė lyčių sistema – yra tik vyrai ir moterys

Panseksualus traukia ne tik moterys ar vyrai, bet ir translyčiai žmonės (būtent tada žmogaus vidinis savęs suvokimas skiriasi nuo lyties gimimo metu) ir interseksualūs žmonės (žmonės, turintys vyriškos ir moteriškos lyties savybių). Jiems lytis nevaidina jokio vaidmens renkantis partnerį.

Taigi, dar kartą: biseksualus vienu metu traukia vyrai ir moterys, o paneksualai yra „akli lyčiai“ ir visiškai abejingi savo partnerio seksui. Tai platesnė sąvoka. Tai pabrėžia ne traukos dvilypumą, o jos nepriklausomumą. Priežastys, kodėl panseksualūs žmonės nesieja savęs su šiuo terminu, gali būti įvairios. Viena jų, kad šis terminas nėra įprastas arba jį smerkia visuomenė.

Žodį „melomanas“ pavartojome ne veltui, nes iš tikrųjų žmonės, patenkantys į šią kategoriją, patiria vienodą malonumą iš skirtingų žanrų muzikos kūrinių. Pagrindinis dalykas yra muzika.

Deja, bet daugumoje šalių iki šiol vis dar išlieka dvinarė lyčių sistema – yra tik vyrai ir moterys!

Įvairūs stereotipai, konservatyvus auklėjimas ir atgyvenęs supančio pasaulio suvokimas verčia mus „mirktelėti akį“  tik priešingos lyties atstovams. Ir tai, kad vyras turi būti stiprus, o moteris – švelni.

Kartais norisi paklausti, kas negerai šiame pasaulyje? Galbūt daugelis turėtų perskaityti, pavyzdžiui, Freudą.

Viskas, ką galime padaryti laimingos visuomenės labui, yra išplėsti savo ribas ir neteisti žmonių. Juk visi nusipelnėme laisvai mylėti.

“YouTube” vaizdo įrašas

parengta pagal medicalnewstoday.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą