„Mano vaikas atrodo laimingas, jis nesijaudina dėl kojų trūkumo. Jis meiliai šypsosi, visą laiką juokiasi ir dievina savo vyresniąją seserį. Nors jis ir neturi vienos rankos ir kojų, bet man jis tobulas“, - teigė laiminga mama. Socialinių tinklų nuotrauka

Didžiojoje Britanijoje gyvenanti Rosie Higgs pagimdė vaiką be kojų ir viena ranka. Ji sako  negalvojusi apie nėštumo nutraukimą net ir sužinojusi būsimo kūdikio būklę. Mama mano, kad jos sūnelis yra tobulas.

 

Mėgsta maudytis vonioje ir žaisti su savo žaislais

Per įprastą apžiūrą pas gydytoją, atlikus ultragarsinį tyrimą, likus 20 savaičių iki gimdymo, Rosie Higgs sužinojo, kad jos kūdikis gali sirgti amniono susitraukimo sindromu – liga, trukdančia normaliam galūnių vystymuisi.

Rosie dirba mokytojo padėjėja Harrowo miesto mokykloje, netoli Londono. Ji sakė, kad artimieji ir draugai pradėjo kalbėti apie nėštumo nutraukimą, tačiau jos širdyje „nebuvo jokių abejonių“, kad ji gimdys kūdikį.

Moteriai atlikus cezario pjūvį, gimė berniukas be kojų ir tik viena ranka su suaugusiais pirštais. Dabar Henriui yra 11 mėnesių ir jis mėgsta maudytis vonioje ir žaisti su savo žaislais.

„Kai man pasakė, kad mano vaikas turi tik vieną ranką ir neturi kojų, aš labai jaudinausi ir išsigandau. Bet kad ir ką jie man sakytų, aš niekada neabejojau, kad jį gimdysiu“, – sakė Rosie. Moteris prisimena, kad nėštumo metu kartais būdavo išsigandusi. Kartą per keturias savaites ji darė ultragarsą, bijodama, kad kažkas negerai. Tačiau nėštumas praėjo gerai, ir dabar Rosie džiaugiasi.

„Mano vaikas atrodo laimingas, jis nesijaudina dėl kojų trūkumo. Jis meiliai šypsosi, visą laiką juokiasi ir dievina savo vyresniąją seserį. Nors jis  ir neturi vienos rankos ir kojų, bet man jis tobulas“, – teigė laiminga mama.

„Tai, kad gimdymo metu mamos nebuvo šalia, labai nusiminiau, juolab, kad žinojau, jog gimdyti bus sunku. Laimei, gydytojai padarė neįtikėtino“, – sakė ji.

Nėštumo metu moteris taip jaudinosi, kad gimus Henriui akušerės paklausė, ar ji pasiruošusi jį iš karto pamatyti. Kadangi prenataliniai tyrimai negalėjo parodyti tikrosios kūdikio būklės, Rosie nežinojo, ko tikėtis.

Henris gimė 2020 metais gegužės 13 dieną  „Northwick Park“ ligoninėje Harrowo mieste netoli Londono. Jis svėrė 3,7 kg.

 

Močiutė taip pat myli savo anūką ir mezga jam drabužėlius

Berniuko tėvas Peteris, „Emirates Airlines“ darbuotojas, pirmasis pamatė savo sūnų. Jis paėmė berniuką ant rankų, priėjo prie Rosie ir paėmė ją už rankos.

„Kai tik jis man įteikė mūsų mažą berniuką, iškart pajutau, kad jį myliu“, – sakė Rosie.

Kai kūdikis buvo parvežtas namo ir parodytas 13-metei seseriai Alisai ir 7-erių broliui Michaelui, jie visiškai nesijaudino dėl jo būklės.

„Jie elgėsi labai gerai, abu išreiškė jam meilę ir priėmė jį tokį, koks jis yra“, – prisimena moteris.

Šiandien, beveik po metų, Henris mėgsta žaisti su savo broliu ir seserimi.

„Mano sūnus Michaelas yra autistas, todėl jis negali skirti Henriui tiek dėmesio, kiek Alisa. Bet jis jį labai myli, – sakė Rosie. – Alisa su juo elgiasi ne kaip su broliu, o kaip su savo vaiku. Ji jam yra kaip antroji motina“.

Močiutė Paula taip pat myli savo anūką ir mezga jam drabužėlius.

„Mano mama mėgsta jam megzti drabužius. Ji dievina savo anūką ir mano, kad jis yra neįprastas, ypatingas vaikas“, – teigė Rosie.

Mažasis Henris greitai auga: paima daiktus, pasuka galvą ir kūnelį, moka apsiversti.

„Jis susideda daiktus be jokių problemų, ir tai ypač įspūdinga. Jis sparčiai auga“, – sako  laiminga mama.

 

Visiškai nesijaudina dėl jo ateities

„Jis visą laiką čiauškia, tarsi kalbėtų su mumis. Tada jis pats atsako. Ryte jis pažadina mane su savo čiauškėjimais. O šiaip jis yra ramus berniukas, užmiega 19.30 val.  ir pabunda 6.30 val.“, –  priduria ji.

Rosie atskleidžia, kad Henris mėgsta sėdėti savo aukštoje kėdėje, bet negali šliaužioti, nes neturi kojų. Užtat jis gali valgyti savarankiškai ir tapo neįprastai mobilus.

Rosie ir Peteris tariasi su „Stanmore Orthopedics“  kompanija dėl ortopedinės pagalbos. Tai labai praverstų mažyliui.

Pasak tėvų, Henris vystosi gerai, todėl jie visiškai nesijaudina dėl jo ateities.

„Žinau, kad jis visada skirsis nuo kitų, bet mes jam padėsime. Esu tikra, kad jis sugebės įveikti visus sunkumus“, – sako mama.

Nuo pat gimimo Henrį remia labdaros organizacija „Reach“, kuri globoja vaikus be galūnių.

„Šios asociacijos dėka užmezgiau ryšius su daugeliu tėvų, turinčių panašių problemų. Jie man padeda įveikti sunkumus“, – sako Rosie.

Ateityje, vaikui augant, tėvai ketina įrengti namą, atitinkantį jo galimybes.

 

Socialinių tinklų nuotraukos

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą