Suprasti šį principą būtina, norint išmokti suskirstyti dienos, savaitės ar mėnesio prioritetus. Ir 20 proc. jūsų veiksmų duos 80 proc. rezultato!

80/20 taisyklė dar vadinama „Pareto principu“, kurį sukūrė italų ekonomistas, elito teorijos pradininkas Vilfredo Pareto. 1895 metais Pareto pastebėjo, kad žmonės visuomenėje natūraliai yra suskirstyti į tuos, kuriuos jis vadino „keliais gyvybiškai svarbiausiais“, arba 20 proc. valdančiojo elito pagal pinigus ir įtaką. Ir į „nereikšmingus daugelį“, arba 80 proc. žemesnę klasę – paprastus darbuotojus, skyrių vadovus ir panašiai, rašoma personalexcellence.co.

 

Žmogaus psichikos savybė yra bėgti nuo sunkumų

Vėliau Pareto nustatė, kad beveik visa ekonominė veikla laikosi šio principo, nes 80 proc. to meto Italijos turto valdė 20 proc. gyventojų.

Bet galime priimti 80/20 taisyklę ir pritaikyti ją beveik bet kokiai situacijai. Suprasti šį principą būtina, norint išmokti suskirstyti dienos, savaitės ar mėnesio prioritetus. Ir 20 proc. jūsų veiksmų duos 80 proc. rezultato!

Kaip veikia Pareto principas? Šis principas yra koncepcija, pagal kurią daroma prielaida, kad du iš dešimties elementų bet kuriame bendrame darbų sąraše bus vertingesni nei kiti aštuoni elementai.

Liūdnas faktas yra tai, kad dauguma žmonių atideda 10 proc. ar 20 proc. vertingiausių ir svarbiausių dalykų vėlesniam laikui ir linkę spręsti mažiausiai svarbius 80 proc., o tai labai mažai prisideda prie sėkmės. Tai žmogaus psichikos savybė yra bėgti nuo sunkumų ir leisti viskam išsispręsti savaime. Tik labai nedaugelis atkaklių ir užsispyrusių žmonių, žino būdų, kaip sukandę dantis gali atlikti sunkų 20 proc. tikslą. Kaip pritaikyti 80/20 taisyklę tikslo nustatymui?

Paimkite popieriaus lapą ir užsirašykite dešimt tikslų. Tada paklauskite savęs: „Jei šiandien galėčiau pasiekti tik vieną tikslą iš sąrašo, kuris iš jų turėtų didžiausią teigiamą poveikį mano gyvenimui? Tada pasirinkite antrą pagal svarbą tikslą. Baigę šį pratimą, nustatysite tuos 20 proc. svarbiausių tikslų, kurie jums padės labiau nei bet kas kitkas.

 

Sunkiausios užduotys lemia sėkmę gyvenime

Ką daryti su likusiais aštuoniais tikslais? Išmeskite juos ir sutelkite dėmesį į tuos, kuriuos pasirinkote kaip vertingiausius. Galų gale, jie taip pat suskaidomi į mažesnius tikslus, o čia taip pat galima taikyti Pareto taisyklę.

Dažnai matote žmones, kurie atrodo užsiėmę visą dieną, tačiau jie nedaug ką padaro. Taip beveik visada atsitinka, nes jie atlieka nedideles užduotis, o atideda vieną ar du dalykus, kurie jiems gali būti tikrai naudingi.

Kodėl? Nes vertingiausios užduotys, lemiančios sėkmę gyvenime, dažnai būna pačios sunkiausios ir didžiausios. Sunkių užduočių grąža paprastai būna ateityje. Daug lengviau dabar padaryti ką nors paprasto ir ramiai sėdėti.

Todėl prieš pradėdami dirbti, visada paklauskite savęs: „Ar ši užduotis įtraukta į 20 proc. mano darbo, ar 80 proc.?“

Atsisakykite pagundos pirmiausiai spręsti smulkias ir nereikšmingas užduotis. Nes jei pasirinksite dieną pradėti nuo smulkių užduočių, netrukus išsiugdysite įprotį visada pradėti ir dirbti su nedidelėmis užduotimis.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą