Kiekvienas žmogus nori gyventi aplinkoje, kurią susikuria pats. Daugelį vyrų gąsdina mintis, kad pradėjus gyventi kartu teks keisti namus ir gyvenimą pagal išrinktosios viziją. Archyvo nuotrauka

Taigi, meilė nepraeina iškart. Ją galima suskirstyti į keturis etapus ir, jei nieko nebus daroma, meilė paprasčiausiai išnyks. Kodėl meilė praeina?  Tai jau visai kitas  klausimas. O mes išsiaiškinkime, kaip išnyksta meilė. Garsi amerikiečių psichologė Barbara de Angelis, knygos „Šeimos laimės paslaptys“ autorė, išskiria keturis vienas po kito praeinančios meilės etapus.

  1. Susipriešinimas

Jis atsiranda, kai yra nepasitenkinimas partneriu, tačiau jis nėra išreikštas, o ignoruojamas. Dažnai žmogus mano, kad jis arba susitvarkys su susipriešinimu per kantrybę ir toleravimą, arba partneris pats apsigalvos. Bet, paprastai, tai neveikia ir prasideda antrasis etapas.

Ką daryti? „Žinoma, kalbėkite apie tai, kas santykiuose netinka ar nepatinka. Šiems tikslams siūlau naudoti „aš“ teiginius. Esmė yra kalbėti apie savo jausmus ir tai, kaip išgyvenate tam tikrą partnerio veiksmą“, – rašo knygos autorė. Anot jos, palyginkite: „Tu toks ir toks, tu sugadinai visą mano gyvenimą“ arba „Man liūdna, kai savaitgalį praleidi žvejodamas. Jaučiuosi vieniša ir nereikalinga ir manau, kad tu manęs nebemyli. Norėčiau praleisti daugiau laiko kartu “. Ir pamatysite didelį skirtumą.

Akivaizdu, kad pirmuoju atveju dialogas neveiks. Kadangi akivaizdžiai priekaištaujama, mesti kaltinimai ir įžeidinėjama. Partneris gali gintis ar pulti tik atsakydamas. Bet kokiu atveju tai neprisideda prie konfliktinės situacijos sprendimo ir santykių stiprinimo.

Antruoju atveju jūs kalbate apie save ir savo jausmus, susijusius su partnerio/ės veiksmais, nesmerkdami ir nepriekaištaudami. Ir tai yra puiki proga kalbėtis ir ieškoti sprendimų (jei partneris yra pasirengęs išgirsti ir užmegzti dialogą).

  1. Apmaudas

Jį sukelia slopinamas susipriešinimas. Šiame etape partnerio elgesys atrodo jau nepakenčiamas, atsiranda pyktis. Vėlgi, apmaudas dažnai nėra išreikštas žodžiais ir tiesiogiai, bet pasireiškia pasyvios agresijos forma – nuolatiniu nepasitenkinimu, įkyrumu.

Atrodo, kad įžeistą asmenį neapleidžia šis jausmas. Tai nuodija ne tik paties žmogaus, bet ir jo partnerio gyvenimą.

Ką daryti? „Būtų gerai suprasti, kad apmaudas yra nebrandus, vaikiškas jausmas. Jis susideda iš pykčio ir prisirišimo. Tačiau norint susidoroti su apmaudu, turite suprasti, dėl ko tiksliai pykstate ir koks yra jo reikalavimas. Ir pasikalbėkite su savo partneriu naudodami ankstesnio punkto „aš“ teiginius“, – rašoma knygoje.

  1. Atšalimas

Kai nebėra emocinio artumo, norisi skirtis. Išsiskyrimas gali vykti aktyviai – aršiais kivirčais ir daužant duris, arba pasyviai, kai partneris net nežino, kas vyksta kito sieloje. Pasyviai išsiskyrus, žmogus praranda susidomėjimą partneriu, gali užmegzti romaną ar fantazuoti apie naujus santykius. Arba jis pasineria stačia galva į darbą. Apskritai jis stengiasi praleisti kuo mažiau laiko su savo antrąją puse, jau nekalbant apie fizinį kontaktą.

Dažnai poros išsiskiria būtent šiame etape ir išsiskyrimas dažniausiai būna labai skausmingas. Bet jei dėl kokių nors priežasčių santykiai tęsiasi, tada juose daug abejingumo, nuobodulio ir neigiamų emocijų.

  1. Nebejaučia jokių emocijų

Jei ankstesniame santykių etape  partneriai vis dėlto neišsiskyrė, tai anksčiau ar vėliau prasideda ketvirtoji meilės išnykimo stadija. Asmuo ankstesnėse stadijose jau yra toks pavargęs, kad sąmoningai ar nesąmoningai nusprendžia nejausti jokių emocijų.

Tik šiuo atveju jausmai niekur nedingsta, o kartu su nepageidaujamais išgyvenimais praeina ir teigiami dalykai, tokie kaip džiaugsmas, pasitenkinimas, pakylėjimas ir panašiai. Kaip bebūtų keista, būtent šiame etape kyla didelė pagunda nuspręsti, kad viskas gerai, nebėra problemų. Bet iš tikrųjų tai yra pats kritiškiausias etapas iš keturių. Net iš šalies tai gali atrodyti ideali pora, nes nėra ginčų ir pretenzijų vienas kitam. Ir tada  pora ima ir išsiskiria! Tačiau dažnai nuslopintos emocijos randa išeitį bet kokių psichosomatinių ligų pavidalu.

Kaip matote, meilė išblėsta dėl nesugebėjimo parodyti partneriui savo jausmų, atsisėsti prie „derybų“ stalo ir susitarti.

 

1 KOMENTARAS

  1. : Gavau PAGALBOS IR SUSIJUSIU SU SAVO MYLĖTOJU
    Sveiki. Jau daugiau nei treji metai, kai dėl darbo ir persikraustymo neteko bendrauti su mylimuoju. Viskas vyksta per greitai, nes praradome bendravimą ir ryšį vienas su kitu. Skaičiau straipsnį apie kunigą haha. Nusprendžiau tai išbandyti savo nuostabai. Kunigas haha padėjo man atkurti ryšį su savo mylimuoju. Jei kas nors susidurs su panašia situacija, čia rasite išsamią informaciją.{priestjaja7 {@} {gmail}
    {.com} jajatemple {@ {null}.net

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą