Išmokti tapti autoritetu savo šuns akyse yra labai įdomi patirtis. Archyvo nuotrauka

Priėmęs sprendimą įsigyti šunį, žmogus tuo pačiu prisiima didelę atsakomybę, nes augintinis turi būti išauklėtas, kad būtų patikimas ir saugus kitiems. Dauguma šunų savininkų nori ramaus ir atsidavusio šuns. Bet kaip tokius išauklėti? To negalima pasiekti per naktį. Labai svarbu palaikyti nuolatinį ryšį su savo augintiniu ir ne mažiau svarbu, kad šuo matytų jus kaip autoritetą.

 

Šuo nereaguoja jums pašaukus ir apskritai ignoruoja jūsų įsakymus

Pirmoji šunų savininkų dažnai daroma klaida – elgiasi su savo augintiniu kaip su mielu žaisliuku ar mažu vaiku.  Šuns priedermė toli gražu nėra žmogiška, todėl jūsų toks požiūris į jį gali paskatinti gyvūną „pasirodyti“ ne tik namuose. Tai yra jo elgesys gali tapti net pavojingas kitiems.

Yra keli ženklai, rodantys, kad nesate savo šuniui autoritetas. Iš esmės šuo turėtų „žinoti savo vietą“, būti ramus ir visada pasiruošęs vykdyti jūsų nurodymus. Jei taip neatsitinka, vadinasi, šuo negerbia jūsų kaip žmogaus. Tai reiškia, kad turite  labiau susirūpinti savimi ir stengtis atsikratyti kai kurių savo įpročių.

Jei bandysite augintinį perkelti nuo sofos ar kitos mėgstamos vietos ir jis pradės niurzgėti, amsėti ir visaip kitaip rodyti savo nepasitenkinimą, tai taip pat ženklas, kad jis nėra atsidavęs jums. Jei nekviestas šuo patogiai susisuka ant sofos ar lovos, tai liudija, kad jis yra padėties šeimininkas.

Jei gyvūnas noriai griebia maistą iš jūsų lėkštės arba ėda iš jūsų rankos, tai jūs jam esate „tiesiog pažįstamas“, bet ne draugas ar lyderis.

Galų gale, jei šuo nereaguoja jums pašaukus ir apskritai ignoruoja jūsų įsakymus, vadinasi, esate jam nulis.

Išeinant iš namų, jūsų gyvūnas linksmai išsiveržia pro priešais jus esančias duris, net negalvodamas vykdyti  jūsų komandų ir įspėjimų – tai taip pat verčiantis susimąstyti ženklas.

Jūsų šuo turi labai erzinančių įpročių, pavyzdžiui, jam patinka krapštyti duris,  be jokio reikalo loti ant namiškių ir kišti snukį prie rankų, kaulyjant malonės. Tai, akivaizdu, kad jis yra paprasčiausiai neišauklėtas

 

Nesunkiai galima įsiskverbti į gyvūnų sąmonę ir spinduliuoti „lyderio“ pasitikėjimu

Išmokti tapti autoritetu savo šuns akyse yra labai įdomi patirtis, ypač jei jūsų per daug netraukia viršininko vaidmuo. Iš pradžių negeranoriškai nusistačius savo elgesį ir požiūrį į savo augintinį, galite pajusti, kad jūsų elgesys su šunimi tapo grubus ir net žiaurus. Bet ar kada pastebėjote, kaip šunys bendrauja tarpusavyje? Viskas čia gana primityvu. Šunų hierarchijoje demokratijai nėra vietos.

Bet  jei pakeisite savo požiūrį „demokratijos keliu“, jūsų augintinis bus artimesnis ir labiau patikimas draugas. Visos aistros nurims, jūsų artimieji jausis labiau atsipalaidavę, o jūs vėl būsite padėties šeimininkas! Jūsų šuo jums paklus, o jūs tapsite jo meilės ir palaikymo šaltiniu.

Jei žmogus yra asmenybė, jis nesunkiai gali įsiskverbti į gyvūnų sąmonę ir spinduliuoti „lyderio“ pasitikėjimu. Šunys puikiai supranta kūno kalbą. Todėl visa savo prigimtimi pademonstruokite, kas čia vadovauja. Atsistokite tiesiai, pakelta galva. Psichologiškai suvokite savo orumą, pasitikėjimą savimi, atsipalaiduokite viduje ir mintyse pasakykite: „Aš čia esu viršininkas, aš esu tas, kuris ramiai ir protingai priima sprendimus“.

Be to, klausykite savo vidinių norų, savo širdies, o po to psichologiškai suformuluokite  ir pasakykite sau: „Esu stiprus ir giliai mąstantis žmogus, esu nepajudinamas priimdamas sprendimus, esu tikras lyderis, galima manimi pasikliauti“.

Be to, niekada nepamirškite, kad šunys yra draugiški padarai, jiems reikia lyderio. Todėl vienas iš dviejų – arba jūs tapsite lyderiu, arba jūsų šuo.

Trečio kelio nėra.

 

parengta pagal  mnspirement.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą