Vyrui labai svarbu, kad žmona sakytų tiesą. Kas jai patinka ir kas nepatinka, ko ji nori ir ko nekenčia. Nuoširdi ir nemeluojanti žmona suteikia vyrui vertingiausią informaciją, kaip jam pasielgti vienu ar kitu atveju. Archyvo nuotrauka

Kodėl vyrai visada turi daug pareigų, o žmonos ne, išskyrus buitines? Vyrai dirba, sunkiai dirba, o jų žmonos?.. Ypač tos, kurios lieka namuose su vaikais. Gerai, gerai, daugelis moterų taip pat dirba ir uždirba tiek pat, kiek vyrai. Tačiau vyrams išties keliama daug reikalavimų – spręsti problemas, būti stipriam, nesiskųsti, prisiimti atsakomybę už sudėtingas ir sunkias užduotis ir panašiai.

O moteris? Ji irgi turi savo pareigas… bet jos labai skiriasi nuo vyrų. Kodėl? Nes pas mus nėra vergijos ir moteris turi teisę nenorėti to paties, ko nori jos vyras. Tačiau moteris tikrai turi padaryti kai ką svarbaus dėl vyro, kad gyvenimas šeimoje taptų geresnis.

 

  1. Visada sakykite tiesą

Daugelis vyrų nori, kad jų moteris visada šypsotųsi ir būtų pozityvi, nešvaistytų pinigų ir neapkrautų jų problemomis. Tačiau iš tikrųjų tai yra silpnaregio, norinčio užmerkti akis į sunkumus šeimoje ir gyvenime, pozicija. Vyrai nesupranta, kad moteris, slepianti tiesą, veda šeimos žlugimo link.

Vyrui labai svarbu, kad žmona sakytų tiesą. Kas jai patinka ir kas nepatinka, ko ji nori ir ko nekenčia. Nuoširdi ir nemeluojanti žmona suteikia vyrui vertingiausią informaciją, kaip jam pasielgti vienu ar kitu atveju. Tai tarsi taškas žemėlapyje, kur paslėptas lobis. Tai navigacijos informacija. Todėl svarbu būti dėmesingam ir atidžiai klausytis, ką žmona šneka. Šią informaciją  perėmęs vyras visada galės įtikti žmonai ir ją nuraminti. Juk patenkinta moteris reiškia patenkintą vyrą.

  1. Palaikykite patarimais, nereikalaukite

Moterys mėgsta kontroliuoti viską aplinkui, nerimauti dėl smulkmenų ir stengiasi viską sekti. Moteris, matydama, kad jos vyras daro kažką ne taip, stengiasi jam patarti, pamokyti, reikalauti, kad darytų kitaip. Natūralu, kad vyrai supyksta ir prasideda kivirčai. Moteris tokiuose kivirčuose turi pasiteisinimą – „tu viską darai ne taip“. Bet tai didžiulė klaida.

Vyras turi gauti patarimų iš savo moters ir galimybę ištaisyti savo veiksmus. Bet tai turėtų būti patarimai, kurių paprašė pats vyras. O jei jis neprašo patarimo, neduokite jo. Kita vertus, tai  neturėtų būti reikalavimai. Pavyzdžiui, „aš tau sakiau, kodėl tu to nedarai?“.

Svarbu nuslopinti reikalavimus, aiškinant, kad įsakinėti nereikia ir mes patys išsiaiškinsime. Svarbu nusistatyti taisykles, kad prireikus žmona galėtų pasidalyti savo nuomone ir patarimais, bet nebandydama stumdyti ar kontroliuoti.

  1. Vykdykite susitarimus

Trumpa, bet talpi pastraipa. Dažnai galima išgirsti vyrų nusiskundimų, kad žmona nenori daryti to, kas buvo sutarta, „pamiršta“ arba sako, kad persigalvojo, dėl to, žinoma, kyla kivirčai.

Gerai žmonai tikrai labai svarbu vykdyti pažadus ir susitarimus, kuriuos ji davė vyrui. Su sąlyga, kad pats vyras taip pat ištesės savo pažadus ir laikysis duoto žodžio. Tai turėtų daryti abu.

Idealu, jei šeima turi „baudų“ už įsipareigojimų nevykdymą. Pavyzdžiui, vyras žadėjo vakare nupirkti maisto, bet pamiršo – už tai pats gamina vakarienę. Arba žmona pamiršo, kad vakare žadėjo kartu pažiūrėti filmą ar pasivaikščioti su vaikais? Na, štai kaip susitarti.

  1. Būkite atsipalaidavę (ir gražūs)

Tam, kad moteris galėtų sakyti tiesą, vykdyti susitarimus ir nekontroliuoti kiekvieno vyro žingsnio, jai svarbu išmokti atsipalaiduoti ir sumažinti įtampą gyvenime.

Dar svarbiau, kad vyras taip pat turėtų padėti savo žmonai, nedidindamas jos streso lygio. Ar norite, kad jūsų žmona būtų graži ir atsipalaidavusi? Neapkraukite jos problemomis, nesiskųskite. Nereikalaukite didesnės atsakomybės. Stresas ar įtampa tikrai nedaro teigiamos įtakos moters išvaizdai.

Tuo tarpu vyrai lengviau ištveria stresą, o išorinės jo apraiškos daro juos drąsesnius ir vyriškesnius.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą