Neretai nutinka taip, kad žmonės įsimyli iš pirmo žvilgsnio ir atrodo, lyg būtų sukurti vienas kitam: bendros temos ir pomėgiai, panašios vertybės ir tikslai, mėgsta leisti laiką tik kartu. Archyvo nuotrauka

Žinoma, sunku numatyti santykių raidą, ypač pirmaisiais pažinties etapais. Tačiau psichologai išskiria septynis pagrindinius kriterijus, pagal kuriuos iš karto galima suprasti, verta palaikyti santykius su tuo ar kitu vyru.

 

Neretai nutinka taip, kad žmonės įsimyli iš pirmo žvilgsnio ir atrodo, lyg būtų sukurti vienas kitam:  bendros temos ir pomėgiai, panašios vertybės ir tikslai, mėgsta leisti laiką tik kartu. Žodžiu, viskas vyksta taip, kaip gražiame filme. Tačiau laikas eina, partneriai ima geriau pažinti vienas kitą ir pasirodo, kad ne viskas taip aišku ir gražu. Atsiranda nesutarimų, tarpusavio pretenzijų, nuoskaudų ir dėl to santykiai kaip reikiant pašlyja arba visai nutrūksta.

Kiekvieną kartą merginai tai sukelia širdgėlą ir nusivylimą, nes  ir vėl tas pats, vėl klaida. „O, jei būtų galima iš pirmo žvilgsnio nustatyti, ar žmogus tinka, ar ne…“, – galvoja ji.

Taigi, žemiau pateikiami septynis požymius, pagal kuriuos galite atskirti  jis  jums skirtas, ar ne.

  1. Patinka tie patys pokštai ir anekdotai

Žinia,  padedant humoro jausmui ar subtiliai juokaujant galima užmegzti šiltus santykius, užkirsti kelią konfliktams ir atrasti sąlyčio taškus. Ir jei žmonės moka nuoširdžiai pasijuokti vienas iš kito pokštų, tai reta sėkmė ir „premija“ tolesniam santykių vystymuisi. Kadangi bendras humoro jausmas vienija, suartina ir nuteikia „ant tos pačios bangos“. Taip veikia žmogaus psichologija – žmones traukia teigiamų emocijų šaltinis.

  1. Seksualinis potraukis vien iš akių kontakto

Kad ir kiek  kas sakytų, jog seksas nėra pagrindinis dalykas santykiuose, psichologiniu požiūriu galima drąsiai teigti, kad fizinis intymumas daro didelę įtaką santykių kokybei ir trukmei. Kuo labiau partneriai  jaus vienas kitam trauką, tuo mažiau kategoriškai bus kalbama apie trūkumus ir tas savybes, kurios jiems gali nepatikti. Be to, seksualinis intymumas yra vienas maloniausių būdų suartėti, parodyti savo jausmus, atnaujinti santykius.

Kitas neginčijamas argumentas sekso svarbos naudai – gebėjimas suprasti kūno požymius. Kad ir kokios mintys ar loginiai argumentai suktųsi galvoje, kūnas yra protingesnis ir visada duos užuominą, tinka tam žmogui ar ne. Ir jei jis reaguoja su fiziniu potraukiu – tai yra rimta priežastis įsiklausyti į jo pojūčius.

Kitas dalykas, jei pasąmonėje yra tam tikri iškreipti scenarijai, neigiami įsitikinimai, kūnas  taip pat gali duoti signalus, kad tas ar kitas kandidatas jums  netinka. Bet tai yra visiškai kita istorija, ir šį dalyką patartina išsiaiškinti padedant specialistui.

  1. Malonus kvapas

Čia turima omenyje ne kvepalų ar dezodoranto kvapas. Kūno kvapas – tai dar vienas fiziologinis signalas. Kai vienam patinka natūralus kito kūno kvapas, jis nėra aitrus, neerzina – tai irgi priežastis atidžiau pažvelgti į potencialų išrinktąjį.

  1. Vidinė būsena ir nusiteikimas

Priklausomai nuo vidinės būsenos, esant šalia to ar kito žmogaus, vaidina svarbų vaidmenį galvojant apie bendrą ateitį. Juk daroma prielaida, kad partneriai planuoja būti kartu kuo ilgiau, o kokia būsena vienas kitam sukels, turės įtakos visam jų gyvenimui – ir bendrai, ir kiekvienam atskirai. Nes nuo to priklauso, ar vyras ir moteris patirs malonumą, ar sugebės atskleisti savo jausmus ir potyrius bei juos realizuoti santykiuose.

Todėl jei partneriai  savo vidumi jaučia, kad jiems „visos durys atviros“, tokius santykius reikėtų plėtoti.

  1. Konfliktų sprendimo strategijos

Kad ir kokia idilė vyrautų  santykiuose, kivirčai ir nesutarimai yra įprasta ir neišvengiama jų dalis. Taip pat atsitinka, kad pažintis įvyksta… konfliktuojant dėl kurios nors priežasties. Bet tikrai neverta atsisakyti pažinties, ypač jei  iš karto pavyko susitarti ir rasti kompromisą. Tai puiki kokybinio santykių tęsimo ir plėtros prognozė.

  1. Jaučiasi patogiai ir saugiai

Ši savybė yra reikšmingiausia merginoms. Juk jos nesąmoningai ieško sau ir būsimai atžalai gynėjo potencialaus partnerio asmenyje. Šis jausmas išsivysto iš pašnekovo elgesio, jo emocionalumo, gebėjimo adekvačiai reaguoti į bet kokias išorines aplinkybes ir dirgiklius, temperamentų panašumo. Todėl, jei bendrų susitikimų metu jaučiamas tam tikras (net ir pats nereikšmingiausias) budrumas, santūrumas, reikėtų į tai atkreipti dėmesį ir, galbūt, atidžiau pažvelgti į išrinktąjį: ar jis tikrai toks.

  1. Nuoširdumas ir atvirumas

Kai žmogui labai patinka kitas žmogus, jis nori atsiverti. Jei abu partneriai užmezga ryšį vienas su kitu, jaučia norą būti nuoširdžiais – tai tikras ženklas, kad žmonės tinka vienas kitam. Tai taip pat reiškia, kad ir toliau plėtojant santykius jie sugebės rasti išeitį iš sudėtingų situacijų ir išlaikyti šiltus jausmus bei tarpusavio pasitikėjimą.

Bet jei kyla kokios nors abejonės, ar potencialus išrinktasis tinka ir ar verta bandyti užmegzti su juo santykius, turėtų sukelti įtarimų. Juk dažnai žmonės intuityviai  pajunta „saviškį“ ir tai padeda teisingai pasirinkti. Svarbu išmokti įsiklausyti į save, į kūno signalus, į vidinį balsą, tada gyvenime tokių abejonių bus mažiau.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą