Žinomam amerikiečių rašytojui bei Pietų Kalifornijos universiteto Specialiojo ugdymo katedros profesoriui Leo Buscagliai vadovaujant buvo atlikta apklausa tarp 4-10 metų vaikų, kurio tikslas buvo išaiškinti prasmingiausią meilės apibūdinimą. Teigiama, kad nugalėtoju tapo 4 metų berniukas, kurio kaimynas neseniai buvo palaidojęs savo žmoną. Pamatęs, kad vyras verkia, berniukas įėjo į jo kiemą, atsisėdo jam ant kelių ir tiesiog sėdėjo tyliai apsikabinęs. Kai po to keturmečio mama paklausė, ką jis šnabždėjo kaimynui į ausį, sėdėdamas ant kelių ir apsikabinęs, mažylis atsakė: „Jis žino, kas yra tikra meilė“.

Vaikai negalvoja stereotipiškai, nes pasako taip, kaip mato ir jaučia. Todėl jų apibūdinimai – labai gyvenimiški ir taiklūs.

Meilė – tai leisti jai vairuoti mašiną net ir tada, kai ji nėra apdrausta

Tikriausiai ne vieno iš mūsų vaikystė ar paauglystės metai prabėgo praėjusio šimtmečio devintajame dešimtmetyje. Tada labai populiari buvo kramtomoji guma „Love is…“, importuojama į sovietines respublikas iš Turkijos. O po jos popierėliu slėpėsi ne tik suspausta, panaši į rafinuoto cukraus kvadratėlį visai neblogo skonio kramtomoji substancija, bet ir buvo įdėtas paveikslėlis, vaizduojantis įsimylėjėlių porelę ir klausimas: „Kas yra meilė?“ Čia pat ir atsakymas. Pavyzdžiui, „tapti geriausiu žmogumi pasaulyje“, „leisti jai vairuoti mašiną net ir tada, kai ji nėra apdrausta“, „tai nuostabiausias bučinys Naujųjų metų naktį“,, „stengtis suprasti jos mėgstamą muziką“ ir taip toliau. Tiesa, atsakymai buvo įvairūs: vieni – pakankamai rimti, o kiti – linksmi ir nuotaikingi.

Jei prisimenate, po vienu tokiu piešinėliu puikavosi sakinys – „Love is… feeling like a couple of kids! (Meilė – tai jaustis vaikais).

Kaip manote, o ką apie meilę galvoja vaikai? Kaip jie įsivaizduoja šį nuostabų ir šviesų jausmą?

Beveik tuo pačiu metu atsakymų į šį klausimą ieškojo ir žinomas amerikiečių profesorius bei rašytojas Leo Buscaglia. Taip pat žinomas ir „Dr. Love“ pseudonimu. Jam vadovaujant, studentų grupė atliko apklausą tarp 4-10 metų vaikų, užduodami jiems vienintelį klausimą: „Kas yra meilė?“

Anot tyrimo vadovo, pagrindinis šio savotiško eksperimento tikslas buvo atrasti labiausiai susirūpinusį šiuo klausimu vaiką. Tuo pačiu tyrėjai išgirdo daug originalių ir griebiančių už širdies apibūdindami šį nuostabiausią ir tauriausią jausmą pasaulyje!

Kada tu šypsaisi net ir tada, kai esi labai pavargusi

Jūsų dėmesiui ir kai kurių kitų vaikų (visų ir nesutalpintume) pasisakymai apie meilę:

„Kai močiutė susirgo artritu, ji nebegalėjo daugiau pasilenkti ir pasidaryti sau pedikiūrą. Tada senelis ėmė jai karpyti kojų nagus. Jis tai darė visą laiką. Net ir tada, kai jo rankas taip pat kankino artritas. Štai čia ir yra meilė“.

Rebeca, 8 metų

„Meilė – pats svarbiausias dalykas pasaulyje, bet futbolas taip pat labai gerai“.

Аndrewas, 8 metų

„Meilė, kai tau trūksta dantų, bet tu vis tiek nebijai šypsotis. Tavo draugai vis tiek tave myli“.

Patrickas, 7 metų

„Įsimylėjėliai skiriasi nuo kitų tuo, kad gali ilgai žiūrėti vienas į kitą, bet tuo metu jų valgis atvėsta“. Kiti žmonės labiau rūpinasi savo mityba“.

Маrkas, 8 metų

„Aš žinau, kad mano vyresnioji sesuo mane myli, nes ji atiduoda man visus savo senus drabužius, o jai tenka pirkti naujus“.

Lora,4 metų

„Kai tu ką nors myli, tavo blakstienos pradeda kilnotis – pakyla ir nusileidžia, aukštyn – žemyn, o iš po jų blyksi žvaigždutės“.

Lisa,7 metų

„Meilė – tai kada mama mato tėtį tualete ir negalvoja, kad tai šlykštu“.

Maximas, 6 metų

„Jūs jokiu būdu negalite bučiuotis merginos, jei neturite pakankamai pinigų, kad galėtumėte nupirkti jai brangų žiedą ir filmavimo kamerą sau, nes ji būtinai panorės nufilmuoti savo vestuves“.

Denisas, 10 metų

„Meilė – tai kai mama atiduoda gardžiausią vištienos kąsnelį tėčiui“

Ariel, 5 metų

„Aš žinau, kodėl sugalvojo bučinius. Jie priverčia jausti karštį visame kūne, todėl apšildymas namuose tampa nebereikalingas“.

Mellin, 8 metų

„Kai kas nors tave myli, tai jis tada ypatingai ištaria tavo vardą. Ir tu tada žinai, kad tavo vardas jaučiasi saugiai jo burnoje“.

Billy, 4 metų

„Meilė – tai kai mergina išsikvėpina kvepalais, o vaikinas – apsipurškia dezodorantu, po to jie eina į pasimatymą ir uosto vienas kitą“.

Karlas, 5 metų

„Meilė – tai kada tu šypsaisi net ir tada, kai esi labai pavargusi“.

Terry, 4 metų

„Meilė – tai kai mama išverda kavą tėčiui ir prieš paduodama, ji pirmiau paragauja, norėdama įsitikinti, kad kava skani“.

Danny, 7 metų

„Meilė – tai kada jūs visą laiką bučiuojatės. O kai pavargstate bučiuotis, jums vis dar norisi būti kartu ir jūs kalbate vienas su kitu dar ir dar. Štai taip ir mano mama su tėčiu. Kai jie bučiuojasi, aš nusisuku…“

Amily, 8 metų

„Jei nori išmokti mylėti dar geriau, reikia pradėti nuo draugo, kurio negali pakęsti“.

Nicca , 6 metų

„Meilė – tai kai tu sakai berniukui, kad tau labai patinka jo marškiniai ir tada jis nešioja juos kasdien“.

Noele, 7 metų

„Meilė – tai kada tavo šuniukas laižo skruostą, veidą net ir po to, kai jūs visą dieną buvote palikę jį vieną“.

Mary Ann, 4 metų

„Jūs neturite sakyti „aš tave myliu“, jei iš tikrųjų taip negalvojate. Bet jei jūs iš tikrųjų mylite, jūs turite dažnai tai sakyti. O žmonės pamiršta tą daryti“.

Jassica, 8 metų

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą