Roberto mylimoji Grace Dillman

Kai du paaugliai – vaikinas ir mergina įsimyli bendraudami internete, pradžioje tai buvo savotiškas ir nekaltas žaidimas. Bet paskui vaikinas turėjo savo meilę įrodyti padarydamas baisų nusikaltimą. Ir jo pasaulis sugriuvo per vieną akimirką. Viskas, kuo jis tikėjo, buvo melas.

 

Kol berniukui suėjo 4 metai, pamotę vadino mama

Ohajo valstija, Gohano miestas, 2013 metai, birželio 13 diena.2.44 val. nakties. Vidury nakties 20 metų Robertas Bestas tuoj tuoj žengs lemtingą žingsnį ir atgal kelio nebebus. Kokie turi būti gilūs jausmai, kad pateisintum nusikaltimą vardan meilės?

Prieš penkerius metus iki to nelemto įvykio, Vašingtono valstijoje, Elensburge gyvenančio 15 metų Roberto Besto gyvenimas buvo nelengvas. Jo atsisakė motina, vos berniukui gimus. Ir nuo to laiko beveik jo nematė. Roberto tėvai išsiskyrė dar iki berniuko gimimo. Bet jo tėvas Lee Bestas greitai vedė antrą kartą. Berniuko gyvenime atsirado pamotė, kai jam buvo 9 mėnesiai. Ir kol berniukui suėjo 4 metai, vadino ją mama. Bet ir ta santuoka žlugo. Mat Lee  žmona eidavo į pasimatymus su meilužiu ir pasiimdavo jo sūnų su savimi. Tėvas tvirtina, kad sūnus  tada matęs tokius dalykus, kurių vaikai tikrai neturėtų matyti. Sužinojęs, kad sūnelis tapo žmonos neištikimybės liudininkas, Lee pratrūko. Jis puolė kumščiais savo žmonos vaikiną, su kuriuo ji buvo užmezgusi meilės romaną, ir sūnus liko… be tėvo.  Lee Bestas atsidūrė už grotų ir vaiką paėmė auginti jo tėvai, gyvenantys rančoje, 25 kilometrus nuo Elensburgo miesto.

Kai Lee išėjo į laisvę, jis uždarbiavo statybose, bet Robertas ir toliau gyveno su seneliais. Paauglys  jautėsi pas juos tarsi įkalintas, atskirtas nuo viso pasaulio, nes sunku buvo pasiekti miestą ir bendrauti su draugais.

Ne savo valia atitrauktas nuo bendraamžių, Robertas leido dienas internete, ieškodamas ten draugų.

„Robertas Bestas, 15 metų. Pomėgiai – muzika ir internetiniai žaidimai“, – parašė jis savo anketoje.

Kone kiekvieną vakarą Robertas žaisdavo kolektyvinį kompiuterinį žaidimą, slapyvardžiu „stichinis blogis“.

Kartą bežaidžiant, paauglys sulaukė pranešimo, pakeitusio jo gyvenimą visam laikui.

„Išmokyk mane skraidyti“, – parašė „Ledo princesė“.

„Sek paskui mane“, –  atsakė Robertas.

Netrukus  vaikinas išsiaiškino, kad „Ledo princesė“ gyvena daugiau kaip 3 tūkst. kilometrų nuo jo namų, Ohajo valstijoje. Tai 16 metų Grace Dillman, kurios pomėgiai – žaidimai, tapyba, poezija.

Tarp jų akimirksniu užsimezgė santykiai.

„Tu klasiškas vaikinas“, – parašė ji.

Robertas ieškojo draugų, bet tikrai nesitikėjo sutikti „Ledo princesę“.

Netrukus Grace ir Robertas ėmė nuolat bendrauti. Apsikeitę elektroninio pašto adresais, paaugliai e ėmė dalintis savo gyvenimo detalėmis. Grace rašė Robertui apie savo šeimą, tėvus, apie tai, kad neina į mokyklą, nes mokosi namuose ir kad jos niekas nesupranta.

Robertas parašė merginai, kad jaučiasi senelių rančoje tarsi būtų atskirtas nuo pasaulio. Ir kaip bebūtų keista, bet paaugliams palengvėdavo, išliejus vienas kitam, kad ir per didelį atstumą, susikaupusį kartėlį. „Tik su tavimi jaučiuosi tikra“, – parašė Grace.

 

Kaldavo sūnui į galvą, kad jis turi daug mokytis

Ilgainiui jų jausmai tik stiprėjo. Nors iš pradžių Robertui tai atrodė vien žaidimas, jie tik susirašinėjo, bet po to  tai tapo kažkas daugiau ir vaikinui nesuprantama. Netrukus paaiškėjo, kad Grace tapo vienintelis jo gyvenimo džiaugsmas. Robertas užmetė visus kitus dalykus.

„Buvo periodas, kai jis viską prieštaraudavo tėvui, ką jis besakydavo, – sako Roberto močiutė. – Ir kompiuteris buvo jam daug svarbiau, nei gaunami pažymiai mokykloje“.

Robertas  galėdavo iki išnaktų prasėdėti prie kompiuterio, kur slapta susirašinėdavo su Grace. Seneliams tai ėmė kelti nerimą. Tėvas to nežinojo, bet jis taip pat nerimavo, kad sūnui neberūpi mokslai. Lee Bestui buvo labai svarbu, kad sūnus gerai mokytųsi, siektų mokslo aukštumų  ir įgytų puikų išsilavinimą. Todėl savaitgalį atvykęs į rančą, ėmė pamokslauti sūnui:

 • Ar žinai, kiek dabar valandų?
 • Taip žinau. Bet juk dabar išeiginės
 • Taip išeiginės, bet tau reikia mokytis. Žinau ir tai, kad tau užduota nemažai pamokų namuose. Aš „kalu“ pinigus labai sunkiai dirbdamas ir kad tau netektų dirbti statybose, kaip man ir tavo seneliui.

Tėvas svajojo, kad sūnus baigęs mokyklą, būtinai įstos ir mokysis koledže, kur įgys ir gerą, paklausią specialybę. Ir kad jam netektų dirbti „juodą“ darbą, kaip tėvui. Nors jis ir uždirba nemažai pinigų, bet kenčia sveikata, kuri gali baigtis ir negalia. Tėvas buvo labai griežtas su sūnumi, kai kalba imdavo suktis apie mokymąsi ir išsilavinimą. Nuolat kaldavo sūnui į galvą, kad jis turi daug mokytis ir gauti gerus pažymius.

Bet Robertas buvo tiesiog apsėstas „Ledo princese“ – Grace Dillman, todėl nebuvo kada galvoti apie mokslus.

„Mano tėvas ožys ir tegul jis eina…“, – parašė jis merginai.

Tiesa, Robertas dar nežinojo, kad Grace vyresnė už jį ir jos šeima turtinga. Ir ar iš tikrųjų jis  reikalingas jai. Jaunuoliai bendravo jau metus ir netikėtai Grace atsiuntė vaikinui SMS:

 • Robertai, aš melavau tau. Man ne 16 metų.
 • O kiek?
 • Man 13. Tik nepyk ant manęs
 • Tau 13? O kai susipažinome tau buvo tik 12?

Vaikinas atsakymo nesulaukė ir supykęs nusviedė telefoną ant lovos. Robertas jautėsi apgautas, supratęs, kad Grace vedžiojo jį už nosies. Vaikinas prisiminė, kad ir ankstesnė mergina jį apgaudinėjo, todėl nusprendė, kad su jomis nereikia turėti daugiau jokių reikalų.

„Robertai, nepalik manęs, mano jausmai tavo atžvilgiu nepasikeitė“, – po kiek laiko parašė Grace.

 

Nebebuvo svarbu jos amžius

2008 metai, rugpjūtis. Robertas atrado naują pomėgį. Kartu su seneliu ėmė remontuoti senus automobilius. Tėvo garaže buvo daug atsarginių dalių. Kai Robertui suėjo 16 metų, tėvas ir pasiūlė jam tuo užsiimti. Pradžioje vaikinas išrinko vieną mašiną, po to pataisė jo variklį. Ir jam tai labai patiko. Robertas taip įsijausdavo į darbą, kad net neidavo pavalgyti ir močiutės kviečiamas. Todėl moteris išnešdavo savo anūkui karštos arbatos puodelį su bandele į kiemą.

Robertas atsitiktinai susipažino su vietine mergina. Tiesa, pažintis truko vos kelis mėnesius.

 • Kodėl toks nusiminęs? Vis dar sielvartauji dėl Christie, – paklausė močiutė.
 • Ne, viskas gerai, – atsakė jis.

Iš tikrųjų Robertas vėl atnaujino santykius su Grace, nors ji ir pamelavo dėl savo amžiaus. Bet seneliai netikėjo, kad anūkas galėjo atnaujinti santykius su Grace savo iniciatyva. Paaiškėjo, kad  Grace nepaliko jo ramybėje, nors Roberto galvoje jau buvo susiformavęs vyresnės už jį merginos įvaizdis.

„Aš taip džiaugiuosi galėdama vėl su tavimi bendrauti toliau. Nesielvartauk dėl Christie“, – parašė Grace. Mat Robertas jau buvo spėjęs papasakoti jai apie savo merginą, o Grace – apie savo „Romeo“, kurį buvo įsimylėjusi.

„Papasakok man apie jį“, – parašė Robertas. „Jam patinka mašinos, jis myli mane ir pavargo gyventi ten, kur jis gyvena daba“, – parašė Grace.

Robertą tai suintrigavo ir jis uždavė merginai tris klausimus:

 • Jūs bendraujate kasdien?
 • Taip, – atsakė Grace.
 • Tu viską žinai apie jį? – paklausė Robertas
 • Taip, – atsakė Grace.

Tada Robertas įgavo drąsos ir uždavė jai paskutinį klausimą:

 • Tai aš?
 • Robertai, aš myliu tave, – atsakė Grace.
 • Aš taip pat tave myliu, Grace, – atsakė Robertas.

Vaikiną apėmė euforija. Jam ėmė svaigti galva. „Tikriausiai kraustausi iš proto“, – pagalvojo jis.

Robertas atnaujino santykius, nes to norėjo. Nei viena kita mergina negalėjo atstoti to jausmo, kokį jis patyrė Grace. Mylima mergina taip įsitvirtino jo galvoje ir svajonėse, kad nebegalėjo atsikratyti  jos vaizdo. Ir nebebuvo svarbu jos amžius. Bet vaikinas tada dar nežinojo, kad šie santykiai nuves jį į tamsos ir blogio pasaulį, kur jis bus visiškai nepasiruošęs  galynėtis su tamsiosiomis jėgomis. Vaikinas buvo taip stipriai įsimylėjęs Grace, kad dėl jos buvo pasiryžęs viskam.

 

Nusprendė, kad geriausia susitikimo su Robertu vieta bus bažnyčioje

2010 metai, balandis. 18 metų Robertas ir 14 metų Grace buvo pažįstami jau treji metai. Ir vieneri metai, kaip save laikė pora. Kasdien bendraujant SMS, jie visai nejautė, kad  juos skiria 3 tūkst. kilometrų. Tačiau Grace tėvai nieko nežinojo apie jų santykius.

„Grace, tik bendraudamas su tavimi jaučiuosi pilnavertė asmenybė. Tu visada mane priimi tokį, koks esu. Atleisk, kad išlieju tau savo širdgėlą, bet jei viską laikyčiau savyje, tai gali ir susinaikinti. Aš myliu tave“, – parašė Robertas.

Robertas ką tiktai baigė vidurinę mokyklą ir sugalvojo planą, kaip jis galėtų būti arčiau Grace.  Vaikinas nusprendė mokytis Klivlendo technikos koledže. Toje pat Ohajo valstijoje, kur ir gyvena Grace. Viso labo tik 2 valandos kelio iki jos namų.

Robertas išsiaiškino, kad tas koledžas užima pirmą vietą šalyje, ruošiant automechanikus. Todėl kai sūnus pasakė tai tėvui, šis labai apsidžiaugė. Juk jis norėjo, kad Robertas turėtų geriausius dalykus gyvenime. „Sūnus įgys puikią specialybę ir tikrai neturės problemų“, – galvojo tėvas.

„Vaikeli, aš sugalvojau, kaip mums būti kartu. Myliu tave“, – parašė Robertas.

Vasaros pabaigoje Robertas nusprendė iš Klivlendo nuvažiuoti mašina pas savo mylimąją. Koledže jis jau mokėsi daugiau nei metus.

„Vaikeli, aš sugalvojau, kaip mums būti kartu. Myliu tave. Negaliu patikėti, kad aš greitai tave pamatysiu, tai nuostabu“, – parašė Robertas.

„Aš jau netoli tavęs ir myliu tave, –  pakeliui vėl parašė Robertas.

„Robertai, ir aš myliu tave“, – atsakė Grace.

Vaikino viso gyvenimo svajonė  –  būti kartu su Grace.

2010 metai, spalis. Ohajo valstija, Gahanos miestas. Grace ir Robertas troško kuo greičiau susitikti. Nors Grace jau suėjo 15 metų, bet ji vis dar buvo nepilnametė. Todėl nusprendė apgauti savo tėvus, nes žinojo, kad jie tikrai nepritars jos draugystei, prasidėjusiai internete kad ir prieš kelerius metus.

Grace tėvai buvo religingi žmonės, puoselėjo šeimos vertybes, todėl ir dukterį auklėjo griežtai, skatino laikytis šeimos tradicijų. Jie buvo turtingi žmonės, todėl Grace daugiausiai mokėsi namuose, į kuriuos ir ateidavo mokytojai. Todėl mergina taip pat jautėsi atskirta nuo savo bendraamžių.

 • Grace, paskubėk, mes jau vėluojame, – šūktelėjo tėvas iš pirmo aukšto, kur antrame namo aukšte buvo dukters kambarys.

Mergina, žinodama savo tėvų pamaldumą ir atsidavimą Aukščiausiajam, nusprendė, kad geriausia susitikimo su Robertu vieta bus bažnyčioje. Pakeliui į ten, vaikinas labai nerimavo, bet vis tiek tikėjo, kad pasieks savo. Nes jis visada pasiekdavo tai, ko norėdavo.

Apsirengęs dailiu kostiumu ir pasirišęs kaklaraištį, vaikinas atrodė puošniai, tarsi būtų atvykęs į savo vestuves. Prie bažnyčios durų jis pamatė stovintį vyrą ir pagal Grace apibūdinimą, tai greičiausiai ir buvo jos tėvas.  Robertas priėjo ir paklausė:

 • Jūs tikriausiai ponas Dillmanas?
 • Su kuo turiu garbės?

Vyrai padavė vienas kitam rankas. Po to vaikinas pasakė:

 • Aš esu Robertas ir norėčiau pamatyti jūsų dukterį Grace.
 • Taip, duktė pasakojo mums apie tave.
 • Pone, jei duosite man galimybę…
 • Leiskite ties tuo ir baigti mūsų pokalbį. Neabejoju, kad esi geras vaikinas, bet esi gerokai vyresnis už Grace. Ir prašau daugiau net nemėgink su ja matytis ar kaip nors kitaip palaikyti su ja ryšius. Ar aiškiai išsireiškiau?

Tą akimirką, žiūrėdamas pro pono Dillmano petį, Robertas pamatė atėjusią ir kiek toliau stovinčią Grace.

Robertas, žiūrėdamas į Grace, pasakė:

 • Pone, jei suteiktumėte man galimybę tiesiog pasikalbėti su ja…
 • Robertai, nenoriu nieko girdėti. Kodėl tau neapsisukus ir neišėjus iš čia. Ir jei dar kartą mėginsi su ja kaip nors susisiekti, aš iškviesiu policiją, – griežtu tonu pasakė Grace tėvas.
 • Eik iš čia, – pavymui riktelėjo Dillmanas.

Grace pradėjo verkti. Tuo metu prie dukters pripuolė motina, apkabino ją ir ėmė raminti. Mergina norėjo ištrūkti iš motinos glėbio ir vytis Robertą, bet motina tvirtai laikė ir nepaleido.

Po to susitikimo, Grace tėvas vis dėlto parašė pareiškimą policijai, kad duktė užmezgė meilės romaną internete su kažkokiu vaikinu. Išanalizavę gautą informaciją, policijos pareigūnai nutraukė tyrimą nesant nusikaltimo sudėties.

Nuotraukose: Grace tėvai, ji ir Robertas

bus tęsinys

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą