Kaip palaikyti gerus santykius su draugais ir berniukais?

                                                                         Skaidrė, 13 metų.

 

Daug lengviau užmegzti gerus santykius su tais, kurie yra šiek tiek panašūs į tave. Su tais, kurie turi tuos pačius pomėgius ir interesus.  Tarkim,  kuris nors tavo klasės draugas, kaip ir tu, mėgsta fizinio lavinimo ar piešimo pamokas. Tai puiki proga ne tik padėti vienas kitam mokantis, bet ir tapti draugais, net jei anksčiau ir nebuvote draugai. Svarbiausia nebijoti imtis iniciatyvos, nes daugumai bendraamžių būtų malonu, jei mergaitė ar mergina pasiūlytų draugauti, kadangi berniukai paprastai labiau varžosi, nei mergaitės, žengti pirmąjį žingsnį.

O gal kuris nors iš  berniukų ar vaikinų klausosi jums patinkančios muzikos? Puiku! Klausykite atidžiai, kai  jie pasakos apie naujas  užsienio jaunimo muzikos grupes ir dainas arba papasakokite jiems, ką jūs žinote ar esate apie tai girdėjusios.

Muzikiniai pomėgiai – tai paprastai labai svarbi tema, susijusi su jausmais, emocijomis ir netgi mada. Ji visada vienija ir yra labai vertinga!

Bet  ką daryti, jei niekas klasėje nesidalija tavo pomėgiais? O tavo jausmai ir mintys nesuprantami jiems? Neišsigąsk ir neskubėk keistis vien dėl to, kad patiktum aplinkiniams ar kuriam nors berniukui.

Visų pirma reikia pasistengti suprasti: ar kažkuo skiriesi nuo kitų, ar tiesiog pati nori išsiskirti iš jų?

Jei moki gražiai piešti ir tapai paveikslus, kol kitos mergaitės piešia rožes ant nagų arba skaitai įdomias ir vertingas knygas, kol kitos mergaitės aptarinėja „muilo operas“ , tai turiu gerų naujienų tau. Tai reiškia, kad esi ypatinga, išskirtinė mergaitė ir tavimi galima didžiuotis! Galų gale, tai reiškia, kad darai tai, kas tau patinka.

Niekada nepamiršk, kad viskas gyvenime keičiasi. Tavo skonis taip pat gali pasikeisti ir tarp klasės draugų gali rasti bendraminčių. O gal vienas iš jų netrukus pradės dalintis savo pomėgiais!

Gyvenimas nenuspėjamas: tarkim, dabar nieko bendro neturi su savo draugu, o rytoj jis sugalvos ką nors ypatingo. Taigi, ir tu išmok atrasti naujų dalykų!

Mokykloje ir paauglystėje tarp berniuko ir mergaitės užsimezgusi draugystė neretai perauga ir į gražią meilę.

Berniukas, kuris mokykloje draugauja su mergaite, anksčiau nei jo bendraamžiai supranta, kad mergaitės turi būti apsaugotos, jų negalima įžeidinėti, jas reikia praleisti į priekį, kai eina į klasę ar sėda į autobusą. Reikia joms padėti apsivilkti paltą, panešti kuprinę ir panašiai. Vėlgi, jei tuo metu nutrūksta berniuko ir mergaitės draugystė, taip suaugusiųjų viltys ir liks viltimis, kad su amžiumi etiketas įsitvirtins savaime.

Kuo naudinga nuoširdi draugystė su berniuku? Kai berniukas mergaitę laiko savo draugu, jis dažnai būna su ja atviras ir dalijasi savo nuomone apie kitas mergaites. Toks širdžiai malonus pokalbis su berniuku yra labai naudingas paauglei mergaitei. Iš jo ji gali sužinoti, ką vaikinai galvoja apie klasėje, kieme esančias mergaites ir merginas, kas jiems patinka, o kas ne. Ir koks mergaičių elgesys kelia jų šypseną ar net gąsdina, o kokias mergaites jie gerbia

Kuo dar naudinga nuoširdi  berniuko ir mergaitės draugystė? Daugelis paauglių berniukų bijo artimiau susipažinti su mergaitėmis, gėdijasi pradėti pokalbį, paimti už rankos. Jei berniukas dar vaikystėje draugavo su mergaite, tai vėliau jis paprastai nebejaučia baimės prieš ją. Nes jis įpratęs kalbėti su mergaite, žino, kaip elgtis, kaip būti mandagiam, kaip nusileisti. Toks berniukas jau turi reikiamos patirties. O tie, kurie nedraugauja su mergaitėmis, daug praranda.

Nes kuo vyresni tampa berniukai, tuo labiau jie bijo mergaičių. Taip atsiranda jų nepilnavertiškumo kompleksas. Jie linkę užsisklęsti savyje. Kartais tai sunku būna ištaisyti.

Tai labai svarbi  ir vertinga patirtis, nes kaupiasi nepastebimai ir visam gyvenimui.

Kita vertus, berniukų draugystė su mergaitėmis ruošia juos būsimo bendro gyvenimo įgūdžių.

Jei vaikystėje berniukas ir mergaitė ilgą laiką draugauja, galime manyti, kad jiems abiem pasisekė. Tai ir puiki galimybė išmokti gerbti lyčių skirtumus ir apskritai bendrauti.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą