30 metų vyras atrodo kaip 3, bet gydytojai nežino, kodėl jis nustojo augti

Tikime, kad visi esate girdėję apie žemo ūgio žmones ar nykštukus, kurie, nepaisant kasdienių sunkumų, gyvena gana įprastą gyvenimą. Tačiau Wangas Tianfangas iš Rytų Kinijos, kuris staiga nustojo augti būdamas 2 ar 3 metų, atvejis nėra panašus į juos, rašo „The Mirror“.

 

Pasiūlė palikti berniuką prie šventyklos

Nepaisant savo 30 metų vyras vis dar atrodo kaip 3 metų amžiaus. Liūdna ir tai, kad sustojo ir jo protinio išsivystymo lygis.

Wango Tianfango tėvai susipažino 1985 metais. Ilgai negalvodami jie susituokė, o po 2 metų gimė berniukas. Po to šeima apsigyveno Wanfango kaime Yuexi grafystėje.

Atrodė, kad kūdikis niekuo nesiskiria nuo kitų vaikų. Tačiau netrukus jo motina Chu Xiaoping pastebėjo, kad jos sūnus nustojo augti. Šeima neturėjo pinigų apsilankyti pas gydytoją, todėl 1990 metais vyras ir artimieji pasiūlė palikti berniuką prie šventyklos.

„Visi sakė, kad pasmerkiu šeimą amžinoms kančioms. „Turiu jį palikti ir pagimdyti kitus sveikus vaikus“, – sakė jie. Bet aš buvau kategoriškai prieš“, – patikino moteris.

Tačiau sutuoktinis neištvėrė tokio gyvenimo, todėl 1991 metais paliko šeimą ir likimo valiai savo  žmoną ir sūnų. Kaip sakė moteris, tai buvo pats sunkiausias jos gyvenimo laikotarpis. Tačiau jai visada padėdavo tikėjimas, kad berniukas pasveiks.

Likusi viena, moteris netoli savo kaimo plantacijoje įsidarbino arbatos lapelių rinkėja. Kadangi vaiko negalėjo palikti be priežiūros, mamai dirbant, jį prižiūrėjo kaimynė.

Laikas bėgo, tačiau Wangas Tianfangas visiškai nepasikeitė: „įstrigo“ 80 centimetrų ūgyje ir 10 kilogramų svoryje. Per ateinančius 5 metus jis išmoko tik atsistoti be pagalbos ir šiek tiek vaikščioti. Jis negali valgyti, gerti ar net kalbėti pats.

Galiausiai, 1997 metais motina nuvežė vaiką į ligoninę. Gydytojai labai domėjosi berniuko, kurio augimas ir vystymasis tarsi sustojo, atveju, tačiau atlikus daugybę tyrimų, ligos diagnozuoti nepavyko.

 

Svajoja išgirsti iš sūnaus lūpų  žodį „mama“…

Vėliau jis buvo apžiūrėtas ne vieną dešimtį kartų, tikrinant, ar nėra visų įmanomų ligų. Tarp jų ir genetinių anomalijų bei mutacijų. Atsakymo rasti nepavyko, o berniuko motina, pavargusi nuo nesibaigiančių kelionių į ligonines, nusprendė viską palikti taip, kaip yra.

„ Į ligonines važinėjome daugiau nei 10 metų, išleidau visas santaupas ir net skolintus pinigus. Tai negalėjo tęstis amžinai“, – sakė Chu Xiaoping.

Atsižvelgiant į tai, kad Wangas buvo tiriamas tik Kinijoje, o paskutinį kartą tai buvo 2017 metais, jei kitų šalių mokslininkai šiandien imtųsi jo atvejo tyrimo, ligą galbūt pavyktų diagnozuoti.

Tačiau į pasiūlymus atvežti berniuką apžiūrai mama nebereaguoja. Juk ji negali jo paleisti  vieno, o jei vyktų kartu, moteris liks be darbo ir pragyvenimo šaltinio.

Susitaikiusi su gyvenimo realybe, kad jos vaikas niekada neužaugs, Xiaoping ir toliau rūpinasi sūnumi, sakydama, kad ji tai darys tiek, kiek reikės.

„Dabar žinau, kad jis niekada neužaugs. Tai yra neįmanoma. Aš tik noriu, kad jis gyventų. Bet tikrai  nenoriu, kad jis mirtų, – sakė moteris.

Atsižvelgiant į tai, kad 2015 metais gydytojai „mažyliui“ skyrė daugiausiai 2-3 gyvenimo metus, o jis vis dar gyvas, tai dar vienas mažas stebuklas.

Pasak moters, jei anksčiau jos svajonė buvo vaiko pasveikimas, tai dabar ji kalba apie kuklesnį norą – iš sūnaus lūpų išgirsti brangų žodį „mama“…

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą