16 metų Danielis Petricas priėjo iš už nugaros prie savo tėvų, kurie patogiai sėdėjo ant sofos svetainėje, ir šovė. "YouTube" stopkadras

2007 metais spalio 20 d. 911 gelbėjimo tarnyba sulaukė telefono skambučio. Kitame laido gale panikos apimta jauna moteris Heidi Archer drebančiu balsu pranešė, kad į jos tėvus buvo šauta. Po trumpos pauzės ji pasakė, kas buvo užpuolikas  ir šaulys, rašo “Morning Journal”.

 

Tapo priklausomas nuo vaizdo žaidimų

Šeima gyveno Braitone, Ohajo valstijoje. 2007 metais šiame mieste gyveno tik 915 žmonių. Danielis, kuriam tuo metu buvo maždaug 16 metų, gyveno su savo tėvais Marku Petricu (45) ir motina Susan (43). Pasak šeimą pažinojusių kaimynų, namuose niekada nekilo problemų, o su jų sūnumi Danieliumi buvo viskas gerai, kol snieglente įvykusi avarija sunkiai sužalojo stuburą.

Jis buvo gydomas namuose maždaug metus ir per tą laiką tapo rimtai priklausomas nuo Halo serijos vaizdo žaidimų,  nes žaisdavo 18 valandų per dieną.

Jo tėvas pastorius, švelniai tariant, nepritarė sūnaus priklausomybei ir labai dėl jo jaudinosi. Ne kartą priekaištavo sūnui, kad  per daug įsitraukė į žaidimus.

„Halo“ žaidimų serija yra apie karą su ateiviais, kupiną smurto ir atviro turinio“, – teigė Markas Petricas. Be to, paaiškėjo, kad žaidimas skirtas 17 metų ir vyresniems žmonėms.

Tačiau sūnus nė nesiruošė klausyti tėvo, nes netrukus išsėlino iš namų įsigyti naujos žaidimo dalies – „Halo 3“. Jis stovėjo ilgoje eilėje, kad į rankas paimtų ką tik išleistą ir taip geidžiamą šaulį, tačiau grįžus namo jo jau laukė susirūpinę tėvai. Kilus skandalui, tėvas paėmė žaidimo diską ir užrakino jį seife kartu su 9 mm pistoletu.

Vėliau Markas pasakė, kad likus maždaug savaitei iki incidento Danielis išėjo iš namų, nes jie dar kartą susikivirčijo dėl to, kad jis nedavė jam žaidimo. Sūnus net išėjo iš namų ir apie savaitę gyveno su draugu, kur kiauras dienas žaidė.

Grįžęs namo kažkaip atrado seifo raktus ir paėmė žaidimą bei ginklą.

2007 metais spalio 20 d. Danielis priėjo iš už nugaros prie savo tėvų, kurie patogiai sėdėjo ant sofos svetainėje, žiūrėjo televizorių ir pasakė:

  • Užmerkite akis. Turiu jums staigmeną.

Staiga pasigirdo keli garsūs spragtelėjimai. Anot Marko, jis nesuprato, bet pajuto, kad jo veidu teka kažkas šilto. Tai buvo kraujas iš kulkos padarytos žaizdos galvoje. Atmerkęs akis pamatė, kad šalia ant grindų guli žmona. Susan taip pat buvo šauta į galvą ir ji mirė vietoje. Po to Danielis priėjo prie tėvo ir jėga įkišo ginklą jam į ranką, sakydamas:

  • Ei, tėti, čia tavo ginklas. Imk.

Tada jis paskambino savo draugui Steve‘ui ir papasakojo apie tai, kas atsitiko. Tačiau draugas netikėjo ir liepė jam ateiti pas jį. Pokalbio metu Danielis išgirdo, kaip prie namo privažiavo automobilis. Tai buvo Susan ir Marko dukra Heidi, tai yra Danielio sesuo, kuri su vyru atvyko pas tėvus žiūrėti beisbolo rungtynių. Jie turėjo pasirodyti po dviejų valandų, bet jiems pavyko anksčiau atvykti.

Danielius išskubėjo laukan, užtvėręs jiems kelią ir pasakė:

  • Jūs neturėtumėte įeiti. Mama ir tėtis labai susikivirčijo.

Heidi ir Andrewas nustebo. Jie negirdėjo riksmų, bet netrukus iš vidaus pasigirdo dejonės. Pora pastūmė Danielį į šalį ir nuskubėjo į vidų. Tada  ir paskambino bendruoju pagalbos telefonu  911.

Kol pora buvo šoko būsenoje ir skambino 911, Danielis paėmė diską su žaidimu ir išbėgo iš namų šaukdamas:

  • Mano tėtis nušovė mano mamą!

 

Tvirtino neatsimenantis, kiek kartų šaudė

Jis įšoko į šeimos mikroautobusą ir nuskubėjo pas draugą, tačiau jau iškviesti policijos pareigūnai jį pasivijo ir sustabdė.  Suėmimo metu vaikinas nuolat kartojo:

– Dieve, prašau, neleisk mano tėvui mirti.

Vaizdo žaidimas buvo rastas ant priekinės sėdynės.

Atvežtas į policijos skyrių apklausai, paauglys papasakojo, kad tą vakarą paklausė tėvų, ar galėtų su draugais nueiti į kiną. Dėl ko tėvai pradėjo ginčytis, o po to jis išgirdo šūvį. Paskui pamatė, kaip tėvas nukreipė į save ginklą ir paspaudė gaiduką.

Policija paklausė Danielio, ar jis lietė ginklą, paauglys atsakė taip. Jis paaiškino, kad norėjo paimti ginklą, nes jo tėvas dar buvo gyvas ir nenorėjo, kad jis dar kartą bandytų susižaloti.

Taip pat pareigūnai jo klausė, kodėl neįsileido sesers į namus. Danielis sakė nenorėjęs, kad ji matytų savo tėvus tokioje būsenoje.

Natūralu, kad visa tai buvo akivaizdus melas. Ir policija apie tai žinojo, nes Heidi išgirdo sužeistą tėvą sakant, kad tai Danielis šovė. Markas per stebuklą išgyveno, dvi savaites išgulėjęs komoje.

Galų gale Danielis ėmė prisipažinti, ką padarė, tačiau tvirtino neatsimenantis, kiek kartų šaudė ir kur buvo jo tėvai, kai į juos šovė. Jis sakė, kad „minutei prarado sąmonę“. Danielis bandė viską kaltinti beprotybe, turėdamas omenyje savo priklausomybę nuo vaizdo žaidimų. Tačiau tai nepadėjo.

Prokuratūra nereikalavo mirties bausmės dėl jauno kaltinamojo amžiaus. Jis atsisakė savo teisės į prisiekusiųjų teismą, o tai reiškė, kad teisėjas  turėjo nuspręsti, ar jis kaltas.

2009 metų sausį Danielis Petricas buvo pripažintas kaltu dėl nužudymo sunkinančiomis aplinkybėmis, pasikėsinimo nužudyti sunkinančiomis aplinkybėmis ir įrodymų klastojimo.

Per teismo procesą Danielis pasakė tėvui:

  • Tėti, labai atsiprašau už tai, ką padariau savo mamai, tau ir mūsų šeimai. Labai džiaugiuosi, kad tu gyvas.

Heidi pareiškė, kad šeima jam atleido, o Markas paprašė sušvelninti bausmę, sakydamas, kad jo sūnus gailisi dėl savo poelgio. Dėl to Danielis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos su galimybe būti lygtinai paleistas po 23 metų. Tai yra  2030 metais.

Dabar Markas Petricas ir toliau lanko savo sūnų kalėjime, ir nori, kad jis kuo greičiau būtų paleistas. Jis mano, kad tai bus vienintelis būdas šeimai pasveikti nuo neįsivaizduojamos tragedijos.

 

„YouTube“ stopkadrai, socialinių tinklų nuotraukos: (viršuje, kairėje pusėje Danielio tėvai)

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą