Vyrui labai svarbu, kad žmona sakytų tiesą. Kas jai patinka ir kas nepatinka, ko ji nori ir ko nekenčia. Nuoširdi ir nemeluojanti žmona suteikia vyrui vertingiausią informaciją, kaip jam pasielgti vienu ar kitu atveju. Archyvo nuotrauka

Didžiosios Britanijos televizijos šou „Meilės sala“ susilaukė didžiulės sėkmės. Jos dalyviai gyvena Maljorkoje nuolat stebimi vaizdo kameromis ir turi susirasti draugą, kad laimėtų.

Dabar, kai susidomėjimą žmogumi galima išreikšti vienu piršto bakstelėjimu per išmaniojo telefono ekraną, santykių užmezgimas atrodo tarsi pyrago gabalas. Atsižvelgiant į tai, realybės šou apie santykius tampa vis populiaresni, rašo „The Mirror“.

 

Santykiai trunka ilgiau, jei jie grindžiami pagarba

Tačiau kai kurie psichologai teigia, kad tokios laidos įkvepia žiūrovams klaidingą supratimą apie meilės prigimtį ir santykių tvirtumą, pagrįstą akimirkos simpatija ir flirtu.

Baronienė Fiona Shackleton yra viena garsiausių Didžiosios Britanijos skyrybų teisininkių, turinti daugiau nei 40 metų patirtį. Visų pirma Shackleton atstovavo sero Paulo McCartney interesams skyrybų su antrąja žmona Heather Mills metu.

Kartu su Ekseterio universiteto mokslininkais baronienė tyrinėjo ilgą laiką kartu gyvenusių žmonių santykius. Tyrimo metu buvo apklaustos 43 susituokusios poros, kurios kartu gyveno 10 ar mažiau metų, ir 10 heteroseksualių ir homoseksualių porų, kurios kartu gyveno ilgiau nei 15 metų.

Teisininkai ir psichologai priėjo prie išvados, kad santykiai trunka ilgiau, jei jie grindžiami draugyste, pagarba, bendrais interesais ir realiais lūkesčiais.

Fionos Shackleton tvirtinimu, užduodami vienas kitam keletą svarbių klausimų ankstyvoje santykių stadijoje, galite sutaupyti daug nervų ir laiko.

„Daugiau nei pusė visų besikreipiančių pas mane konsultuotis dėl skyrybų prisipažįsta, kad dar prieš vestuves ar netrukus po jų suprato, kad jie ir jų gyvenimo draugas yra visiškai netinkami vienas kitam“, – sako Shackleton.

Pasak jos, svarbu, kad įsimylėjėliai periodiškai užduotų sau 10 pagrindinių klausimų, norėdami suprasti, kuria kryptimi rutuliojasi jų santykiai su partneriu. Taigi, jūsų dėmesiui šie klausimai.

  1. Ar mes tinkame vienas kitam?

Tyrimo metu paaiškėjo, kad daug laimingų porų santykius pradėjo nuo draugystės, o intymioji dalis atėjo su laiku. Ir čia svarbu, ar sutuoktiniai pirmiausia tinka vienas kitam kaip draugai.

  1. Ar stipri mūsų draugystė?

Ekspertai teigia, kad draugystė gali padėti porai išgyventi gyvenimo sunkumus, tokius kaip artimųjų netektis ar neištikimybė. Tyrimas taip pat parodė, kad išsiskyrusių porų santykiuose trūko tvirto draugystės pagrindo.

  1. Ar norime to paties?

Tyrimų duomenimis, stiprios poros linkusios turėti panašias gyvenimo vertybes, viltis, svajones ir lūkesčius tiek savo partneriui, tiek santykiams.

  1. Ar mūsų lūkesčiai realūs?

Kaip paaiškėjo, laimingoje santuokoje sutuoktiniams būdingi gana realūs lūkesčiai, kurių jie tikisi  iš savo santykių. Jie suvokia, kad santuoka yra sunkus darbas, o jei kas nors atsitiks, yra pasiruošę ne tik padirbėti santykiuose, bet ir kreiptis pagalbos į šeimos psichologą.

  1. Ar vienas kitame matome tik gėrį?

Psichologai mano, kad empatija ir supratimas vaidina svarbų vaidmenį santykiuose. Jie atsiranda ne iš karto, o tada padeda sutuoktiniams susitelkti į geriausias partnerio savybes ir būti atlaidesniems jų trūkumams.

  1. Ar stengiamės išlaikyti santykius gyvus?

Žmonės, kurie palaiko puikius santykius su partneriu, linkę juos sustiprinti, būdami dėmesingi savo partnerio poreikiams bei pageidavimams ir stengdamiesi daryti tai, ką jų antroji pusė ypač vertins.

  1. Ar galime laisvai diskutuoti apie mums rūpimus dalykus?

Norėdami užmegzti tvirtus santykius sąjungoje, turite rasti laiko aptarti, kaip praėjo diena, ar kai kuriems svarbesniems dalykams. Atminkite, kad galimybė atvirai kalbėti apie bet ką padeda palaikyti stipresnį emocinį ryšį.

  1. Ar esame pasirengę kartu išgyventi sunkius laikus?

Stabiliems santykiams svarbu ir tai, ar sutuoktiniai sugeba prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių. Žmonės, kartu įveikę sunkų laikotarpį, paprastai, tampa artimesni vienas kitam, stiprėja jų santykiai.

  1. Ar įveiksime gyvenimo sunkumus petys į petį?

Psichologai išsiaiškino, kad tai, kaip sutuoktiniai susitvarko su tam tikra gyvenimo patirtimi – artimųjų mirtimi, neištikimybe, finansiniais sunkumais, vaikų gimimu – ypač jei skyrėsi požiūriai į vaikų auginimą poroje – turėjo įtakos ir jų santykiams.

  1. Ar aplink mus yra žmonių, kurie mus palaikys?

Žinoma, norėtume, kad mūsų artimieji ir draugai pamiltų tą, kurį pasirinkome savo gyvenimo draugais. Ir, kaip paaiškėja, tai taip pat turi įtakos poros santykiams. Tai ypač svarbu moterims, kurios dažniausiai sulaukia stipraus mamos, seserų ir draugių palaikymo.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą