Kaip ir daugelis to meto paauglių, Carly buvo priklausoma nuo „emo“ subkultūros ir dažniausiai vilkėjo juodus drabužius bei tamsų makiažą. Ji taip pat norėjo susirasti internetinių draugų, kurie pasidalintų jos pomėgiais. Socialinių tinklų nuotrauka

Jie susirado vienas kitą interneto platybėse, tiksliau, viename iš socialinių tinklų. Kurį laiką bendravo, šnekučiavosi, kol jis pasiūlė susitikti…

 

Norėjo susirasti draugų, kurie pasidalintų jos pomėgiais

Carly Ryan gimė 1992 metais sausio 31 d. Ji gyveno su savo motina Sonya Stirlinge, Pietų Australijoje, maždaug 16 kilometrų į pietryčius nuo Adelaidės miesto. Kai jai buvo 13 metų, ji sukūrė paskyrą „VampireFreaks“, kuri dabar yra internetinė drabužių parduotuvė, tačiau 2005 metais tai buvo socialinis tinklas, rašo „True Crime“.

Taigi, taip Carly pradėjo susipažino ir pradėjo bendrauti su 18-mečiu amerikiečių muzikantu Brandonu Cainu. Jis sakė, kad neseniai persikėlė į Viktoriją, Australiją ir norėjo susirasti draugų. Kaip ir daugelis to meto paauglių, Carly buvo priklausoma nuo „emo“ subkultūros ir dažniausiai vilkėjo juodus drabužius bei tamsų makiažą. Ji taip pat norėjo susirasti internetinių draugų, kurie pasidalintų jos pomėgiais.

Po 18 mėnesių bendravimo internetu mergina ir muzikantas perėjo prie pokalbių telefonu. Tačiau retsykiais  Carly bendraudavo ir su Brandono įtėviu Shane‘u, kuris dirbo apsaugininku. Carly ir Brandono pokalbiai buvo įprasti ir nieko blogo nežadėjo. Jie vienas kito klausinėjo, kaip sekasi mokykloje, kalbėjosi apie muziką ir panašiai. Tačiau Shane‘as vis labiau kišosi į jų pokalbius.

15-ojo Carly gimtadienio proga, į jos mamos namus atvyko  Shane‘as, kuris padovanojo paauglei drabužių už šimtą dolerių. Tarp jų korsetą ir apatinius. Pastaruosius, neva, nupirko ir padovanojo Brandonas. Shane‘as vilkėjo apsaugos marškinėlius ir parodė paauglės motinai Sonyai apsaugos darbuotojo pažymėjimą. Jis taip pat sakė, kad atvyko čia sūnaus prašymu.

Su juo artimiau susipažinusi ir supratusi, kad jis neturi kur apsistoti, Sonya pakvietė į Carly gimtadienį ir pasiūlė nakvoti jų namuose. Vėliau moteris sakė, kad Shane‘as atrodė kaip visiškai normalus žmogus ir padarė rūpestingo bei mylinčio tėvo įspūdį.

Vakarėlyje Shane‘as pasakė Carly:

  • Aš tave myliu. Niekada neleisčiau, kad tau kas nors nutiktų. Tu esi graži.

Carly nustebino šie žodžiai ir pasakė apie tai mamai. Tada Sonya paprašė Shane‘o nedelsiant palikti jų namus.

 

Įrašai parodė, kad mergina buvo kartu su dviem vyrais

Maždaug po 3 savaičių, 2007 metais vasario 19 dieną, Brandonas paskambino Carly ir pakvietė ją į Viktoro Harboro paplūdimį, esantį 80 kilometrų į pietus nuo Stirlingo. Paauglė mielai sutiko, bet norėdama nenuliūdinti mamos, ji jai pamelavo sakydama, kad eina pas drauges, pas kurias ir nakvos.

Kai kitą dieną Carly negrįžo namo ir paaiškėjo, kad nė viena jos draugė nežinojo, kur ji yra. Todėl motina kreipėsi į policiją. Vėliau tą pačią dieną žmonės, vaikščioję paplūdimiu, rado merginą veidu žemyn plūduriuojančią sekliose Port Elioto pasagos įlankos vandenyse.

Nusikaltėlio medžioklė prasidėjo nuo to, kai tyrėjai 2007 metų vasario 19 dieną peržiūrėjo Port Elioto rajone esančių vaizdo stebėjimo kamerų įrašus. Įrašai parodė, kad mergina buvo kartu su dviem vyrais ir šviesiai mėlynu automobiliu, kuriuo jie atvyko. Taip pat buvo liudininkų, kurie matė Carly paplūdimyje apie 21.30 val.

Automobilis nuvedė policiją pas 50-metį Harry‘į Francisą Newmaną, kurį daugelis žinojo kaip  „Shane‘ą“. 2007 metais kovo 3 d. tyrėjai atliko kratą jo namuose Morningtono pusiasalyje ir rado užrašų knygelę su daugiau nei 200 slapyvardžių, kuriuos Newmanas naudojo internetinėms pažintims.

Jis privertė savo paauglį įvaikintą sūnų apsimesti Brandonu Kane‘u, kai jis bendravo su paaugle. Tai buvo antrasis asmuo, matytas CCTV filmuotoje medžiagoje kartu su Newmanu ir Carly, tačiau jo tapatybė niekada nebuvo atskleista.

Tyrėjai abu suėmė, bet vėliau paaiškėjo, kad paauglys buvo tik liudininkas, kaip Carly nužudė jo įtėvis.

Policijos apklausos metu Newmanas neigė pažinojęs ir susitikinėjęs su Carly ir neigė tai viso teismo proceso metu.

Tačiau 2010 metais kovo 21 dienas Newmanas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos su galimybe lygtinai būti paleistas po 29 metų. Įvaikintas jo sūnus tuo metu buvo nepilnametis, todėl išteisintas pagal visus kaltinimus. Jo tapatybė, kaip minėta, lieka paslaptyje.

„YouTube“ stopkadrai, socialinių tinklų nuotraukos

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą