Taigi, tokia mergina apmokėtą sąskaitą už pusryčius ir pietus priima kaip savaime suprantamą dalyką. O kaip kitaip turėtų elgtis žmogus išgalvotame dirbtiniame pasaulyje, kuriame tikra tik ji? Archyvo nuotrauka

Daugelis vaikinų iš karto nepastebi, kaip yra apgaudinėjami jau pirmojo pasimatymo metu.

Kai santykių dar nėra, tai net nebūtinai turi būti pasimatymas. Tai gali būti tiesiog susitikimas, kai kolegos ar pažįstami eidavo pietauti ir vakarieniauti kartu su mergina ar merginomis. Tada jie nusprendė parodyti mandagumą, geras manieras ir sumokėjo už ją.

 

Net gyvūnai moka reikšti dėkingumą

Aišku, mergina mielai sutiko. O jei vaikinas ar vyras būtų pasakęs, kad reikia padalinti sąskaitą, ji, tikriausiai, net būtų įsižeidusi. Svarbiausia, ji jam nepadėkojo. Nė menkiausio „ačiū“. Lyg viskas būtų taip, kaip turi būti. Todėl vyrai klausia: ar tai apskritai normalu? Ne. Nenormalu.

Dėkingumas paprastai yra viena iš pagrindinių žmogaus savybių. Tai glaudžiai susiję su empatija, gebėjimu užjausti, atsidurti kito vietoje.

Net gyvūnai turi empatiją. Jie taip pat moka reikšti dėkingumą. Jei išgelbėsite šunį, pamaitinsite alkaną katę, tada gyvūnas prisiriš prie jūsų. Jis bus dėkingas tiems, kurie padarė gera.

Jeigu padėsite žmogui, kuriam labai reikia, pavyzdžiui, vienišai mamai su vaikais, nupirksite drabužėlių jiems ar tiesiog duosite pinigų, ji padėkos su ašaromis akyse.

Jei padėsite senolei, kuri nepragyvena iš menkos pensijos, nupirksite jai maisto ir prikimšite šaldytuvą, močiutė pasakys  jums „ačiū“.

Tada kas negerai su tomis merginomis, kurios tikisi, kad už jas bus sumokėta, bet nė nesiruošia už tai net padėkoti. Jos gėrį laiko savaime suprantamu dalyku.

Ir tai, visų pirma, reiškia empatijos problemą. Apskritai toks elgesys būdingas linkusiems į neadekvatumą asmenims. Žmonės, kurie tiesiog nesugeba suprasti kitų, patirti empatijos, užuojautos, pastatyti save į kito vietą.

Kodėl taip nutinka? Gali būti, kad mergaitė augo kaip „princesė“, buvo lepinama, viskas duodama ir be prašymų. Todėl dabar jai atrodo, kad visas pasaulis jai yra skolingas ir privalo suteikti jai tik malonumą.

 

Bandymas perauklėti suaugusį žmogų yra pražūtingas reikalas

Taigi, tokia mergina apmokėtą sąskaitą už pusryčius ir pietus priima kaip savaime suprantamą dalyką. O kaip kitaip turėtų elgtis  žmogus išgalvotame dirbtiniame pasaulyje, kuriame tikra tik ji?

Ką tokiais atvejais galima patarti vaikinams? Kadangi jau sumokėjote, nereikalaukite pinigų iš jo. Ne tik dėl to, kad jos akyse tapsite menkysta, šykštuolis ir apskritai nieko vertas. Pirmiausiai tokiu elgesiu jūs žeminsite savo orumą ir savivertę. Patarimas vienas: paprasčiausiai daugiau neikite su ta mergina į jokias kavines ir restoranus. Galų gale, yra ir blogesnių būdų, kai tenka išsiskirti su pinigais. Visokio plauko sukčių knibždėte knibžda.

Apskritai toliau bendrauti su šia mergina tikrai neverta. Nes ši smulkmena– nedėkingumas atsiskaitant kavinėje – vėliau iš virs į daug rimtesnes problemas.  Tokia mergina niekada ir nieko neaukos vardan santykių. Ji norės komforto ir malonumo tik sau. Neįmanoma įsivaizduoti, kad ji galėtų ruošti vakarienę vyrui. Kam? Juk ji yra „princesė“, ir visi jai skolingi.

Ir, žinoma, bandymas perauklėti suaugusį žmogų yra pražūtingas reikalas, todėl tikrai nepatartina tą daryti. Nieko gero iš to nebus, greičiau, priešingai – sulauksite priešiškumo ar net grasinimų ir šantažo.

Todėl vienintelis pagrįstas patarimas – tiesiog daugiau nebebendrauti su šia mergina. Ir tikrai nesistenkite su ja kurti santykių, net jei  jau taip nutiko per pirmąjį ar antrąjį pasimatymą, toliau bus dar „gražiau“. Neabejokite.

Kaip manote,  ar vaikinas turėtų apmokėti išlaidas pirmojo susitikimo metu? Ar kiekviena mergina tai turėtų padaryti pati? Pasidalykite savo nuomone komentaruose.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą