Merginoms nereikia paslaugių ir nuolankių vaikinų, kurie pameta galvas dėl jų, kurie dėl jų yra pasirengę padaryti bet ką ir nuolat apipila komplimentais. Archyvo nuotrauka

Įsivaizduokite banaliausią situaciją: pirmą dieną mokykloje/universitete/biure einate koridoriumi ir jūsų žvilgsnis sustoja ties neįtikėtino grožio mergina. Jus iškart patraukia jos šypsena, balsas, manieros ir viskas, kas susiję su ja, jums atrodo tobula, rašo „Psychology Today“. Taigi jūs įtikinate save: „O, tai meilė iš pirmo žvilgsnio. Ji tokia graži ir atrodo tokia protinga“. Bet tada imate suprasti, kad su šia mergina niekada net nekalbėjote, o jei nuspręsite paskirti jai pasimatymą, greičiausiai (su didele tikimybe) iškart sulauksite neigiamo atsakymo.

 

Meilė be atsako  būna dėl priežasties

Ir taip, deja, nutinka beveik visada. Kažką panašaus dažnai išgirstate istorijose apie tai, kaip vaikinas mėnesius ar metus bando atkreipti patinkančios merginos dėmesį, tačiau jos atsako taip ir nesulaukia. Nors vilties nepraranda.

Bet ar kada nors susimąstėte, kodėl taip nutinka? Kodėl daugelis jums labiausiai patinkančių merginų beveik visada jus atstumia?  Yra toks dalykas kaip meilė be atsako dėl priežasties.

Tiesą sakant, kaltas vadinamasis „aureolės efektas“, būtent jis kenkia vaikinams santykiuose su merginomis.

Kas yra „aureolės efektas“? Daugelis vyrų, matydami prieš save patraukliausią (jų požiūriu) merginą/moterį, nuo pat pirmųjų sekundžių tampa jautrūs „aureolės efekto“ įtakai.

„Aureolės efektas“ yra kognityvinis šališkumas,  kai žmonės tiki, jog kiti fiziškai patrauklūs žmonės turi teigiamų savybių, tokių kaip intelektas, gerumas ir sąžiningumas.

Kai vaikinas pirmą kartą pamato merginą, kuri jį veda iš proto dėl savo išvaizdos arba tiesiog dėl kokių nors kitų priežasčių jam labai patraukli (galbūt jį traukia jos balsas ir pan.), jis beveik iš karto įsitikina, kad ta mergina nusipelno daugiau pagarbos ir geresnio elgesio nei visos kitos.

Ir šį teiginį patvirtina daugybė atliktų mokslinių ir psichologinių tyrimų, kuriais buvo siekiama ištirti „patrauklios aureolės efektą“ 45 šalyse 11 pasaulio regionų. Rezultatai parodė, kad patrauklumas teigiamai koreliavo su daugeliu socialiai pageidaujamų asmenybės bruožų. Tiksliau, visuose 11 pasaulio regionų patrauklesniais įvertinti vyrai ir moterys buvo vertinami kaip labiau pasitikintys savimi, emociškai stabilesni, protingesni, atsakingesni, bendraujantys ir patikimesni.

 

Merginoms nereikia paslaugių  ir nuolankių vaikinų

Tad kodėl „aureolės efektas“ santykiuose su moterimis kenkia vyrams?

Kai vaikinas  į šią merginą pradės  žiūrėti kaip ir daugelis kitų vaikinų, kurie (su 100 proc. tikimybe) taip pat žavisi jos fiziniais parametrais, veidu, balsu ir panašiai, tada mergina tiesiog pradės  matyti jį kaip bėgantį paskui ją nevykėlį ir pradės vynioti jį aplink pirštą. Mergina iš karto pamatys, kad šis vaikinas, kaip ir visi ankstesni vaikinai iki jo, tarkim, nepriklauso tai pačiai socialinei aplinkai, kurioje ji yra ir nėra toks išvaizdus kaip ji. Tai reiškia, kad jis yra žemesnis už ją.

Taip, jūs viską perskaitėte teisingai. Bet kuri mergina laikys save vertingesne ir (tiesiog) geresne už vaikiną, kuris yra pasiruošęs kyboti prie jos kojų ir tai ji pamato nuo pat pirmo bendravimo.

Merginos bus pasirengusios abipusei simpatijai tik su stipriais ir savimi pasitikinčiais vaikinais/vyrais, gebančiais gerbti save ir būti ne mažiau vertingais nei merginos, su kuriomis nori užmegzti santykius.

Merginoms nereikia paslaugių  ir nuolankių vaikinų, kurie pameta galvas dėl jų, kurie dėl jų yra pasirengę padaryti bet ką ir nuolat apipila komplimentais.

Tokių vyrų, bėgiojančių paskui gražią moterį, gali būti bent milijonas, tačiau faktas tas, kad ji pati svajos priklausyti tik pačiam stipriausiam ir labiausiai pasitikinčiam savimi vyrui, o ne vaikinui, kuris iš pirmo žvilgsnio pameta galvą dėl jos.

Visa tai veda prie to, kad merginos pradeda naudotis vaikinais/vyrais, kurie bėga paskui jas, užsimindamos, kad jie gali turėti šansų su jomis, jei to nusipelnė ir panašiai.

O dėl „aureolės efekto“ vaikinas nemato šių dalykų, nemato, kad mergina juo naudojasi, kad ji juo nesidomi ar net turi daugiau trūkumų nei pranašumų. Tačiau jis „apanka“ dėl jos patrauklumo ir  mato joje tik teigiamas savybes. O tai jam trukdo ne tik pradėti santykius su šia mergina, bet net suprasti, ar ji jam apskritai tinka.

 

Niekada nesistenkite būti „siurbtuku“

Kaip atsikratyti „aureolės efekto“ susipažinus su mergina, kad nesulauktumėte nuolatinių atsisakymų? Bet ar tikrai įmanoma sugriauti „aureolės efektą“ ir sėkmingai susipažinti su tomis merginomis, kurios jums tikrai patinka labiau nei kitos?

Jei tikrai norite sėkmingai pritraukti merginas, kurios jums tikrai patinka, nuo pat pirmojo susitikimo su jomis turite išmokti užmegzti tinkamą ryšį. Mergina turėtų jaustis taip, lyg jūs ir ji būtų tame pačiame socialiniame lygyje.

Ji neturėtų manyti, kad yra geresnė už tave ar kad ji yra princesė, kurios palankumą reikia pelnyti milijonu darbų jos garbei. Jūs nesate kilnus riteris, o ji nėra princesė.

Tačiau, jei galvojate, kad turite turėti daug pinigų arba atrodyti kaip Holivudo aktorius, kad mergina jaustųsi lygiaverte, tai irgi netiesa. Daug vyrų veda gražias moteris patys nebūdami išvaizdūs ir neturėdami turtų. Labai dažnai tai yra paprasti viduriniosios klasės vyrai, kurie tuokiasi ir kuria šeimas.

Todėl patartina nuo pirmųjų bendravimo su mergina sekundžių išlikti ramiais ir šaltakraujiškais.  Niekada nesistenkite būti „siurbtuku“, kuris yra pasirengęs kabintis į bendravimą su ja iš visų jėgų. Tai nesuveiks. Taip pat venkite daug komplimentų ir susižavėjimo jos „dangišku grožiu“.

Nuo pat pradžių leiskite merginai suprasti, kad esate savimi pasitikintis vaikinas/vyras, kuris ja domisi iš daugelio kitų merginų ir taip pat bet kurią akimirką gali „persijungti“ į kitą, jei jam kas nors nepatiks ar nepatenkins jo lūkesčių.

Kalbėkite su mergina šiek tiek žemesniu  balso tembru ir šiek tiek lėčiau nei įprastai. Pasakykite jai  nedidelius komplimentus, bet ne apie išvaizdą, o apie tai, kas jums patiko jos asmenybėje. Pavyzdžiui, dėl jos rengimosi stiliaus ar kažkokių neįprastų talentų. Gal ji gražiai šoka ar piešia.

Naudokite akių kontaktą, šiek tiek nusišypsokite, pajuokaukite ir susisteminkite pokalbį taip, kad „įjungtumėte“ savo žavesį ir kaip magnetas patrauktumėte šią merginą prie savęs. Ji turėtų  užsidegti idėja ir noru toliau bendrauti su jumis kaip su stipriu vyrišku lyderiu, kuriuo ji nori sekti. Tik taip galite įveikti „aureolės efekto“ barjerą, kurį daug vaikinų/ vyrų neišvengia susipažindami su merginomis.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą