Kaip suprasti, kad vyras jau seniai neturi santykių? Anot psichologų, išduoda jo elgesys, kalbėjimo maniera, net pasikeitęs charakteris. Todėl psichologai rekomenduoja pirmiausiai atidžiai stebėti netikėtai, galima sakyti, be jokios priežasties išėjusį iš pusiausvyros vyrą, norint nepakliūti į jo besikeičiančios nuotaikos pinkles. Tai gali reikšti, kad vyras ilgą laiką neturėjo santykių su mergina.

 

Praeities santykius galima pamiršti tik įsileidus naujus

Vyrai, kaip ir moterys, turi skirtingus temperamentus ir charakterius. Lengva ir įdomu užmegzti santykius su vienais ir bendrauti su kitais. Tačiau beveik visi vyrai išsiduoda savo elgesiu, kai jie ilgą laiką artimai nebendravo su priešingos lyties atstovėmis.

Kai kurie tokie vyrai, pamatę merginą ar moterį, pradeda aktyviai rodyti dėmesį. Bet jie nežiūri į savo pasikeitusį elgesį, drabužius, jiems svarbu, kad žmogus jiems patiktų. Psichologai tikina, kad tokie santykiai gali trukti ne ilgiau kaip mėnesį. Kai tik vyras gauna tai, ko ieško, iškart dingsta susidomėjimas mergina. Ir jis persijungia į kitą merginą ar moterį.

Toks vyras dažnai kalba apie buvusius santykius. Kitaip tariant, jei jausmai neišblėso, žmogus ilgą laiką buvo vienišas, jis pradeda aktyviai diskutuoti apie ankstesnę „meilę“. Ne tik vaikinai pradeda kurti antrus profilius, kuriuos gali papildyti buvę mylimieji ir sužinoti, ką jie galvoja, bet ir merginos. Psichologai tikina, kad praeities santykius galima pamiršti tik įsileidus naujus.

Kita vertus, vyras pradeda prarasti pasitikėjimą savimi, ypač kai neturi mylimosios ilgą laiką. Jei mergina  ar moteris susipažino su patinkančiu vyru, kuris prasitarė seniai neturėjęs santykių, patariama kuo daugiau kalbėti apie jo gerąsias savybes, nuopelnus. Tai ne tik pagerins jų savivertę, bet ir padės palaikyti tvirtus ir ilgalaikius santykius.

Jei jaunas vyras ilgą laiką neturėjo santykių, jis į visus žiūri atsargiai, tarsi su nepasitikėjimu. Dažnai stumia žmones nuo savęs, sako jiems blogus žodžius. Tokie žmonės retai įsileidžia naujus numylėtinius į savo gyvenimą. Jie visais įmanomais būdais bando būti vienišais vilkais. Psichologai pataria su tokiais vyrais elgtis labai atsargiai. Mat juos nesunku išgąsdinti ir jie nebeskambins, ir nepakvies į pasimatymą.

Ilgai neturintis santykių vyras linkęs nuolat kartoti, kad „meilės nėra“. Jis retai šypsosi, kalba švelnius žodžius. Jiems daug svarbiau jų  pačių nuomonė nei kito. Žodžiu, gali tapti baisiais cinikais. Psichologai pataria tokiems žmonėms stengtis suteikti daug meilės ir šilumos. Tik tada toks vyras gali pamiršti  ankstesnių santykių nesėkmes, nuoskaudas ir pasinerti į aistros ir meilės pasaulį.

Vyrai, ilgą laiką neturėję santykių, mėgsta deklaruoti, kad jiems labai patinka laisvė ir nepriklausomybė. Be to, ilgą laiką vieniši vyrai pradeda aktyviai rūpintis savimi. Gali ne tik išsivirti sriubą, bet ir lyginti, skalbti drabužius.

Vyrai, ilgai neturėję santykių, būna nuolat kažkuo nepatenkinti. Savaitgalius jie dažnai praleidžia savo namuose, nenori niekur eiti su draugais. Arba priešingai – linksmai  leidžia laiką vyriškoje kompanijoje

Jei jaunas vyras ilgą laiką neturi merginos, tada jis tampa  kone nepakenčiamas. Jis dažnai pamiršta  savo pažadus, gali vėluoti į susitikimą. Psichologai pataria atkreipti dėmesį į šį elgesį ir bandyti išjudinti jaunuolį, kuo nors sudominus jį.

Vyrą, ilgą laiką neturėjusį santykių, gali kamuoti depresija, jėgų sumažėjimas. Ne vienas jų tampa agresyvus ir pagiežingas visam pasauliui. Tokio tipo vyrai neretai rodo nepasitenkinimą ar net neapykantą visai moteriškai lyčiai. Kitaip tariant, jei jaunas vyras ilgą laiką neturėjo intymumo, jis paprastai būna nepatenkintas ir mergina, su kuria nusprendė susitikti. Jis gali išduoti savo nepasitenkinimą akimis arba ją įžeisti savo elgesiu. Su tokiais vyrais psichologai pataria būti itin atsargioms.

 

Ilgai nebendraudamas su moterimis, praranda įgūdį kurti santykius

Mat kai vyras susiduria su didžiuliu kiekiu neigiamos patirties, jis nusprendžia tam tikrą laikotarpį likti vienas. Būnant atskirai su savo mintimis, visiškai atsiribojus nuo moters įtakos, tampa daug lengviau suprasti save ir išsiaiškinti, ko jam iš tikrųjų reikia iš gyvenimo ir ką prieš tai padarė ne taip. Buvimas vienam sukelia „perkrovimą“. Atkuriamas emocinis fonas, atsiranda aiškiai nubrėžtos gyvenimo gairės.

Bet jei vyras ilgai neturi santykių, tada jo gyvenimas įgyja pamatuotą, sistemingą pobūdį, atsiranda „vienišo vyro“ įvaizdis ir išsiugdomas įprotis gyventi atskirai.

Tačiau yra ir kita medalio pusė. Vyras, ilgai nebendraudamas su moterimis, praranda įgūdį kurti santykius. Be to, suprantama, jam nereikia artimo emocinio prisirišimo su moterimis. Trumpalaikiai santykiai tampa norma, o rimti santykiai atrodo beprasmis užsiėmimas. Be to ir didžiulė baimė dar kartą suklysti ar užlipti ant to paties grėblio. Vyrams, skirtingai nei moterims, kurios natūraliai moka geriau prisitaikyti, yra daug sunkiau išsivaduoti iš vienatvės, ypač jei joje randa daug privalumų.

Ilgai trunkanti vienatvė vyrus veikia skirtingai. Vieni semiasi iš jos jėgų, jausdami, kad jiems patogu be nuolatinio moterų bendravimo. Tai, paprastai, aistringi vyrai, turintys aiškiai apibrėžtus gyvenimo tikslus. Jiems vienatvė yra tam tikras katalizatorius.

Tuo tarpu kiti, dėl „sugeriančio“ vienatvės jausmo, pasineria į depresiją ir kenčia nuo neurozių. Kartais ši problema tampa įvairių priklausomybių atsiradimo priežastimi. Labai dažnai vyrai pasineria į virtualų bendravimą, pamiršę, kaip kurti santykius realybėje.

Todėl ne visiems jų tinka ir išsireiškimas, kad už kiekvieno sėkmingo vyro slypi moteris, kuri jį motyvuoja ir įkvepia. Viskas priklauso nuo žmogaus. Kai kuriems vyrams moterys, atvirkščiai, yra tik kliūtis, nes sukelia sumaištį, kažko prašo, reikalauja, tenka atsisakyti savo kasdienių įpročių dėl jų. Be to, šiandien taip sunku rasti moterį, kaip „adatą šieno kupetoje“, kuri savo interesų neiškeltų aukščiau vyro, nestatytų pagalius į ratus, bet įkvėptų jį sėkmei.

Vienaip ar kitaip, bet iš tikrųjų žmogus yra reikalingas kitam žmogui. Tačiau neretai paaiškėja, kad vienatvėje yra stiprybės šaltinis. Juk vienatvės jausmas visiškai nepriklauso nuo to, ar su tavimi yra žmogus, ar ne. Daug svarbesnė yra būsena, kurią išgyveni šalia jo.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą