Indianos universiteto mokslininkai, vykdydami „Nacionalinį seksualinės sveikatos ir seksualinio elgesio tyrimą“, per kelerius metus apklausė daugiau nei 5,86 tūkstančius amerikiečių nuo 14 iki 94 metų. Tai buvo sudaryta kažkas panašaus į amerikiečių seksualinių nuostatų, jų seksualinio aktyvumo ir elgesio „enciklopediją“.

 

Prezervatyvų naudojimas lytinių santykių metu pastebimas vienas iš keturių atvejų

Jungtinių Amerikos Valstijų gyventojai per apklausą anonimiškai pasidalijo savo seksualinio pasitenkinimo būdais, kurių atsirado net 40. Taip pat buvo renkami palyginamieji duomenys apie barjerinių kontraceptikų vartojimą pagal amžių, lytį ir etnines kategorijas. Specialiame „Journal of Sexual Medicine“ („Seksualinės medicinos žurnalo“) numeryje paskelbtoje ataskaitoje tyrėjai nurodė procentais, kokį partnerį linkę rinktis amerikiečiai.

Tyrimo duomenimis, didžiausias procentas prezervatyvus naudojančių amerikiečių yra tarp ispaniškai kalbančių paauglių, kurių amžius nuo 14 iki 17 metų (100 proc.) ir juodaodžių paauglių mergaičių (100 proc.). Tuo tarpu tarp baltaodžio jaunimo šis skaičius siekia 68,8 proc.

Mokslininkų pranešime pažymimas keistas faktas: 25–29 metų amerikiečiai tampa ne tokie atsakingi, o žmonių, kurie naudojasi prezervatyvais lytinių santykių metu, skaičius sumažėja perpus tarp visų etninių grupių. Tik juodaodžiai vyrai tapo išimtimi, nes 60 proc. jų ir toliau naudoja barjerinę kontracepciją.

Remiantis bendrais JAV piliečių rodikliais, prezervatyvų naudojimas lytinių santykių metu pastebimas vienas iš keturių atvejų.

Mokslininkai taip pat išsiaiškino, kaip vyrai ir moterys vertina savo partnerio pasitenkinimo lygį. 85 proc. vyrų teigė pasitikintys savo sugebėjimais ir, be abejo, sugeba partneriui suteikti malonumą lovoje. Tačiau moterų, teigiamai atsakiusių į klausimą apie įvykusį orgazmą, yra 64 proc. Be to, mokslininkai pažymėjo, kad dabar apie 7 proc. suaugusių moterų ir 8 proc. subrendusių vyrų yra homoseksualūs ar biseksualūs.

 

Dabar JAV mokyklose mokoma kaip naudotis kontracepcijos priemonėmis

Nepaisant to, kad paaugliai yra daug budresni nei suaugusieji, atsižvelgiant į kontracepcijos problemą, ankstyvo brendimo ir ankstyvojo nėštumo problema pasaulyje yra aktuali.

Anksčiau JAV lytinio švietimo užsiėmimai, nukreipti į prevencines programas, buvo rengiami mokyklose, kur buvo vykdoma monogamijos ir sekso atsisakymo iki santuokos propaganda. Ši programa buvo sukurta siekiant užkirsti kelią rizikingam seksualiniam moksleivių elgesiui.

Bet nuo 2000-ųjų  metų vidurio JAV pirmą kartą per daugelį metų pastebimas paauglių nėštumų skaičiaus padidėjimas. Panašu, galima daryti išvadą, kad lytinio švietimo pamokos nedavė laukiamo rezultato.

Todėl JAV valdžia nusprendė eiti kitu keliu – mokyklose pradėti įgyvendinti lytinio švietimo programą, per kurias mokoma kaip naudotis kontracepcijos priemonėmis.

Šiam tikslui JAV vyriausybė ruošiasi išleisti 375 milijonus JAV dolerių. Tai yra pirmas kartas per daugiau nei dešimtmetį, kai federalinės lėšos skiriamos švietimo programoms, kurios nėra skiriamos seksualinio susilaikymo skatinimui.

Be to, šiais mokslo metais bus pradėtos diegti alternatyvaus lytinio švietimo pamokos mokyklose. Pamokose paaugliams bus pasakojama ne tik apie prezervatyvus ir kontraceptines piliules, bet ir apie tai, kaip bandyti kurti savo gyvenimą apskritai. Numatoma formuoti vaikų orientaciją į gerą išsilavinimą ir įdomų darbą.

 

parengta pagal „Journal of Sexual Medicine“

1 KOMENTARAS

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą