Tyrimo autoriai išsiaiškino, kad vaikystėje šie žmonės turėjo mažesnę riziką susirgti sezoninėmis ligomis, kurios ilgainiui daro neigiamą poveikį žmonių sveikatai. Archyvo nuotrauka

Amerikos mokslininkai ištyrė gimimo mėnesio priklausomybę ir žmonių gyvenimo trukmę. Jie surinko informaciją apie daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių, sulaukusių daugiau nei šimtą metų, rašo nature.com.

 

Tiksliau, ištyrė jų gimimo vietą, socialinę padėtį ir šeimų ekonominę padėtį, siekdami nustatyti bendrą, vidutinį rodiklį ir išskirti minėtų veiksnių įtaką amžiui.

Taigi, mokslininkai ištyrė 1880-1895 metais gimusių amerikiečių duomenis ir nustatė, kad gimusieji nuo spalio iki gruodžio mėnesiais yra tikri šimtamečiai. Taip pat mokslininkai atsižvelgė į informaciją apie jų brolius ir seseris, žmonas ir vyrus. Yra žinoma, kad kraujo giminaičiai turi tą patį genetinį kodą ir gyveno tokiomis pat sąlygomis kaip ir jų ilgaamžiai broliai ar seserys bei jų sutuoktiniai.

Anot mokslininkų, rudenį – spalio, lapkričio ir žiemą – gruodžio mėnesį gimę žmonės dažniau sulaukia šimto metų. Be to, tyrimo autoriai išsiaiškino, kad vaikystėje šie žmonės turėjo mažesnę riziką susirgti sezoninėmis ligomis, kurios ilgainiui daro neigiamą poveikį žmonių sveikatai.

Taip pat mokslininkai išsiaiškino, kad jaunesniame amžiuje dažniau miršta tie, kurie gimė kovo, gegužės ir liepos mėnesiais. Greičiausiai taip yra dėl vitaminų trūkumo jų motinų mityboje maitinant krūtimi kūdikius.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą