Mokslininkai seniai išsiaiškino, kad vyro geriamas alkoholis turi įtakos būsimųjų vaikų fizinei ir psichinei sveikatai.

 

Žiemą užsimezgusių vaisių sveikata ir intelektiniai gebėjimai bus geresni

Anot jų, spermatozoidai, turintys Y chromosomą, yra judresni, todėl, jei lytinis aktas sutampa su ovuliacijos periodu, didelė tikimybė, kad spermatozoidai, turintys Y chromosomą, greičiau pasieks kiaušialąstę.

Tuo tarpu  spermatozoidai, turintys X chromosomą, yra lėtesni, bet ištvermingesni ir atkaklesni. Tai reiškia, jei lytinis aktas įvyksta likus dienai iki ovuliacijos, X chromosoma greičiausiai išgyvens  ir užsimegs moteriškos lyties vaisius.

Mokslininkai taip pat išsiaiškino, kad žiemą užsimezgusių vaisių sveikata ir intelektiniai gebėjimai bus geresni nei tų, kurie buvo pradėti vasarą. Taip yra dėl to, kad  per šaltąjį metų sezoną gaminasi daugiau atsparių spermatozoidų.

Be to tyrėjai  išsiaiškino ir nustatė, kad kuo daugiau vaikų susilaukia moteris, tuo mažesnė tikimybė, kad jos kitas vaikas bus vyriškos lyties.

Žinia, subrendęs kiaušinis gyvena nuo 12 iki 24 valandų, todėl tik per tą laiką gali įvykti jo apvaisinimas.

 

25 metų moteris yra didžiausio vaisingumo tikimybė

Tuo tarpu spermos ląstelės subręsta per 70–90 dienų, todėl alkoholis, kurį vyras vartoja, tarkim, 2–3 mėnesius iki pastojimo, daro žalingą poveikį ne tik jo palikuonių fizinei, bet ir psichinei sveikatai.

Anot tyrėjų,  25 metų moteris yra didžiausio ar labiausiai tikėtino vaisingumo tikimybė, nes vėliau ta tikimybė pamažu silpnėja. Be to, 20 proc. tikimybė pastoti per vieną mėnesinių ciklą sveikiems parneriams, kurie nenaudoja jokių kontracepcijos priemonių.

Taip pat išsiaiškinta, kad 50 proc. vaisingų porų pastoja per tris mėnesius, 75 proc. – per 6 mėnesius ir 95 proc.  per 13 mėnesių.

Vyrui reikia vidutiniškai 48 valandų, kad sukauptų pakankamą kiekį spermos apvaisinimui. Anot tyrėjų, didesnė tikimybė pastoti, santykiaujant kas dvi dienas.

Susilaikius nuo intymių santykių ilgiau nei 7 dienas, sumažėja vyro galimybė apvaisinti moterį. Mat susilaikius ilgesnį laiką, padidėja spermatozoidų kiekis, bet ne jo kokybė.

 

parengta pagal sciencedaily.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą