Mes tampame laimingesni ne dėl daugybės daiktų, kuriuos įsigijome, o dėl pasitenkinimo tuo, ką turime. Būtent dėkingumas už tai, ką turime, yra labiausiai susijęs su laimės jausmu. Tai rodo žmogaus sveiką protą, – sako tyrimą atlikę mokslininkai.

Naujas tyrimas, išspausdintas žurnale „Asmenybė ir individualūs skirtumai“, buvo atliktas  apklausus 246 kolegijos studentus.  Apklausos tema buvo susijusi su materialiniais siekiais ir pasitenkinimu gyvenimu. Paaiškėjo, kad materialiai orientuoti žmonės  jaučia daug mažesnį pasitenkinimą gyvenimu ir jie yra labiau nelaimingi.

Anot tyrėjų, kaupdami vis daugiau turto, stebėtina, bet žmonės netampa laimingesni. Nepaisant to,  kiekvieną kartą jie nori vis daugiau ir daugiau visko turėti.  Pavyzdžiui, jis turi butą didmiestyje, bet vis dar neturi namo priemiestyje. Reikalinga būtų ir sodyba. Galų gale, greitai sūnus ves ar duktė ištekės – ir jiems bus reikalingi atskiri butai… Ir taip norai gali išaugti iki begalybės. Tai yra vadinamasis „vartojimo bėgimo takelis“. Žmonės įgyja vis daugiau ir daugiau daiktų, o laimės kaip nėra, taip ir nėra. Išvada paprasta: turtingas gyvenimas nepadeda nė per žingsnį priartėti prie laimės.

Anot mokslininkų, glaudus materializmo ir laimės lygio sumažėjimo ryšys gali būti paaiškinamas žemesniu dėkingumo lygiu.  Mat užkietėjusių materialistų sąmonėje yra mažiau dvasinių ir psichologinių poreikių, įskaitant dėkingumą.  Kitaip tariant, materialistai nejaučia dėkingumo už tai, ką gavo, o priešingai – nori daugiau. Tai nesėkmė, atsižvelgiant į pagrindinius psichologinius poreikius. Ir tai daro juos apgailėtinus.

Todėl norint, kad turtų troškimas negadintų mūsų gyvenimo, turime būti dėkingi už tai, ką turime. Tai yra gyvenimo išmintis, įgyjama su patirtimi.  Žinoma, pasitenkinti pagrindiniais dalykais nėra lengva, tačiau kelias į laimę niekada nebūna lengvas.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą