Broliukus Connorą ir Noahą Barthe pasmaugė didžiulis pitonas. "Facebook" nuotrauka

Kanada. 2013 metais rugpjūčio 5 dieną broliai Connoras ir Noahas Barthe  nakvojo savo draugo namuose. Naktį berniukai ramiai miegojo, kol atšliaužė pitonas, juos sukandžiojo ir pasmaugė. Panaši istorija nutiko ir Amerikos mieste, Majamyje.  Ištrūkęs iš voljero pitonas, naktį įšliaužė į dviejų metukų šeimininkų dukrelės lovelę ir ją pasmaugė.

 

Ryte namo šeimininkas aptiko berniukus negyvus

Broliukų Connoro ir Noaho Barthe  draugo tėvas buvo zooparduotuvės, įrengtos pirmame namo aukšte, savininkas. Tėvas su sūnumi miegojo viename antrojo aukšto kambaryje, o broliukai – kitame.

Tą gilią naktį, kai berniukai jau buvo kietai įmigę, pitonas, kuris buvo laikomas gretimame kambaryje, specialiai jam pagamintame voljere, ištrūko iš jo ir per ventiliatoriaus vamzdį lubose, kuris buvo įrengtas, kad roplys galėtų kvėpuoti,  ėmė šliaužti ir  kažkuriuo momentu, neatlaikiusios pitono svorio, įlūžo lubos plytelės toje vietoje, kur miegojo broliukai, ir pitonas paprasčiausiai nukrito.

Berniukai miegojo ant grindų, ant pripučiamo čiužinio, padėto maždaug per 2, 5 metrų nuo gyvatės voljero.  Tai yra visai arti to kambario, kur ir miegojo berniukai.

Ryte namo šeimininkas aptiko berniukus negyvus.  Jų kūneliai buvo labai pamėlę. Zooparduotuvės savininkas puolė skambinti bendruoju pagalbos telefonu 911.

911: Klausome. Kas nutiko?

Vyras: Du vaikai mirę.

911: Jūs ten gyvenate?

Vyras: Taip.

911: Ką reiškia vaikai mirę?

Vyras: Apačioje yra zooparduotuvė. Pabėgo pitonas ir pasmaugė du vaikus.

911: Pakartokite.

Vyras: Pitonas pabėgo iš zooparduotuvės.

911: Pitonas?

Vyras: Taip, mem.

911: Tai jūsų vaikai?

Vyras: Ne, tai kaimynės vaikai.  Ji taip pat jau čia, ją ištiko šokas. Ji gyvena kitoje gatvės pusėje.

Smauglys vis dar čia. Man reikia jį pagauti.  Ten yra dar vienas vaikas. Ar galite ką nors čia atsiųsti?

Berniukų draugas ir jo tėvas miegojo kitame kambaryje, todėl jie nenukentėjo.

Po dviejų dienų buvo atliktas berniukų palaikų skrodimas. Teismo medicinos ekspertas surašė visas pitono padarytas žaizdas ant  berniukų kūnelių. Labiausiai sužaloti buvo veideliai ir kaklas.

Pitonas žudikas buvo užmigdytas kitą dieną po berniukų žūties.

Veterinarijos ekspertas atliko pitono skrodimą, apžiūrėjo jo galvą, norėdamas palyginti dantis su padarytomis žaizdomis. Smauglys buvo apie 4 metrus ilgio, o svėrė 24 kg. Kūno diametras – 11 cm. Ekspertas padarė išvadą, kad padarytos žaizdos atitinka jo įkandimus. Be to, dar buvo padarytos ir plėštinės žaizdos bei kraujo poodinis išsiliejimas kaklo srityje.  Ant berniukų kūnelių buvo aptikti ir kraujo pėdsakai, kuriuos paliko pitonas.  Mirties priežastis –  asfiksija (uždusinimas, suspaudus kaklą). Ekspertizės metu  taip pat buvo nustatyta, kad pitono diametras ramybės būsenoje buvo didesnis nei ventiliacijos vamzdžio diametras, per kurį jis pabėgo. Bet veterinarijos gydytojo tvirtinimu, pitonas, prireikus, gali automatiškai sumažinti savo apimtis.

 

Pitonai neatpažįsta žmonių kaip maisto šaltinio

Kai kurie ekspertai išreiškė dvejones dėl  šios didžiulės nelaimės, nes, jų manymu, toks gyvatės elgesys visiškai neįprastas.  Nepaisant to, kad ir anksčiau buvo mirtinų atvejų, kai pitonas užpuldavo žmones. Bet tai atsitikdavo tik dėl kokių nors konkrečių kitų priežasčių. Taip pat iškilo abejonių ir dėl to, kodėl pasmaugęs vaikus pitonas neprarijo jų. Nes tai taip pat būdinga smaugliams: grobį praryti.  Taip pat buvo svarstoma, ar pitonas galėjo iš karto pasmaugti abu vaikus?

Pirmieji į įvykio vietą atvykę policininkai, atkreipė dėmesį ant zooparduotuvės savininko Jeano Claude‘o Savoy rankų ir šortų  esančius akivaizdžius kraujo pėdsakus. Bet kieno tai buvo kraujas? Jis galėjo būti berniukų, nes zoopardutouvės šeimininkas, ryte pamatęs be gyvybės ženklų gulinčius jų kūnus, lietė juos, patikrino pulsus. Taip pat galėjo būti ir paties  smauglio šeimininko kraujas, nes ir jam įkando įbaugintas pitonas. Arba jis   susižeidė nuo lubų atitrūkus ir nukritus ant grindų  plytelių šukėmis.

Surinkę duomenis, tyrėjai iškėlė vieną  versijų, kad  tai galėjo būti ir žmogžudystė, o ne gyvatės užpuolimas. Tiesa, vėliau policija  šios versijos atsisakė.

Mat  buvo nustatyta, kad nelaimės išvakarėse broliukai praleido šeimos fermoje, kur  visą dieną sukiojosi greta naminių gyvūnų: ožkų, arklių, šunų, kačių.

Vienas stambaus Kanados zooologijos parko įkūrėjų sakė, kad pitonai neatpažįsta žmonių kaip maisto šaltinio, bet greičiausiai miegantys berniukai skleidė gyvūnų kvapą. Taip gali būti paaiškintas ir jų užpuolimas.

„Jei gyvatė jaučia, kad kūnas gyvas, skleidžia šilumą ir, tarkim, ožkų kvapą, tai  ką tas reiškia gyvatei? Kad tai ožka“, – tvirtino jis.

Anot vyro, pitonas  savo jautria uosle pajuto kad grobis yra visai arti. Be to, maisto kvapas įaudrina smauglį ir jis tada tampa labiau agresyvus. Bet  jei berniukai, prieš eidami miegoti, būtų išsimaudę po dušu ir pasikeitę rūbelius, nebūtų įvykusi ši tragedija.

Be to, vienoje nuotraukoje užfiksuota, kad berniukai valė viena iš  stambių gyvačių voljerų.  Kitoje nuotraukoje – kad berniukai žaidžia ant smėlio, žuvų akvariumo dydžio voljere, kuris yra skirtas gyvatėms.

Ekspertai taip pat išsiaiškino, kad teoriškai didžiulis pitonas galėjo apsiraizgyti ir pasmaugti abu berniukus vienu metu.

2016 metais lapkričio mėnesį prisiekusieji paskelbė nuosprendį: zooparduotuvės  ir buto savininkas Jeanas Claude Savoy nėra kaltas dėl to, kad pitonas paspruko iš voljero ir  dėl kurio žuvo du berniukai.

 

Gyvatė iš voljero buvo pabėgusi mažiausiai penkis kartus

Labai panašus atvejis įvyko 2005 metais Floridoje, kai  2,5 metro  ilgio pitonas, laikomas namuose,  pabėgo naktį iš savo voljero ir pasmaugė miegančią 2 metukų mergytę.

Iki šiol išliko  mergytės tėvo balso įrašas, paskambinus jam bendruoju pagalbos telefonu 911.

911 klauso.

Tėvas: (kalba kriokiančiu nuo verksmo balsu). Mums reikalinga labai skubi pagalba. Velnio gyvatė naktį  pabėgo ir  pasmaugė mūsų vaikelį.

911: Pakartokite, kas konkrečiai nutiko?

Tėvas:  Mes turime tigrinį pitoną, 2,5 metrų ilgio, jis pabėgo naktį iš voljero, užsiropštė į vaiko lovelę ir pasmaugė  mūsų dukrytę.

Policininkams atliekant tyrimą, paaiškėjo, kad gyvatė iš voljero buvo pabėgusi mažiausiai penkis kartus per keturias paskutines savaites iki nelaimės.

Vėliau, jau teisme paaiškėjo, kad  tragedijos išvakarėse, tėvas, pamatęs besirangančią koridoriumi gyvatę, stvėrė ir vėl įkišo ją į voljerą.

O  jau kitą rytą tėvas, atėjęs žadinti dukrelės, pamatė, kad pitonas buvo apraizgęs jos kaklą ir kiek apkandžiojo. Stambios gyvatės aštrių dantų palikti pėdsakai buvo aiškiai matyti  mergytės kaktoje.  Tėvas smogė gyvatei peiliu kelis kartus, norėdamas atplėšti ją nuo vaiko, bet buvo per vėlu.

Tėvai stojo prieš teismą, praėjus dviem metams nuo šios tragedijos.  Buvo nustatyta, kad pitonas buvo laikomas nesaugiame voljere.  Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad gyvatė buvo išsekusi ir nebuvo maitinama visą mėnesį.  Šeimos draugai taip pat ne kartą įspėjo sutuoktinius ir siūlė nupirkti gyvatei saugesnius namus.  Buvo dėl ko nerimauti: tėvai, kurie tuo metu buvo bedarbiai, neturėjo iš ko maitinti gyvatę.

Paskutinis pitono valgis buvo voveraitė, kurią šeimininkai rado ant kelio negyvą.

Veterinarijos ekspertas nustatė,  kad gyvatė buvo  per mažo svorio, alkana, išsekusi, todėl, jei tėvas būtų vėliau pastebėjęs ir nenudobęs jos peiliu, tikrai galėjo suėsti mergytę.

Žuvusios mergytės 21 metų motina ir 34 metų tėvas  buvo nuteisti 11 metų laisvės atėmimo bausme dėl  netyčinės, 3-ojo laipsnio žmogžudystės ir nepriežiūros.

Vytautė Jogailaitė

“Facebook” nuotraukos, “YouTube” stopkadrai

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą