Mažoji Maya, "Facebook" nuotrauka

Kai Brazilijos gyventoja Talita Youssef Aziz Vieira susilaukė dukros Mayos, gimusios su žila plaukų sruoga,  neišsigando ir nebėgo pas gydytoją. Mama įsitikino: jos dukrelė paveldėjo dvi skirtingas plaukų ir odos spalvas, – rašoma portale verietyinfo.com

 

Užkariauja socialinius tinklus, kur jų vartotojų stebina savo išskirtinumu

Talita Yousef Aziz Vieira, gyvenanti Brazilijoje, Jericoacoaros mieste, mama tapo 2018 metais  lapkričio mėnesį. Moteris susilaukė dukters, kuri  paveldėjo  iš jos dvi skirtingas plaukų ir odos spalvas.  Bet jauna mama dėl to nė kiek nesutriko. Juk ne tik pati Talita, bet ir jos mama, senelis, teta ir pusbroliai, gimė turėdami tokią savybę, vadinamą piebaldizmu.

Mama ir dukra tiesiog gyvena ir užkariauja socialinius tinklus, kur vis daugiau interneto vartotojų stebina savo išskirtinumu – vis dėlto ne kasdien galima pamatyti žmones, turinčius dvi skirtingas odos ir plaukų spalvas.

Piebaldizmas yra genetinė liga, dėl kurios žmogaus odos ir plaukų plotai atrodo šviesesni, nes nėra melanocitų, kurie gamina melaniną. Ši savybė dar vadinama daliniu ar nevisišku albinizmu. Dėl šios ligos mama ir jos mažoji dukrelė dabar vadina garsaus Disnėjaus animacinio filmo vienos personažės antrininkėmis.

Naujagimės Mayos  viena nuotrauka tapo itin populiari socialiniuose tinkluose.

„Iš tikrųjų nuotraukos išsibarsčiusios visame internete ir net nieko neperskaičiusios, mano draugės iškart suprato iš žilų plaukų sruogos, kad tai mano dukrelė“, – sako Talita.

Moteris atvirauja, kad paauglystėje ji  labai varžėsi ir buvo drovi dėl savo išvaizdos, mėgino slėpti savo ypatumus, pakišdama žilų plaukų sruogą po likusiais plaukais ir prisegdama plaukų segtukais.  Užtat dukrelė Maya yra visiška jos priešingybė: nuo mažens mergytė sako, kad jai labai patinka jos  išvaizda.

 

Didžiuojasi, kad vadina vieno Disnėjaus animacinio filmo personažo antrininkėmis

Mama ir dukra turi ne tik baltas plaukų sruogas, bet ir šviesesnes odos vietas.

„Iki dvidešimties metų visaip bandžiau paslėpti žilus plaukus, nes bijojau, kad žmonės iš manęs tyčiosis. Bet po to supratau, kad esu unikali. Todėl noriu šį pavyzdį  perduoti dukrelei. Dabar žmonės visada mus sustabdo, norėdami pasakyti, kokia ji (Maya) ypatinga “, – pridūrė Talita.

Moteris neslepia, kad į Mayą praeiviai smalsiai žiūrėdavo nuo jos gimimo.

Dabar Talita tik džiaugiasi ir net didžiuojasi, kad ją ir jos dukrą aplinkiniai vadina Disnėjaus animacinio filmo „101 dalmantinas“, blogietės Cruella De Ville antrininkėmis. Juk ji taip pat turi baltų plaukų sruogą.

O vartotojai socialiniuose tinkluose žavisi nuostabia mamos ir jos dukters išvaizda.

Nuo tada, kai pradėjau viešinti Mayos nuotraukas socialiniuose tinkluose, žmonės ją palygino ne tik  su Cruella De Ville, bet ir Rogue iš „X-Men“ bei Anna iš „Frozen“, – pasakojo Talita. – Tada pagalvojau, kad būtų smagu ir rengtis taip pat, kaip ir šie personažai. Noriu, kad Maya nuo mažumės suprastų, kad ji yra išskirtinė, kad ji atpažintų save kaip superheroję“.

 

 

Socialinių tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą