Japonai, skirtingai nei europiečiai, labiau reaguoja į bet kokius kvapus. Savvytokyo.com nuotrauka

Kiekviena šalis mums asocijuojasi su savo unikaliu aromatu: kruasanais ir kavos kvapais Prancūzijoje, prieskoniais Indijoje, tulpėmis Olandijoje. O Japonijoje kvepia švara ir ką tik išskalbtais drabužiais.

 

Pati gamta jiems padeda

Bet koks šiek tiek intensyvesnis žmogaus skleidžiamas kvapas Japonijoje laikomas nepadoriu dalyku. Yra net specialus terminas: „sume-hara“ arba „priekabiavimas dėl kvapo“ – tyčinis nepriimtinai aštrių kvapų skleidimas.

Įsivaizduokite situaciją: gatvėje prieina policininkas, įspėja jus dėl blogo kvapo ir rekomenduoja imtis skubių veiksmų. Pirmoji jūsų reakcija – kažkokia nesąmonė. Bet ne japonams, atsižvelgiant į gyventojų tankumą ir didelę subtropikų drėgmę. Be to, japonai, skirtingai nei europiečiai, labiau reaguoja į bet kokius kvapus.

Bet labiausiai stebina tai, kad tautai, kuri praktiškai nekvepia, galioja tokios griežtos taisyklės. Ir nepaisant to, kad jie praktiškai nenaudoja dezodorantų.

Beje, ir tam yra visiškai mokslinis paaiškinimas. Galima sakyti, kad pati gamta jiems padeda. Galų gale visi žino, koks yra nemalonus prakaito kvapas – skleidžiančios bjaurų kvapą riebalų rūgštys (baltymų skilimo produktai). Tuo tarpu japonams baltymų koncentracija prakaite yra nereikšminga, o pačių prakaito liaukų yra kelis kartus mažiau.

Bet tai nereiškia, kad japonai nepaiso higienos. Priešingai, jie  laiko tai kultu. Todėl turime iš jų daug ko pasimokyti.

  1. Privalomas gargaliavimas

Nuo vaikystės esame mokomi plauti rankas grįžus namo, o japonai taip pat mokomi skalauti burną. Tam yra net specialios priemonės – „ugay-do“. Taigi, japonams privaloma ne tik nusiplauti rankas, bet ir paskalauti gerklę.

Be to, daugelis japonų vartoja specialius maisto papildus, kurie neutralizuoja blogą kvapą. Nes blogas burnos kvapas taip pat nepriimtinas, kaip ir prakaito kvapas.

  1. Dantų valymas po kiekvieno valgymo

Japonai nuo mažumės mokomi, kad privaloma valytis dantis po kiekvieno valgio. Be to, visiškai nesvarbu, kur buvo valgoma. Jei restorane, tai po valgio japonės eina į tualetą ir tuo pačiu išsivalo  dantis.

  1. Dušas-vonia-dušas

Vandens procedūros japonėms paprastai yra atskira dalykas.  Greičiau, tai visas ritualas, vykstantis trimis etapais. Pirmiausiai jos kruopščiai prausiasi po dušu, tada tonizuojanti vonia (tik druskos, augaliniai ekstraktai), o po to ir vėl – dušas. Ir tik po šių trijų prausimosi etapų, jos laiko kūną  švariu. Beje, neskaitant fakto, kad japonės bent kartą per savaitę lankosi japonų pirtyje „sento“.

  1. Drabužiai, kurie visiškai slepia kūną

Būdingas japonų moterų bruožas yra maksimaliai kūną dengiantys drabužiai: ilgos kelnės, suknelės beveik iki grindų, marškiniai ilgomis rankovėmis. Jos šį pasirinkimą aiškina labai įdomiai: poros nėra užsikimšusios, o tai reiškia, kad neturi iš kur atsirasti nemalonus aromatas. Be to, išlaikomas tam tikras odos drėgmės lygis, o tai reiškia, kad japonams raukšlės atsiranda daug vėliau.

  1. Maistas, dėl kurio kūno kvapas nebūna nemalonus

Japonai mano, kad jų gaivaus kūno kvapo paslaptis  slypi mityboje. Jie beveik nevalgo mėsos. Japonai mano, kad būtent dėl mėsos gausos europiečiai tampa „dvokiančiais“. Avienos ir jautienos patiekalai Japonijoje yra tokie reti, kaip ir Tailando žiogai ir vikšrai.

Pagrindiniai japonų patiekalai yra žuvis, ryžiai, sojos pupelės, šviežios daržovės ir vaisiai, jūros dumbliai ir būtinai kelių rūšių arbata. Mažiausias pieno produktų kiekis, be glitimo ir rafinuotų riebalų.

  1. Visiškai kitokia kosmetika ir kvepalai

Japoniška moteriška kosmetika galima tik stebėtis. Tai kūno kremas, išgarinantis prakaitą nuo odos paviršiaus, antiperspirantai kojoms, kurie tepami tiesiai per pėdkelnes, ir džiovinimo purškalai su taninais odai už ausų. Tuo pačiu kosmetika yra arba visiškai bekvapė, arba jų aromatas yra kuo artimesnis natūraliam.

Kvepalai  – subtilaus aromato ir kvėpinasi „viduje“. Ką tai reiškia? Jie turi specialias kvepalų tabletes, kuriomis kvepina kūną iš vidaus ir kvapas išsiskiria per poras.

 

parengta pagal savvytokyo.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą