Kinija norėjo savo šalyje pastatyti miestą, kuris turėjo tapti tikslia Paryžiaus kopija. Jie pradėjo įgyvendinti šį projektą ir net pastatė tris kartus mažesnę Eifelio bokšto kopiją
  1. Kinija norėjo savo šalyje pastatyti miestą, kuris turėjo tapti tikslia Paryžiaus kopija. Jie pradėjo įgyvendinti šį projektą ir net pastatė tris kartus mažesnę Eifelio bokšto kopiją.

Jis buvo skirtas 10 tūkstančių gyventojų, tačiau dabar ten niekas negyvena – tai miestas vaiduoklis. Jį lanko daugiausiai vargšai, neturintys galimybės keliauti į tikrą Paryžių. O Eifelio bokštą mėgsta jaunavedžiai. Žodžiu, visiška nesėkmė.

  1. Dešimtajame dešimtmetyje šiuolaikinių banko kortelių pirmtakas galėjo būti naudojamas Amerikos universalinėse parduotuvėse. Šiuolaikinėse kortelėse yra visa informacija, reikalinga bekontakčiams mokėjimams atlikti. O tada tai buvo metalinis žetonas su sąskaitos numeriu. Pardavėjas turėjo rankiniu būdu tai patikrinti popierinėje, storoje knygoje.
  2. Kiekvienai Pasaulinės pašto sąjungos narei taikoma griežta taisyklė: privaloma nurodyti šalies pavadinimą ir tik lotyniškomis raidėmis. Išskyrus Jungtinę Karalystę. Jai tereikia atspausdinti britų karalienės atvaizdą ir visam pasauliui bus aišku, kurios šalies šis prekės ženklas yra.
  3. Tik 10 proc. Niujorko pėsčiųjų mygtukų veikia. Kiti atlieka imitacijos funkcijas, sukurdami žmogaus valdymo iliuziją. Jei spustelėsite juos, jie tiesiog sugirgždės, tačiau neturi funkcionalumo. Taip pat yra hibridinių, kurie veikia tik dalį dienos. Automobilių eismas yra automatiškai stebimas, kad nesusidarytų spūstys keliuose.
  4. Mėlynasis banginis vien savo įkandimu išnaudoja iki 1900 kalorijų. Žmogus per dieną išnaudoja tiek daug. Tačiau tokias energijos sąnaudas kompensuoja didelis prarytų žuvų kiekis. Pavyzdžiui, vienu ypu banginis gali nuryti iki 500 kg. žuvies – tai yra apie 500 tūkstančių kalorijų.
  5. Obsidianas yra vulkaninis stiklas, kuris susidaro greitai atvėsus lavai. Tuo pačiu metu jame beveik nesusidaro maži kristalai. Jis idealiai tinka gaminti nerealiai aštrius peilius. Obsidiano peiliai yra kelis kartus aštresni nei chirurginiai skalpeliai.

Peilio kraštas gali būti iki 3 nanometrų. Kad suprastumėte mastelį, DNR grandinė yra 2,5 nm, o paprasto popieriaus lapas – apie 100 000 nm. Net ir žiūrint per elektroninį mikroskopą jo ašmenys atrodo labai lygios, o tai nėra būdinga kitiems aukštos kokybės peiliams, pagamintiems iš kitų medžiagų.

  1. Poggio Bracciolini – populiariausias Times New Roman šriftas, sukurtas pagal jo rašyseną. Per savo gyvenimą jis užsiėmė nebenaudojamų ir užmirštų klasikinių lotyniškų rankraščių restauravimu.

 

parengta pagal bestlifeonline.com

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą