Žinia apie berniukus, kurie nakvojo koridoriuje, prie įėjimo į butą, pasiekė žiniasklaidos ir socialinės apsaugos institucijas. Saratovo regiono vyriausybės nepilnamečių reikalų ir jų teisių apsaugos komisijos atstovas pakomentavo incidentą. Socialinių tinklų nuotrauka

Balakove (Saratovo sritis)  du berniukai nakvojo ant šaltų koridoriaus grindų. Vaikai namo gyventojams pasakojo, kad juos iš namų išvarė girta motina. Bet policija pateikė kitokią įvykio versiją, kuria miesto gyventojai netiki.

 

Iškvietė socialines tarnybas ir policiją, bet reakcija buvo nulinė

Spalio 5 d.  socialinio tinklo „VKontakte“ vartotoja Slava Lebedeva uždaroje grupėje „Mamochki Balakovo“ parašė, kad prie įėjimo į namus rado du miegančius berniukus. Ji prie įrašo pridėjo nuotraukas, kuriose matyti, kaip vaikai gulėjo ant grindų vienas šalia kito, po galvomis pasidėję kuprines ir paslėpę rankas kišenėse.

Kaimynai iškvietė socialines tarnybas ir policiją, bet reakcija buvo nulinė. Be to, berniukai atsikėlė ir išėjo, kai suprato, kad yra filmuojami. Jie tik pasakė, kad mama naktį  kažkur išvažiavo, buvo girta ir su vyru. Jų daiktai yra kuprinėse. „Jei tai tiesa, aš tik noriu, kad kažkas, pažįstantis šią šeimą, pasirūpintų jais ir perduotų atitinkamoms tarnyboms.  To negalima daryti,  juo labiau, kad naktį gatvėje jau minusinė temperatūra, o neduok, Dieve, kas atsitiks, jie labai maži! – parašė Slava Lebedeva ir pridūrė, kad berniukai prisistatė kaip broliai ir sakė, kad jiems 11 ir 12 metų.

Netrukus dviejų berniukų nuotraukos buvo išplatintos tarp Baratovo miesto, Saratovo srities, grupių. Tai, ką jie pamatė,  kaip reikiant supykdė  bendruomenės narius.

„Koks siaubas, vargšai vaikai! Tikiuosi, jie jau prižiūrimi“, – parašė Liubovė Kulkova.

„Monstras, o ne motina“, – parašė Anastasija Kamneva.

„Vargšai maži berniukai. Kas nutinka  su motinomis, kad išvaro, net nužudo savo vaikus. Tai siaubinga“ , – parašė Olga Chabanchuk.

Žinia apie berniukus, kurie nakvojo prie įėjimo į butą, tiesiog koridoriuje, pasiekė žiniasklaidos ir socialinės apsaugos institucijas. Saratovo regiono vyriausybės nepilnamečių reikalų ir jų teisių apsaugos komisijos atstovas pakomentavo incidentą.

 

Nebenorėjo belsti į duris ir prašyti, kad įleistų

Paaiškėjo, kad berniukai buvo ne broliai, o draugai. „Praėjusią naktį paaugliai paprašė tėvų leisti nueiti aplankyti savo draugo, tačiau jo nebuvo namuose. Po to vaikai nusprendė grįžti namo. Grįžę namo, vienas iš jų susiginčijo su mama, po to draugai išėjo iš namų ir nusprendė pernakvoti koridoriuje. Vienas iš paauglių šiuo metu yra apgyvendintas socialinės apsaugos įstaigoje socialinei reabilitacijai“, – teigiama pranešime.

Spalio 6 dieną policija taip pat pakomentavo žiniasklaidos pranešimus, kuri sužinojo, ką berniukai veikė prie įėjimo į butą. Teisėsaugos pareigūnų teigimu, vaikams yra 12 ir 13 metų. Vyriausias iš jų auga asocialioje šeimoje, todėl jis jau buvo paguldytas į Balakovo miesto „Šeimos“ centro reabilitacijos skyrių.

Anot policijos, du moksleiviai, 13 ir 12 metų, vienas paprašė tėvų leisti parnakvoti  jų namuose draugui. Tačiau motina nesutiko. Dar nebuvo vėlus vakaras, todėl berniukai išėjo pasivaikščioti, o po to ir vėl grįžo  namo su draugu, su kuriuo planavo pernakvoti.

Šie du, neprarasdami vilties vis tiek kur nors susirasti nakvynę kitur, nuėjo pas savo draugą, gyvenantį Leonovo krantinėje. Tačiau jo nebuvo namie, ir jie nusprendė įsikurti koridoriuje, prie įėjimo į butą, kur šilta ir sausa, nes nebenorėjo belsti į duris ir prašyti, kad įleistų“, – sakė neįvardytas Rusijos vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnybos „Balakovskoye “atstovas portalui go64.ru.

Į policijos versiją visuomenė  ir komentatoriai pažiūrėjo skeptiškai.

„Kažkokia Santa Barbara, o policininkai mėgina teisintis“, – parašė Olegas Lisicinas.

„Kažkaip viskas susiklostė keistai. Kažkokia nesąmonė“,-  parašė Liudmila Anisimova

„Tai kodėl jie nėjo namo? Persigalvojo, ar ką? Kažkaip nelogiška“, – pasirašė Dima Latiševas.

Apskritai Balakovo gyventojai skeptiškai vertina teisėsaugos pareigūnų versiją, o bylos jau ėmėsi Rusijos Federacijos Saratovo srities tyrimo komitetas.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą