Ar dar neturite aerofobijos? Tada šis vaizdo įrašas jums. Lėktuvo pilotai nufilmavo, kaip žaibas trenkė į kabiną, o delnai, anot jų, prakaitavo nuo šio pamatyto vaizdo net ir nusileidus ant žemės. Tačiau Dzeuso šėlsmai nesutrukdė skrydžiui – orlaivis sėkmingai nusileido reikiamoje vietoje.

 

Skrydis vyko blogomis oro sąlygomis ir naktį

„Boeing 737 MAX“ įgula skrido į Panamos miestą ir ruošėsi leistis Tokumeno tarptautiniame oro uoste, rašo „Daily Mail“. Lakūnai, vykdydami nurodymus, pradėjo leisti žemyn orlaivį, tačiau užduotį jiems apsunkino perkūnijos frontas, susidaręs tiesiai jų kurso link. Norėdami išvengti  žaibo smūgio, pilotai pradėjo apeiti pavojingą zoną.

Kadangi skrydis vyko blogomis oro sąlygomis ir naktį, pilotai neturėjo net vizualinių orientyrų, todėl skrido pagal prietaisų parodymus. Tačiau devynių kilometrų aukštyje saloną smarkiai apšvietė blykstė – žaibas vis dėlto pasivijo savo taikinį. Įgula akivaizdžiai nesitikėjo tokio posūkio, tačiau laimei, laivo elektronika neišnyko.

 

Lėktuvo korpusas liko nepakenktas

Pilotai saugiai nusileido lėktuvu į paskirties vietą ir įsitikino, kad nė vienas iš 140 keleivių nebuvo sužeistas. Lėktuvo korpusas taip pat liko nepakenktas – tai paaiškėjo atlikus išsamų tyrimą ant žemės. Akimirką su žaibo smūgiu vaizdo įraše užfiksavo įgulos narys, norėjęs likti nežinomas.

Žaibas gana dažnai trenkia lėktuvams, tačiau tai užfiksuoti filmuojant yra ypatingas dalykas. „Per audrą tiesiog įjungiau kamerą“, – sakė įgulos narys.

Kaip atrodo žaibas, lakūnų akimis, galite sužinoti, peržiūrėję šį vaizdo įrašą. Įspėjame: šis vaizdo įrašas yra maksimaliai įkrautas, todėl galite neišvengti ir aerofobijos.

Kai žaibas trenkia lėktuvui, jis paprastai trenkiasi į aštrius kraštus, pavyzdžiui, antenas, sparnus, nosį ar uodegą. Po to iškrova eina per laidus ir išeina iš plokštumos, todėl yra gana saugus. Be to, orlaiviai turi specialią apsauginę dangą, kuri apsaugo nuo žaibo smūgio.

„YouTube“ vaizdo įrašas, stopkadras

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą