Norint išvengti nepageidaujamų pasekmių, būtinai naudokite prezervatyvus. Toks požiūris į intymų gyvenimą užtikrintai apsaugos jūsų sveikatą, materialinius išteklius ir nervus! "YouTube" stopkadras

 Nustebsite, tačiau daugelį urogenitalinės sistemos problemų dažnai sukelia būtent aplaidus požiūris į higieną, kurį sau leidžia abu partneriai. Atkreipiame jūsų dėmesį į aštuonias dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurios po intymaus pasimatymo ilgam gali sugadinti jūsų savijautą ir nuotaiką.

 

Reikia kruopščiai nusiplauti rankas prieš seksą

Kai kurios merginos prieš lytinį aktą stengiasi apsilankyti tualete. Jų motyvacija suprantama. Tačiau higienos požiūriu to daryti neverta! Kadangi šlapimas palieka moters kūną per šlaplę, trumpą vamzdelį, esantį tiesiai virš įėjimo į makštį. Kai šlapinatės prieš seksą, bakterijos iš makšties ir tiesiosios žarnos patenka į šlaplę ir šlapimo pūslę. Urologai ir ginekologai pataria eiti į tualetą tik po intymių santykių. Tai užkirs kelią bakterijoms patekti į šlaplę, neišprovokuos cistito ir kitų nemalonių ligų išsivystymo.

Prieš einant į miegamąjį dažnai abu partnerius apima aistringi jausmai, todėl jiems tikrai net nešauna  tokia smulkmena į galvą, kad reikia kruopščiai nusiplauti rankas prieš seksą. Tai rimta klaida! Jei netinkamai pasirūpinsite savo rankų higiena, rizikuojate užsikrėsti grybelinėmis infekcijomis, kurios gali patekti į makštį ir šlaplę. Atminkite, kad rankų plovimas yra  ne mažiau svarbus dalykas,  nei lyties organų. „Bet kaip su dušu“, – klausiate? Iš esmės ši higienos taisyklė tokia akivaizdi, kad net neverta apie tai kalbėti. Žinoma, po sekso taip pat svarbu nusiprausti po dušu ar bent jau pasinaudoti bidė.

 

Prezervatyvas gali apsaugoti nuo daugumos lytiniu keliu plintančių ligų

Aptempti, sintetinės medžiagos apatiniai, sėslus ar, priešingai, aktyvus gyvenimo būdas provokuoja bakterijų dauginimąsi ir sukelia nemalonų kvapą bikinio zonoje net ir sveikiems žmonėms. Šią vietą galima apdoroti intymios higienos priemonėmis arba švelniu muilu. Nenaudokite prezervatyvų visų tipų lytinių santykių metu. Jei jūs ir jūsų partneris jaučiate skirtumą tarp sekso su prezervatyvu ir be jo, tuomet turėsite pasistengti dėl savęs. Prezervatyvas gali apsaugoti jus abu nuo daugumos lytiniu keliu plintančių ligų (LPL). Turima omeny ne tik vaginalinis seksas. Mažai kam patinka oralinis seksas su prezervatyvu, tačiau atminkite, kad yra daugybė galimybių, kai vyras ar moteris gali perduoti kurią nors infekciją, jei nepaisys šio apsisaugojimo būdo. O tada jiems gali būti nustatyta ir krūtinės angina, ėduonis, lūpų pūslelinė, viršutinių kvėpavimo takų uždegimas ir panašiai.

Įspūdinga, ar ne? Oraliniam seksui rekomenduojama įsigyti specialų prezervatyvą. Jie turi malonų skonį ir patikimai apsaugos nuo patogeninių bakterijų, kurios gali išprovokuoti uždegimines urogenitalinės sistemos ligas ir mikrofloros pažeidimus.

 

Menstruacijų metu gimdos kaklelis šiek tiek atsidaro, o tai padidina riziką užsikrėsti

Ne mažiau svarbu turėti saugius lytinius santykius ir menstruacijų metu. Gydytojų požiūris į seksą kritinėmis dienomis neretai būna dviprasmiškas. Jei jūs ir jūsų partneris šį procesą vertinate teigiamai, tuomet iš principo galite sau leisti tokią egzotiką. Tačiau yra keletas apribojimų: būtinai naudokite prezervatyvus ir kruopščiai nusiplaukite rankas prieš ir po lytinių santykių. Mat menstruacijų metu gimdos kaklelis šiek tiek atsidaro, o tai daug kartų padidina riziką užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis ir grybelinėmis infekcijomis. Vyrams, turintiems nesaugių santykių, taip pat gresia pavojus – išskyros gali patekti į šlaplę ir išprovokuoti uždegimą.

Norintys, kad intymus gyvenimas būtų ryškus ir įvairus, neapsieina be sekso žaisliukų. Svarbu juos kruopščiai nuvalyti po kiekvieno naudojimo ir laikyti specialiame dėkle arba dėžutėje. Priešingu atveju – bakterijos, grybeliai ir infekcijos gali likti suaugusiems skirtų priemonių paviršiuje! Vadinasi, kito lytinio akto metu jūs ir jūsų partneris galite užsikrėsti, jei nepaisysite higienos taisyklių.

Ypač turėtų suklusti analinio sekso mėgėjai. Ne paslaptis, kad tiesiojoje žarnoje „gyvena“ visokių bakterijų. Jei nesilaikysite analinio sekso „saugos taisyklių“, jos gali prasiskverbti į makštį ir išprovokuoti rimtų problemų. Būtinai naudokite prezervatyvą ir keiskite jį po kiekvienos sueities.  Po analinio sekso jums abiem geriausia gerai nusiprausti su muilu, jei po to dar planuojate vaginalinį seksą.

 

Svarbu  apsilankyti pas specialistus ir išsitirti dėl pagrindinių lytiniu keliu plintančių ligų

Makštis po intymumo išsivalo pati, todėl po sekso nereikia naudoti kokių nors agresyvių ploviklių. Tačiau nusiprausti nepakenks. Taip galite išvengti bakterinių infekcijų išsivystymo. Jei šio paprasto švaros ritualo atlikti neįmanoma, bent jau naudokite specialias intymiai higienai skirtas servetėles. Apsivilkite apatinius iš karto po intymių santykių.

Nerekomenduojama dėvėti sintetinių kelnaičių, kadangi ši medžiaga sukelia „šiltnamio efektą“. Suteikite galimybę savo lytiniams organams atsikratyti drėgmės pertekliaus ir laisvą oro prieigą.

Kartkartėmis jums ir jūsų partneriui svarbu būti apsilankyti pas specialistus ir išsitirti dėl pagrindinių lytiniu keliu plintančių ligų. Deja, daugelis infekcijų yra latentinės, ypač vyrams. Todėl  būdamas ligos nešiotojas, gali net neįtarti, nes nėra akivaizdžių simptomų ir negalavimų. Atminkite, kad anksti diagnozavus daugumą venerinių ligų galima išgydyti be pasekmių.

Norint išvengti nepageidaujamų pasekmių,  būtinai naudokite prezervatyvus. Toks požiūris į intymų gyvenimą užtikrintai apsaugos jūsų sveikatą, materialinius išteklius ir nervus!

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą