Jei norite pasiekti gerų rezultatų kūno rengyboje, pakeisti savo kūną, tapti stipresni, tuomet  tereikia pakeisti savo mąstymą. Yra viena svarbi priežastis, kodėl ne visiems sekasi treniruotis. Tai susideda iš to, ką reikia galvoti kaip sportininkui, norint tapti sportininku, – rašoma Darrino Donnelly‘io knygoje „Relentless Optimism: How a Commitment to Positive Thinking Changes Everything“ („Negailestingas optimizmas: kaip viską keičia įsipareigojimas pozityviam mąstymui“).

 

Kūno tobulėjimas reiškia patirti daug skausmingų pojūčių

Anot knygos autoriaus, sportuojančių žmonių mąstymo būdas skiriasi nuo paprastų žmonių. Ir tai pirmiausia lemia jų nerimastingas protas, troškimas nuolat treniruotis, tobulėti ir siekti gerų rezultatų.

„ Jei norite tobulėti, turite priprasti prie skausmo. Kitaip tariant, nėra skausmo, nėra rezultatų. Ypač nuo jėgos tipo sporto šakų, taip pat ir  svarmenų kilnojimo atsirandantis raumenų skausmas (o ne trauma!)  yra sėkmingos treniruotės ženklas“, – rašo knygos autorius.

Anot jo, daugelis sportininkų būna nusiminę, jei kitą dieną nepatiria raumenų skausmo. Iš tikrųjų tai reiškia, kad treniruotė praėjo tuščiai.

Žinia, garsus posakis „no pain, no gain“ („nepatiri skausmo jokios naudos“), įkūnija filosofinį požiūrį į savęs tobulėjimą. Bet koks kūno tobulėjimas reiškia patirti daug nemalonių ir skausmingų pojūčių. Trumpai tariant, norėdami tapti stipresni, turėsite pakentėti.

Kitas labai svarbus tobulėjimo siekis – išsikelti sau ambicingus tikslus. Kitaip tariant, norint judėti pirmyn, reikia tikslo. „Didžiulis tikslas suteikia galimybę pasiekti aukštesnių rezultatų. Jūsų tikslas turėtų tapti prioritetu, kitaip visokie pašaliniai dalykai atims visą jūsų laiką. Arba eini pirmyn, arba atgal. Trečiojo kelio nėra“, – rašoma knygoje.

Be to, pažangos  ir tobulėjimo reikia siekti etapais. Nusistatykite tarpines „stoteles“, kurias pasiekus per atitinkamą laiką galėsite švęsti pažangą. Pasiekus aukščiausią tikslą, jūsų laukia finišas, tačiau prieš tai turite iškovoti tarpines pergales. Jei kaskart pralenksite save vakar, tai reiškia, kad artėjate prie tikslo. Galų gale bet kokia pergalė palengvina tolesnę kovą“, – rašo Darrinas Donnelly‘is.

 

Po kiekvienos sėkmės ar nesėkmės reikia išanalizuoti priežastis

Anot jo, būti sportininku reikia ne tik treniruotėse. Tai reiškia, kad sportas turėtų tapti įpročiu, gyvenimo būdu. „Treniruotėse jūs turite galvoti tik apie tai, kaip pasiekti gerų rezultatų, o ne apie tai, kad grįždami namo nusipirksite greito maisto ir sėdėsite visą naktį žaisdami internetinius žaidimus. Turite nepamiršti savo tikslo 24 valandas per parą ir septynias dienas per savaitę“, – dalija patarimus knygos autorius.

Jo teigimu, pirmą kartą apie minčių naudingumą sužinojo perskaitęs  Arnoldo Schwarzeneggerio knygas. Savo knygose jis spalvingai ir detaliai aprašė, kaip įsivaizduoja augančius kalnus, o ne bicepsus ar krūtinės raumenis.

Taip pat tyrimais buvo įrodyta, kad žmogaus būsena – skrajojimas padebesyse iš tikrųjų stiprina jo nervines galūnėles ir paruošia smegenis veiklai. Tokio pobūdžio mintys yra beveik analogiškos realiems pokyčiams.

Turi nuolat vertinti save. Po kiekvienos sėkmės ar nesėkmės reikia išanalizuoti priežastis. Pravartu būtų vesti treniruočių užrašus, kuriame fiksuotumėte atliekamų pratimų naudą ir taktikos pasirinkimą“, – rašo knygos autorius.

 

 

 

 

3 KOMENTARAI

  1. Excellent post. I was checking continuously this blog and I am impressed!
    Extremely helpful info particularly the last part 🙂 I care
    for such information much. I was seeking this particular information for a very long
    time. Thank you and good luck.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą