2011 metais rugpjūtį Harrisas Moore‘as pardavė filmo teises į savo gyvenimą „20th Century Fox“ už daugiau nei 1 mln. JAV dolerių. Jis pažadėjo nukentėjusiesiems sumokėti visus pinigus. Socialinių tinklų nuotrauka

Coltonas Harrisas Moore‘as gimė 1991 metais kovo 22 d. Camano mieste, Vašingtone. Coltono tėvas paliko šeimą, palikdamas vaiką alkoholikei motinai. Būdamas septynerių, Coltonas pabėgo iš namų, slėpėsi miške, vogė maistą iš namų ir parduotuvių, rašo kainwolfiscorp.blogspot.com.

 

Pradėjo  nusikaltėlio karjerą plėšdamas ir vogdamas dviračius

Būdamas 12 metų Harrisas Moore‘as kelis kartus buvo sučiuptas vagiantis. Per vieną iš policijos apklausų Coltonas pasakė: „Noriu, kad mama nustotų gerti ir rūkyti, susirastų darbą ir pirktų maistą namams…“

Būdamas 14 metų  paauglys pavogė kreditinę kortelę, iš kurios išėmė 3700 JAV dolerius. Tada vaikinas slėpėsi miške. Tačiau pinigai greitai baigėsi,  ir Coltonas vėl ėmėsi seno amato: plėšė automobilius, namus, parduotuves.

2007 metais  vasario 7 d. Coltonas buvo sulaikytas apiplėšdamas privatų namą. Jis buvo nuteistas trejiems metams kalėti bendrojo režimo kalėjime. Po metų 17-metis Harrisas Moore‘as už pavyzdingą elgesį buvo perkeltas į nepilnamečių pataisos namus.

2008 metų balandį nusikaltėlis pabėgo pro miegamojo langą ir vėl pradėjo  vykdyti plėšimus,  dviračių ir automobilių vagystes.

Atvykęs į kito nusikaltimo vietą, Coltonas paliko automobilį, įvykdė vagystę ir pavogė … kitą automobilį. Vaikinas įvykdė  vagystes keliose valstijose: Vašingtone, Aidaho, Pietų Dakotoje, Ilinojaus valstijoje, taip pat Kanados pasienio regionuose.

2008 metų birželį Coltonas įsiveržė į privatų namą, nes labai norėjo valgyti, išsimaudyti ir žaisti kompiuterinius žaidimus. Atvykus policijai, Coltonas pabėgo basas, palikdamas plikus pėdų pėdsakus ant namo grindų. Nuo tada jis užsitarnavo pravardę  „Barefoot Bandit“.

Negana to, 2008 metų lapkritį Coltonas užgrobė privatų lengvąjį orlaivį „Cessna 182“. (Iš viso Harrisas Moore‘as užgrobė penkis lėktuvus). Jis nuskrido daugiau nei šimtą kilometrų iki Jakimos miesto, Vašingtono valstijoje) Leidžiantis lėktuvas sudužo, tačiau jis pats nenukentėjo. Coltonas išmoko skristi lėktuvu, skaitydamas instrukcijas ir  žaisdamas vaizdo žaidimus.

 

Buvo įtrauktas į ieškomų asmenų sąrašą

2010 metais liepos 3 d. Harrisas Moore‘as iš uždaro angaro Monro oro uoste (Indiana) pavogė lėktuvą „Cessna 400“ ir išskrido į Bahamų salas.

Viename iš paplūdimių policija aptiko sudaužytą privatų lėktuvą. Tai reiškė tik vieną dalyką: Coltonas buvo salose. Jis buvo įtrauktas į ieškomų asmenų sąrašą.

Naktį Harrisas Moore‘as prasibrovė į vieną iš turtingų namų, stovinčių vandenyno pakrantėje. Suveikė signalizacija ir policija atvyko per kelias minutes.

Coltonas nubėgo prie motorinės valties,  stovinčios pakrantėje ir norėjo pabėgti nuo policijos. Policija šovė per variklį, valtis sustojo, Coltonas buvo suimtas. Netrukus jis buvo išduotas JAV.

2011 metų gruodį Harrisas Moore‘as buvo nuteistas kalėti septynerius metus. Visi laikraščiai rašė apie Coltono „žygdarbius“ – jis buvo žinomas visuose Amerikos kampeliuose. Vaikinas susilaukė didžiulio populiarumo socialiniuose tinkluose. Harriso Moore‘o gerbėjai socialiniuose tinkluose subūrė fanų klubą, šio klubo nariai vilki „Colton“ marškinėlius.

2011 metais rugpjūtį Harrisas Moore‘as pardavė filmo teises į savo gyvenimą „20th Century Fox“ už daugiau nei 1 mln. JAV dolerių. Jis pažadėjo nukentėjusiesiems sumokėti visus pinigus.

„Aš pasimokiau iš savo praeities, nebėgu nuo jos, o bandau ją pakeisti į gerąją pusę… Tikiuosi, kad būsiu pavyzdžiu žmonėms, kuriems sunkus gyvenimas. Mačiau tai kiekvieną dieną, kai buvau įkalintas, mačiau tai pasaulyje ir išėjęs į laisvę“, – kalbėjo 2017 metais Harrisas Moore‘as  viename savo interviu.

Socialinių tinklų nuotraukos, „YouTube“ stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą