15 metų Rachel Barber buvo graži, sportinio sudėjimo ir populiari mergina savo mokykloje. "Facebook" nuotraukos

1998 metai, Melburnas, Australija. 19-metė mergina, vardu Caroline Reid Robertson, įsidarbino aukle Barberių šeimoje. Ji turėjo prižiūrėti du vaikus: 7 metų Emily ir 14 metų Rachel. Atrodė, kad mergaitės gerai sutarė su aukle. Tačiau praėjus metams, eidama namo iš mokyklos, Rachel dingo. Policija surengė didžiulę paiešką. 1999 metais Rachel Barber dingimo byla nugriaudėjo visoje Australijoje. Tačiau tyrimo rezultatai nustebino patyrusius tyrėjus – Rachel dingimas jos auklei pasirodė labai naudingas, rašo heraldsun.com.au.

 

Tapusi šeimos aukle apsėdo keista Rachel manija

1999 metais 15-metė Rachel Barber lankė šokių pamokas Melburne, Australijoje. Ji buvo graži, sportinio sudėjimo ir populiari mergina savo mokykloje. Pasak jos auklės Caroline Robertson, Rachel buvo sėkmingos paauglės, apsuptos minios draugų, pavyzdys. To negalima pasakyti apie pačią Caroline.  Kukli, tyli mergina sirgo epilepsija. Ji beveik neturėjo draugų. Be to, Robertson buvo nepatenkinta savo išvaizda ir turėjo aibę kompleksų. Tapusi šeimos aukle Robertson apsėdo keista Rachel manija.

1999 m. vasario 28 d. vakarą Caroline Robertson paskambino Rachel Barber ir pasakė, kad dalyvaudama paaugliams skirtame psichologiniame tyrime galėtų uždirbti 100 JAV dolerių. Auklė liepė Barber kitą dieną po pamokų ateiti į jos namus ir perspėjo niekam nepasakoti apie tai.  Robertson  savo globotinei pasakė, kad jos pradės tyrimą medituodamos ir galvodamos apie „laimingus ir malonius dalykus“.

Rachel žinojo, kad jos auklė jau kurį laiką studijavo dvasines praktikas, todėl tai nesukėlė kokių nors abejonių. Kai Barber užmerkė akis ir atsipalaidavo, Robertson apvyniojo jos kaklą telefono laidu ir veržė jį tol, kol mergaitė nustojo rodyti gyvybės ženklus. Kitą dieną Robertson suvyniojo kūną į kilimą ir iškvietė taksi. Vairuotojui ji paaiškino, kad į tėvo valdą veža „seną statulą“. Ji palaidojo auką Barberių šeimos naminių gyvūnėlių kapinėse.

Tuo tarpu policija aktyviai ieškojo Rachel Barber. Jos šeima pranešė apie mergaitės dingimą, kai ji negrįžo namo iš mokyklos. Kadangi Rachel niekam nepranešė apie savo susitarimą su Robertson, tyrėjai nežinojo, nuo ko pradėti. Praėjus kelioms dienoms po mergaitės dingimo, Caroline Robertson tapo uždara. Kovo 2 dieną ji išėjo į darbą, bet atrodė taip blogai, kad darbo kolega ją parvežė namo. Kitas kelias dienas Robertson praleido namuose dėl nedarbingumo atostogų. Tuo pačiu metu tyrėjai bandė atkurti Rachel Barber maršrutą tą dieną, kai ji dingo. Netrukus jie sužinojo apie Robertson telefono skambutį, o liudininkai, pamatę Rachel tą dieną, kai ji dingo, pastebėjo, kad autobuso stotelėje ją pasitiko moteris, kuri atitiko Robertson apibūdinimą.

 

Buvo nuteista kalėti 20 metų

1999 m. kovo 12 d. detektyvai įsiveržė į Caroline Robertson butą ir rado ją be sąmonės ant miegamojo grindų. Ji patyrė epilepsijos priepuolį, kurį tikriausiai sukėlė pastarųjų įvykių stresas. Bute policija aptiko ir Robertson dienoraštį, kuriame buvo pilna įrodančių faktų. Viename įraše buvo rašoma: „Įdėjau  kūną į kilimą ir išvežiau.  Antradienis: gavau paskolą iš banko. Kruopščiai išvaliau namus ir kilimą“.

Šalia žurnalo buvo du išrašai: vienas iš Rachel Barber gimimo liudijimo, o kitas apie 10 tūkst. JAV dolerių pasiimtą banko paskolą. Tyrėjai nustatė, kad Robertson ketino pabėgti ir gyventi, apsimetusi  Rachel Barber vardu. Kovo 13 d., praėjus dienai po sulaikymo, Caroline prisipažino padariusi nusikaltimą.

2000 metų spalį Caroline Reid Robertson buvo nuteista kalėti 20 metų. Teisėjas atkreipė dėmesį į Robertson „nenormalų, įkyrų susidomėjimą Rachel Barber“. Motyvas buvo nustatytas kaip „kaltinamosios manija ir jos pavydas dėl Rachel patrauklumo ir sėkmės“. Bandydama „stebuklingai iš naujo atrasti save kaip Barber“, kaip sakė teismo psichiatras, Robertson galėjo pagalvoti, kad ji gali tapti tokia pat sėkminga ir populiari. Merginai buvo diagnozuotas asmenybės sutrikimas, o teisėjas ją pavadino „realiu pavojumi kiekvienam, kuris gali tapti jos apsėdimo auka“.

Robertson praleido 15 metų kalėjime ir buvo paleista 2015-ųjų pradžioje. Ji niekada nesigailėjo dėl savo nusikaltimo. Be to, būdama įkalinta ji pradėjo tvarkyti savo išvaizdą: pakeitė plaukų spalvą ir numetė svorio, kad atrodytų panašesnė į savo auką. Skirtumas buvo toks įspūdingas, kad Rachel Barber mama tai pastebėjo vos vėl išvydusi Caroline.

„Buvo labai panaši  į Rachel, – sakė ji. – Ir tai net ne išvaizda. Jos akyse…“.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą