Aštuntajame dešimtmetyje grupė "The Backstree Boys" buvo populiarumo virųūnėje. En.wikipedia.org nuotrauka Francis/Pacific Pro Digital Photography)

Bėgant metams žinomas prodiuseris ir verslininkas Lou Pearlmanas sužavėjo investuotojus pasivažinėjimu limuzinu, privačiais reaktyviniais lėktuvais ir apsilankymais įrašų studijose, kuriose dirbo garsiausi tos dienos dainininkai ir aktoriai. Visas tas blizgesys, prabanga ir dosnūs pažadai apie didelę metinę grąžą buvo pernelyg viliojantys, todėl investuotojai daug prisidėjo prie Pearlmano projektų. Kas galėjo atspėti, kad atlikėjai, kurių dainos parduodamos milijonais kopijų, vos užsidirba pragyvenimui, o investuotojai negalėjo įsivaizduoti, kad jų atiduoti milijonai išnyks amžiams, rašo newyorker.com

 

Pradėjo organizuoti užsakomuosius skrydžius lėktuvu

Dešimtojo dešimtmečio pabaigoje vaikinų grupių karštinė apėmė pasaulį: jaunos moterys ir merginos kraustėsi iš proto išvydusios savo mėgstamą grupę. Kompaktiniai diskai buvo parduoti milijonais kopijų, o grupės nariai išgarsėjo visame pasaulyje.

Gimęs ir užaugęs Niujorke, Lou Pearlmanas buvo vienintelis turtingos žydų šeimos vaikas. Pearlmanų namai prabangiuose Mitchell Gardens apartamentuose buvo priešais oro uostą, kur jis stebėjo kylančius ir besileidžiančius lėktuvus.

Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje Pearlmanasįkūrė „Airship Enterprises Ltd“, kuri nuomojo dirižablius (taip pat ir „McDonald’s“ reklamai). Kažkuriuo metu vienas bendrovės dirižablis sudužo dėl nuomininko kaltės. Abi šalys viena kitą padavė į teismą. Po septynerių metų Pearlmanui buvo priteista 2,5 mln.dolerių kompensacija.

Vėliau Pearlmanas pradėjo organizuoti užsakomuosius skrydžius lėktuvu. Vienas iš klientų buvo 1990-aisiais garsi popgrupė „New Kids on the Block“.

„Anksčiau nežinojau, kas tie vaikinai, ir tiesiog galvojau: „Kaip šie vaikai gali sau leisti išsinuomoti tokį lėktuvą? Tada  pagalvojau: „Atrodo, užsiimu netinkamu verslu“.

Pearlmanas buvo pasiryžęs sukurti savo grupę, kuri pranoktų „New Kids on the Block“. 1991 metais jis įkūrė grupę „The Backstreet Boys“, kurią sudarė Nickas Carteris, AJ McLeanas, Howie Dorough, Kevinas Richardsonas, Brianas Littrellas.

„Aš daviau pinigus vaikinams apmokyti, – sakė Pearlmanas. – Mes pasamdėme jiems choreografus. Mes jiems vedėme vokalo pamokas“.

1997 metais grupė sulaukė sėkmės Amerikoje, išleidusi singlą „Quit Playing Games (With My Heart)“. Daina JAV parduota 2 milijonus kopijų ir tapo sėkmingiausiu tų metų hitu. Po to buvo išleistas „Everybody (Backstreet‘s Back)“, kuris išpopuliarėjo šokių aikštelėse visame pasaulyje.

Tada Pearlmanas įkūrė kitą vyrų grupę NSYNC (į kurią įėjo Justinas Timberlake;as) ir visame pasaulyje pardavė daugiau nei 70 mln. kopijų.

Su dviem sėkmingais projektais Pearlmanas tapo muzikos magnatu. Kitos jo vadovaujamos grupės buvo: „Solid HarmoniE“ ir „Innocence“ (Britney Spears buvo pagrindinė šios grupės narė prieš pradėdama solinę karjerą).

Pearlmanui taip pat priklausė didelis pramogų kompleksas, įrašų studija, kurią jis pavadino „Trans Continental Studios“, ir šokių studija „O-Town“ netoli „Disney World“.

2006 metais  buvo atskleista, kad Pearlmanas vykdė ilgiausiai veikiančią „Ponzi“ schemą Amerikos istorijoje ir iš investuotojų išviliojo daugiau nei 1 milijardą dolerių, iš kurių 300 milijonų dolerių taip ir nebuvo rasta. Daugiau nei 20 metų Pearlmanas viliojo privačius asmenis ir bankus investuoti į savo „Trans Continental Airlines Inc.“ ir „TransCon Records“. Visos šios įmonės buvo fikcija, kurios egzistavo tik popieriuje. Pearlmano vaikinų grupės populiarėjo, o investuotojai pinigus kišo į „TransCon Records“. Po kitų savo muzikinių projektų sėkmės Pearlmanas aktyviai šlavė sau pinigus iš grupių populiarumo ir geros reputacijos. Jis naudojo fiktyvios buhalterinės apskaitos įmonės sukurtas netikras finansines ataskaitas, kad gautų naujas paskolas asmeniniams ir darbo reikalams, kurių negrąžino.

 

Buvo nuteistas kalėti 25 metus dėl kaltinimų sukčiavimu

2007 metų vasarį Floridos policijos pareigūnai paskelbė, kad Pearlmano įmonės neteisėtai praturtėjo, todėl visas įmonių turtas buvo perduotas valstybei. Dingo didžioji dalis iš investuotojų gautų 95 mln. JAV doleriai. Apygardos teisėjas įpareigojo Pearlmaną grąžinti „bet kokį paimtą turtą, kuris buvo gautas dėl neteisėtų sandorių“.

„Backstreet Boys“ nariai taip pat pateikė ieškinį Pearlmanui, manydami, kad jų sutartis, pagal kurią Pearlmanas rinko pinigus ir kaip vadybininkas, ir kaip prodiuseris, buvo neteisinga. Vienas iš grupės narių Brianas Littrellas pasamdė advokatą, kad išsiaiškintų, kodėl grupė už visą savo darbą gavo tik 300 tūkst. JAV dolerius, o Pearlmanas ir jo leidykla uždirbo milijonus. NSYNC grupės nariai turėjo panašių pretenzijų Pearlmanui ir netrukus pasekė „Backstreet Boys“ pavyzdžiu.

Po to Pearlmanas iškart paliko šalį. Jis buvo pastebėtas Izraelyje, Vokietijoje, Ispanijoje, Baltarusijoje, Panamoje ir Brazilijoje. Galiausiai jis buvo suimtas Indonezijoje 2007 metais birželio 14 d., kai jį atpažino pora turistų iš Vokietijos. Tuo metu jis gyveno turistiniame viešbutyje „Nusa Dua“ mieste, Balyje. Tada 2007 metais birželio 27 d. Pearlmanas buvo apkaltintas trijų bankų sukčiavimu, taip pat sukčiavimu paštu ir elektroninėmis priemonėmis.

2008 metais gegužės 21 d. Pearlmanas buvo nuteistas kalėti 25 metus dėl kaltinimų sukčiavimu, pinigų plovimu ir melagingų parodymų teikimu bankroto procese. Pearlmanui buvo suteikta teisė sumažinti kalėjimo bausmę vienu mėnesiu už kiekvieną milijoną dolerių, kuriuos jis grąžino aukoms.

2007 metais kovą Pearlmanas ir jo įmonės buvo priverstos iškelti bankroto bylą. Skolintojai aukcione pardavė Pearlmano turtą ir asmeninius daiktus, įskaitant dvarą, pilną unikalių meno kūrinių. Taip  pat istorinę traukinių stotį Orlando centre, Floridoje, kurią Pearlmanas įsigijo 2002 metais, o 2007 metais balandžio mėnesį aukcione parduota už 34 mln. Kai kuriuos Pearlmano turtus, įskaitant jo koledžo diplomus, įsigijo žymus muzikos kritikas Nathanas Rabinas.

2010 metais, iškalėjęs 3 metus, Pearlmanas patyrė insultą. Jis mirė 2016 metais rugpjūčio 19 d., būdamas 62 metų, sustojus širdžiai, kol dar buvo sulaikytas Federalinėje pataisos namuose.

2019 metais įvyko dokumentinio filmo „The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story“ apie Lou Pearlman gyvenimą ir profesinę veiklą premjera.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą