Meilės trikampyje gali atsidurti ne tik klastingi ir pavydūs žmonės. Būna merginų, kurios savo draugo laimę laiko svarbesne nei jų pačių, todėl nenori konkuruoti su varžovėmis, kenčia ir išgyvena tyliai dėl savo meilės. Archyvo nuotrauka

Ne visada lengva pasirinkti. Nuo pirmųjų meilės egzistavimo žemėje dienų įsimylėjėliai neretai neišvengia „meilės trikampio“, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Tačiau ir  „meilės trikampio“ variantų žmonių santykiuose gali būti daug. Gyvenimas kartais neįtikėtinai žiauriai sukryžiuoja ietis su žmogaus likimais. Tokiais atvejais ilgai lauktas stebuklas – meilė – atneša vien kančią ir ilgam palieka liūdesį bei nusivylimą. Turbūt niekas nenorėtų atsidurti tokioje padėtyje.

 

Mergaitė net supyko ant berniukų, nes laikė juos tik draugais

„Bet net ir labai protingi, išmintingi ir apdairūs žmonės nuo to neturi imuniteto. O ką jau kalbėti apie paauglius. Atsidūręs „meilės trikampio“ padėtyje,  žmogus susiduria su poreikiu pasirinkti ir  priimti sprendimą. Tai visada sunku padaryti, nes tokiais atvejais neįmanoma iš anksto žinoti, ką atrasite, o ką prarasite“, – sako psichologė Angelė Kazlauskienė, kuri pasidalino savo ilgalaiko darbo patirtimi, susidūrusi su paaugliško amžiaus pacientais ir jų nelaimingomis ar nenusisekusiomis meilės istorijomis.

Anot psichologės, prieš kelerius metus pas ją buvo atėjusi viena moteris, kuri ir pasidalino savo dukters Viktorijos (visų pasakojimo dalyvių vardai pakeisti – red.) „meilės trikampio“ istorija ir paprašė padėti atrasti išeitį.

Viktorijos visų linksmybių dalyviai nuo vaikystės buvo du berniukai – Simas ir Tadas. Taip atsitiko, kad jų kieme nebuvo daugiau panašaus amžiaus mergaičių kaip ji. Užtat ištikimieji riteriai neleido mergaitei nuobodžiauti ir lepino ją savo dėmesiu.

Laikas ėjo, vaikai tapo paaugliais. Kartą, baigiantis mokslo metams, Simas sumišęs prisipažino Viktorijai, kad myli ją. Nors ir nesulaukė atsakymo, bet ramia širdimi išvažiavo atostogauti pas močiutę.

Tą patį vakarą, įprastoje jų susitikimo vietoje, Viktorija pamatė Tadą. Jis sėdėjo vienas ant suoliuko. Mergaitei priėjus, berniukas ištiesė puokštę gėlių ir, nepaisydamas nedidelio Viktorijos pasipriešinimo, ją pabučiavo. Viktorija suprato, kad Simas ir Tadas ją myli. Ji prisiminė, kad berniukai nuolat varžėsi tarusavyje ir tik dabar suprato priežastį.

Viktorija atsisveikino su Tadu, lyg nieko nebūtų nutikę, o kitą rytą taip pat išvyko atostogauti pas močiutę.

Mergaitė net supyko ant berniukų, nes laikė juos tik draugais. Bet dabar ji turi pasirinkti. Viktorija suprato, kad pasirinkusi vieną, ji neišvengiamai praras kitą.

Bet prasidėjus naujiems mokslo metams Viktorija atrado išeitį: ją nuoširdžiai sušildė vyresnėse klasėse besimokančio vieno vaikino meilus žvilgsnis. Ir ji suprato, kad myli jį.

„Viktorijos situacijoje viskas baigėsi laimingai. Širdis paskatino išeiti iš „trikampio“. Tikri jausmai yra stipresni už bet kokias susiklosčiusias nepalankias aplinkybes ir kliūtis“, – sako psichologė.

Anot jos, bet jei jausmai dar nebūna nusistovėję, stiprūs ir jais negalima pasikliauti, atsiradusį „meilės trikampį“ patikrina laikas. Bet pirmiausiai „meilės trikampio kaltininkė“, šiuo atveju mergina, turėtų kiek atsitraukti nuo gerbėjų arba juos „atvėsinti“ ir pažvelgti į šią susiklosčiusią situaciją kitu kampu. „Paprastai laikas  viską sudėlioja į savo vietas. Tuo pačiu patikrina ir jų jausmus. Ar visi išlaiko išbandymą? Bet kokiu atveju  reikia vengti greitų, neapgalvotų sprendimų“, – pataria pašnekovė.

Psichologė papasakojo ir kitą paauglių meilės istoriją iš savo darbo praktikos.

Augustė kelis mėnesius draugavo su Ignu. Jie labai patiko vienas kitam. Merginai atrodė, kad tik Igno dėka supratusi, kas yra meilė. Visi aplinkiniai taip pat sakė, kad jie būtų puiki pora. Viskas buvo tiesiog nuostabu iki vieno lemtingo vakaro…

Ignas pasakė Augustei, kad yra labai užimtas, todėl negalėjo eiti  su ją į mokykloje rengiamą vakarėlį. Bet kažkodėl jis ten nuvyko su geriausių draugų kompanija. Vakaro pabaigoje nuskambėjo lėta melodija. Prie Augustės  priėjo mielas vaikinas ir pakvietė ją šokti. Mergina norėjo atsisakyti, bet vaikinas, pažvelgęs į akis, nedrąsiai ištiesė jai ranką. Jie svajingai šoko ir kalbėjo apie įvairias smulkmenas. Augustė nė nepajuto, kaip ėmė svaigti nuo jo švelnaus žvilgsnio ir prisilietimo…

„Tokie nuotykiai man nereikalingi! Aš myliu Igną!“, – pagalvojo Augustė.

Vaikinas palydėjo merginą iki namų. Augustė negalėjo sumerkti akių visą naktį, nes galvojo vien apie svaigų šokį vakarėlyje.

Užsimezgusi draugystė su Ignu pradėjo byrėti tik nuo šio gražaus vaikino pasirodymo Augustės gyvenime. Nors mergina kaip įmanydama stengėsi puoselėti savo jausmus Ignui, bet nė pati nepastebėjo, kaip dažnai pradėjo lyginti jį su tuo kitu… O jis, gražus, švelnaus balso vaikinas, nuolat klausinėjantis Augustės draugių apie ją ir ieškantis progos susitikti.

„Kaip aš turėčiau pasielgti? – svarstė Augustė.- Juk neįmanoma išmesti žmogaus iš galvos, kuriam jauti kažkokius jausmus. Tik lengva pasakyti!“.  Bet imtis kokių nors veiksmų, mergina taip pat neskubėjo. Augustė norėjo geriau pažinti tą vaikiną, kuriam ji patiko per pirmąjį susitikimą.

 

Daug jaunų žmonių, nelinkusių klausyti patarimų ir mokytis iš klaidų

„Akivaizdu, kad šioje situacijoje Augustę traukė nežinomi, viliojantys ir paslaptingi dalykai, todėl jai tas nepažįstamasis ir atrodė tarsi pasakų princas. Kadangi santykiai su Ignu jau tapo įprasti ir kasdieniški. Augustę kankina ne meilės jausmas, o baimė prarasti Igną bei suklysti dėl naujos meilės ir baimės likti vienai, – aiškina situaciją psichologė.

Anot jos, juk aplinkui yra daugybė žmonių, gyvenimas tik prasideda – šiuos argumentus vertėtų pirmiausiai apsvarstyti. Bet tikrai neverta skubėti pasinerti į slaptų norų gelmes, nes grįžti iš ten kartais būna sunku.

Kita vertus, deja, kartais tokiais atvejais visi loginiai argumentai yra beprasmiški, o mergina elgiasi neprotingai, pasiduodama savo norams. Tokiu atveju meilės trikampis gali būti pražūtingas.

„Atsidūrus „meilės trikampio“ situacijoje, paprastai kelio atgal nėra. Ką tai reiškia? Net padarius  klaidą – pasirinkus ne tą, svarbiausia tai laiku suprasti ir nutraukti santykius“, – aiškino  A.Kazlauskienė

Nors daug jaunų žmonių, nelinkusių klausyti patarimų ir mokytis iš klaidų. Daugybę kartų gyvenime tenka priimti atsakingus sprendimus,  todėl gali pasielgti teisingai ar suklysti, o paskui gailėtis.

Sunkiausias išbandymas  tenka žmogui, atsidūrusiam „meilės trikampyje“ su dar dviem herojais. Dažnai kompanijose berniukai ir mergaitės, vaikinai ir merginos bendrauja artimai, bet draugiškai. Tačiau istorija, nutikusi Guodai, deja, tapo išimtimi.

Guoda  su Aiste buvo geriausios ir neatskiriamos draugės daugiau nei kelerius metus. Bet  Guodai labai patinkantis vaikinas Lukas sulaukė simpatijos ir iš jos geriausios draugės. Vienintelis dalykas, kuris nedavė ramybės Guodai, kad ištikimoji draugė nepritarė jos pasirinkimui.

Nepaisant to Guoda ir Lukas pradėjo draugauti, o Aistė liko „ant ledo“ ir jausdavosi ypač nelaiminga, žinodama, kad draugė lekia į pasimatymą su Luku. Guoda stengėsi įtikti tiek jam, tiek ir savo geriausiai draugei. Ji irgi skambindavo ne mažiau, nei Lukas, todėl Guoda vis daugiau laiko praleisdavo trise. Bet Guoda per vėlai pamatė tai, kas vyko už jos akių…

Tą vakarą Guoda laukė Luko, bet tuo metu pas ją sėdėjo Aistė, kuri atsinešusi naują žurnalą, skirtą merginoms, abi aptarinėjo įdomiausias temas.

Po pusvalandžio atėjo Lukas. Visi kalbėjosi, gėrė arbatą. Netikėtai Aistė atsistojo ir pasakė, kad eina namo. Lukas taip pat pakilo. „Aš taip pat turiu eiti. Ir tuo pačiu palydėsiu Aistę, nes jau gana vėlu“, – pasakė jis. Draugams išėjus Guoda pagalvojo: „Koks jis draugiškas!“.

Pastebėjusi pamirštą  draugės žurnalą, Guoda užsimetė striukę ir puolė vytis draugus. Išbėgusi į gatvę, nustėro pamačiusi netikėtą vaizdą. Prie namo sienos stovėjo Lukas su Aiste, glėbesčiavosi ir bučiavosi. Žmonės, kuri juos laikė savo geriausiais draugais, ją išdavė.

Merginai užteko drąsos prieiti prie jų ir  atvirai pažvelgti į Aistės ir Luko akis…

Bet po to likusi viena Guoda nežinojo, kaip gyventi toliau po tokios išdavystės.

„Tokiais atvejais išduotai merginai galima tik patarti suimti save į rankas ir mėginti išgyventi šį įvykį. Nes tokioje situacijoje kiekvienas šio trikampio dalyvis turi prisiimti dalį kaltės. Žinoma,  galima kaltinti Guodą naivumu ir patiklumu, bet pagrindinė kaltė vis tiek tenka jos draugams, – sako psichologė.- Nes būtent jie išdavė, nesugebėdami susitvarkyti su savo jausmais. Bet nereikėtų kaltinti ir Aistės vien  dėl draugystės su Guoda“.

Anot jos, net jei Aistės meilės jausmas Lukui buvo svarbesnis už draugystę su Guoda, šis klausimas turėjo būti išspręstas ne už  jos nugaros. Lukas sudaužė Guodos širdį, bet panašu, kad šis vaikinas  nebuvo rimtai nusiteikęs jos atžvilgiu. Todėl ir tapo įmanoma išdavystė su artimiausia Guodos drauge.  „Bet tikrai neverta verkti  ir išgyventi dėl tokio vaikino. Bet ar ateityje  ji galės pasitikėti žmogumi, kuris, galbūt, pasielgs taip pat nesąžiningai – klausimas…“, – sako psichologė

Jos tvirtinimu, nepaisant to, išduotos merginos gyvenimas pamažus susigulės, po to ims gerėti ir širdies skausmas praeis. Ją sups nauji draugai ir bičiuliai. Bet Guoda taps  bent šiek tiek atsargesnė, renkantis artimus žmones. Kadangi tokia karti patirtis padarys ją stipresnę ir protingesnę. „Labai gerai, kai gyvenime yra artima ir geriausia draugė šalia, bet meilė yra tik dviejų žmonių jausmas. Todėl jei jūsų gyvenime atsiranda vaikinas, turite išmokti atskirti santykius su drauge ir santykius su vaikinu. Tai padės išvengti painiavos santykiuose ir trikampių situacijose, į kurį galite patekti ne tik jūs, bet ir jums brangūs žmonės‘, – pamokančiai aiškino psichologė.

 

Būsimų santykių pagrindas klojamas per pirmuosius susitikimus

Julija susipažino su Simu. Jie vienas kitam labai patiko. Vaikinas pasiūlė Julijai draugauti. Bet mergina turėjo gerą draugę, kuri nuo jos nesitraukdavo nė per žingsnį. Todėl ilgainiui jų susitikimai ir  pasivaikščiojimai vis dažniau baigdavosi kivirčais. Simas ėmė nuolat ginčytis su Julija, draugei girdint, net ir dėl menkiausių smulkmenų.

Julija nesuprato, kas yra. „Gal aš darau kažką ne taip?“ – galvojo ji. „Iš tikrųjų sunkumai Julijos ir Simo santykiuose kilo dėl to, kad jų jausmai dar nesustiprėjo, o vaikinas jautėsi neužtikrintai dviejų draugių kompanijoje. Julija turėtų bendrauti su savo vaikinu be draugės. Neteisinga aukoti gerus santykius su vaikinu dėl geriausios draugės.Tokioje situacijoje pasekmės yra nenuspėjamos. Ir paprastai baigiasi žlugimu“, – aiškino psichologė.

Anot jos, būsimų santykių pagrindas klojamas per pirmuosius susitikimus. Protingai laikantis nusistatytų gyvenimo principų sukurs neabejotiną gerą įspūdį vaikinui. „Todėl tikrai neverta aukoti draugystę su juo dėl draugystės kad ir su geriausia savo drauge“, – pridūrė psichologė.

Saulė laiko save gražia mergina, vaikinai negaili jai dėmesio. Bet jai labai patiko vienas berniukas, kuris buvo trejais metais vyresnis už ją. Jos išrinktasis taip pat atkreipė ir kitų merginų dėmesį, o kai kurios jų atvirai reiškė jam savo simpatijas. Vis dėlto Saulei pavyko užkariauti Roko dėmesį ir jiedu ėmė susitikinėti.

Saulė jautė, kad simpatijos yra abipusės, tačiau nusprendė neskubėti. Bet merginos įsitikinimu, tai ir buvo priežastis, dėl kurios jie išsiskyrė. Paaiškėjo, kad Rokas nutraukė draugyste su Saule dėl kitos merginos. „Ji „davė“ jam.  „Ar tai tikrai svarbu meilėje? Gal ir man reikėjo elgtis taip ar panašiai, kad jis nepaliktų?“ – klausė Saulė.

Esant tikrai meilei viskas yra šiek tiek kitaip. Mylintis vaikinas nepaliks merginos dėl to, kad ji elgiasi oriai ir garbingai bei protingai. Akivaizdu, kad vaikinas, kuriam patiko Saulė, ieškojo ne meilės, o nuotykių. Todėl taip lengvai pasidavė kitos – be kompleksų ir tabu merginos, kurioms tas vaikinas labai patiko. Bet jei vaikinas teikia pirmenybę toms merginoms, kurių elgesį  galima įvertinti kaip lengvabūdišką,tada geriau net neužmegzti jokių santykių su juo.

„Tačiau nereikėtų pykti nei ant jo, nei ant nerūpestingai pasielgusios merginos, kuriai vaikinas šiuo atveju teikė pirmenybę. Tiesiog reikia priimti šį dalyką ramiai, su tuo susitaikyti ir nekaltinti savęs.  Neabejokite, jūsų skaistumą įvertins kuris nors kitas vaikinas“, – aiškino psichologė paauglių „meilės trikampio“ peripetijas.

Anot jos, lengvai prieinama mergina iš tikrųjų negali tikėtis rimtų jausmų.  „Geriau būkite neprienamos ir netikėkite tais, kurie sako, kad dabar tai nėra madinga“, – teigė psichologė.

Jos teigimu, susidarius „trikampiui“, svarbu objektyviai įvertinti situaciją. „Jei matote, kad vaikinas labiau linksta prie jūsų draugės, geriau išeiti pirmai iš to trikampio. Nors tai ir yra sunkus žingsnis, bet padės  išspręsti problemą ir padaryti laimingus du žmones. Džiaukitės savo draugų laime, galbūt jie jaučia stiprų jausmą vienas kitam. O jums nereikia bijoti, kad liksite vienos. Apsižvalgykite –  aplink jus tiek daug puikių vaikinų. Ir tikrai neverta gaišti laiko ir eikvoti savo sveikatą dėl pavydo ir pasipiktinimo, o ieškokite savo laimės“, – dalija patarimus psichologė.

 

Kiekvienoje jų neišvengiama konkurencijos

Jos tvirtinimu, merginos „garbės kodeksas“ turi šventą taisyklę. Ten sakoma, kad merginos neturi moralinės teisės pakenkti savo draugams. Bet visada atsiranda tokių, kurios tyčia tai daro, norėdamos sunaikinti savo draugų laimę. Ir nepamirškite posakio: „Jūs negalite kurti laimės ant kitų nelaimių“.

Kaip bebūtų gaila, bet dabar daug merginų nemato tame nieko nusikalstamo. Bet jei negarbingai pasielgsite, negalėsite atvirai ir ramiai pažvelgti į savo draugų akis. Meilės trikampyje gali atsidurti ne tik klastingi ir pavydūs žmonės. Būna merginų, kurios savo draugo laimę laiko svarbesne nei jų pačių, todėl nenori  konkuruoti su varžovėmis, kenčia  ir išgyvena tyliai dėl savo meilės. „Galų gale jūs neturite teisės įsiveržti į harmoningos, mylinčios vienas kitą poros tarpą. Tokioje situacijoje jūsų meilė neturi jokių šansų“, – sako psichologė.

Jos teigimu, žinoma, galma pamėginti prisipažinti vaikinui, kad mylite. Bet vaikinas tokiu atveju gali ir neįvertinti jūsų jausmų. Todėl tik visiškai įsitikinus, kad  mylimo vaikino santykiai galutinai  nutrūko su ta mergina, galima pradėti rodyti jam atitinkamą dėmesį. „Bet neskubėkite tai daryti, duokite vaikinui laiko atsikratyti neigiamų emocijų, likusių po išsiskyrimo“, – sako psichologė.  Anot jos, taip pat neverta skubėti atskleisti savo ketinimus ir geriausiai draugei. Tai visai nebūtina daryti, nes geriausia draugė, tyčia ar netyčia, gali perduoti jam ir ne visai tuos pačius žodžius.

„Prieš pradėdama kalbėti apie savo jausmus, pirmiausiai įsitikinkite, kad jūsų draugas jau yra abejingas buvusiai mylimajai. Ir tik po to pabandykite paaiškinti savo jausmų rimtumą.

O jei jūsų draugė visais įmanomais būdais trukdo užmegzti ryšius su vaikinu, kuris jums patinka ar net esate įsimylėjusi, tada, galbūt, ji turi savo ketinimų jo atžvilgiu, kurie visai nėra draugiški“, – įspėja psichologė.

Jos teigimu,  tai gana dažni atvejai, kai mergina savo nenoru atsiduria trikampio situacijoje. Ir tokias situacijas daugeliu atvejų išprovokuoja gražioji žmonijos pusė. Mat kiekvienoje jų neišvengiama konkurencijos. Tai ypač akivaizdu jauname amžiuje, todėl kai kurios nori įrodyti esančios pranašesnės už kitas merginas. Ir kovoja dėl vaikino dėmesio siekdamos to paties tikslo – nurungti silpnesnę, kuklesnę ir santūresnę merginą.

Susiklosčius tokiai situacijai, besivaržančios merginos pamiršta, kad vaikinas, kuriuo negali pasidalinti, turi savo jausmus. Tokių išdaigų kaina –  nusivylimas meile ir neapykantą tam, kuris sužlugdė svajones. O vaikinas atstumtą merginą prisimins kaip nesėkmingą meilę, kuriai jis buvo neteisingas. Tačiau ne visiems pavyksta išeiti iš šios situacijos išdidžiai iškelta galva. Nes tikrai nėra kuo didžiuotis, jei mergina tik nori pavilioti savo draugės vaikiną, nors jam nejaučia jokių jausmų. Tokiu būdu ji tik sunaikina kitų žmonių laimę. „Tikimės, kad šie žodžiai ne apie jus, o kai norėsite užkariauti patinkančio vaikino širdį, „neatmušite“ jo iš savo draugės“, – teigė psichologė.

 

Vienas iš vaikinų turėtų atsitraukti

Dar vieno meilės trikampio herojai Indė, Kostas ir Arnas. Visi yra šiek tiek vyresni nei 16 metų. Visi yra labai geri draugai. Ir viskas būtų puiku, bet … Indrė susitinka su Kostu. O prieš tai ji susitikinėjo su Arnu. o dar anksčiau – vėl su Kostu. Abu vaikinai ją labai myli. Ir net susitikusi su vienu jų, ji visada laiko kitą ant trumpo pavadėlio. Žinoma, visa tai kelia nesibaigiantį pavydą, sumaištį ir panašiai.

Tai yra, iš šono atrodo, kad viskas gerai. Bet iš tikrųjų abu vaikinai labai kenčia: vienas todėl, kad nuolat mato, kaip jo draugė susitinka su geriausiu draugu. Kitas  – nes jo draugė nuolat blaškosi tarp jo ir savo geriausio draugo, apsikabina su juo, net pakšteli į skruostą, jam matant… Be galo sunku ką nors padaryti, kai pavydas nuolat kursto jausmus. Arnas, kuris turėjo būti kuo toliau nuo jų, to padaryti negali – visi trys yra klasės draugai, bendra kompanija, bendri interesai.

Jei jis pakeistų mokyklą, objektyviai prarastų per daug,  nes ten, kur dabar mokosi, yra viena  geriausių mokyklų visame mieste. Be to, čia yra visi jo draugai. Galbūt net nepaisant to, būtų verta tai padaryti, bet jis negali: Indrė jo nepaleidžia.

„Tai panašu į bandymą maištauti prieš stiprią valstybę: ji turi tankų ir armiją, o jūs to neturite. Be to, Indrė gana lengvai daro poveikį tiek Arnui, tiek ir Kostui. Bet jai tik 16 metų. Antra, ji yra nuoširdžiai įsitikinusi, kad viskas tvarkoje. O jei ir yra kelios problemos, ji greičiausiai meluoja sau arba bando įtikinti, kad neatsisakytų to, kas jai naudinga, – aiškina sudėtingas meilės pripetijas psichologė. Trečia, ji net neslepia sakydama, kad jaučiasi blogai ir be vieno, ir be antro. Manau, idealiu atveju, jie turėtų tiesiog būti draugais“.

Anot psichologės, iš tikrųjų tai labai sunki padėtis ir neaišku, kaip ją apskritai galima išspręsti. Todėl galimi keli variantai. Vienas iš vaikinų turėtų atsitraukti. O kitas vaikinas turėtų pabandyti laimę. Įsitikinęs, kad jam nepavyko, tada jis atsitrauks ramia širdimi.  Bet ne veltui sakoma, kur dupešasi, laimi trečias. Tai yra gali atsitikti taip, kad Indrė įsimylės dar vieną vaikiną. Arnas vis dėlto pareis į kitą mokyklą ir ten susilauks kitos merginos dėmesio, kuri gali jį įsimylėti.

Galų gale, ne už kalnų vasaros atsotogos. Ši trijulė nustos matytis kasdien ir būti glaudžiai susiję. Tada įtampa išnyks ir viskas  tarsi išsispręs savaime.

Ir tada galima tikėtis, kad paaugliška meilė praeis neskausmingai. Be didelių pasekmių, nes meilės objektas bus labai toli  ir jie paprasčiausiai nebendraus. Taigi, tokiu būdu meilė niekam nepakenks. Veikiau priešingai – suteiks stiprybės ir patirties, užmezgant naują draugystę su kitais.

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą