Ne vienam mūsų būna dienų kai nieko nesinori veikti, apima apatija ir apskritai viskas blogai –  pavargome gyventi. Kaip įkvėpti gryno oro ir nutraukti nereikalingų pojūčių grandinę? Norėdami tai padaryti, turite išmokti keletą metodų, kuriuos ir pateikiame šiame straipsnyje. Pavyzdžiui, kai viskas įgriso iki gyvo kaulo. Nėra neįprastų ir antgamtiškų užduočių ar pasiūlymų. Šie metodai skirti paprastiems žmonėms. Taigi, kaip jaučiasi  ir galvoja žmonės, kuriems viskas atsibodo: „Aš nenoriu nieko daryti daugiau nei metus: nesimokyti, nedirbti, nematyti draugų ar daryti ką nors kita. Man visos dienos vienodos, namie nieko neveikiu. Aš taip pat nustojau sportuoti, neturiu jokių interesų ir pomėgių“.

„Pastaruoju metu jaučiu, kad energijos turiu labai mažai. Nors turiu daug ką nuveikti, pagrindiniai – darbas ir mokymasis. Negaliu jų išvengti. Bet aš norėčiau viską mesti ir būti vienas“. Tai tik du pasakymai, kuriuos galite išgirsti.

 

1 metodas „Keiskite ir keiskitės“

Pakeiskite aplinką. Nes viską, ką matome kiekvieną dieną, automatiškai suvokiama kaip bendras fonas. Smegenys paprasčiausiai eina įprastu keliu, nesikeisdamos emocijomis. Einate tuo pačiu keliu į darbą, dėvite tos pačios spalvos drabužius, šukuojate plaukus ta pačia kryptimi. Šį sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti, bet, tikėtina, prasmė aiški. Metodo esmė – paįvairinti savo gyvenimą spalvomis ir naujais „paveikslėliais“. Smegenys tikrai į tai reaguos ir suteiks jums daug naujų ir teigiamų emocijų. Tai padės jums kurti naują gyvenimo kelią.

Vietoj įprastų (tamsių, vienspalvių) drabužių pradėkite nešioti ryškiaspalvius, pakeiskite šukuoseną. Jei sunku atsisakyti seno įvaizdžio, bent jau dėvėkite ryškius apatinius rūbus. O nuobodžius patalynės užvalkalus  pakeiskite linksmais ir jaukiais. Nusipirkite paveikslą, gobeleną ar plakatą, kad papuoštumėte sieną ir džiugintumėte akis. Galų gale pasiklokite sau po kojomis sodrios spalvos kilimėlį. Skamba kvailai? Bet tai yra pagrindinis dalykas pradėti  ką nors keisti ir pačiam keistis.

2 metodas „Išeikite į gatvę“

Kai viskas atsibodo ir nesinori nieko daryti, blogiausia yra sėdėti namuose, uždarytame nuo pasaulio. Klaidinga manyti, kad sėdėsiu užsidaręs kambaryje ir viskas susitvarkys savaime. Ne, tai tik savęs apgaudinėjimas. Žinoma, apie priverstinį išėjimą į gatvę niekas nekalba. Bet jei pavargote nuo visuomenės, žmonių, tada jums reikia gamtos. Eikite į bet kurią vietą, kur yra auga žolė, medžiai ir yra vandens telkinys. Čiulbantys paukščiai ir šilti saulės spinduliai atliks savo darbą. Kūnui reikia gryno oro. Išvykos, daug šviesos ir erdvės sukels geras mintis. Niekada nepamirškite šios taisyklės, net kai jaučiatės sraigė, trokštanti kuo greičiau pasislėpti savo namuose. Tokiomis akimirkomis atsiradusi depresija tik gilėja.

3 metodas „Sunaikinkite blogį“

Kai žmogus liūdnas, jam viskas atsibodo, o gyvenimas nuobodus, , gali atsirasti priklausomybė nuo tariamo džiaugsmo šaltinio. Tai apima: alkoholį, cigaretes, narkotikus, socialinius tinklus. Nepamirškite, kad nė vienas iš aukščiau išvardintų dalykų nieko neišgelbėjo nuo apatijos. Todėl, jei jūs pasirinksite ką nors iš tų, jūsų gyvenimo vaizdas dar labiau pablogės.

Norint pasukti gyvenimą teigiame linkme, pravartu būtų pradėti lankyti šokių užsiėmimus, kuriame sulauksite neįtikėtinų pojūčių, pasiekimų džiaugsmo ir naujų pažinčių antplūdį. Eikite į sporto salę, plaukite, bėkite. Darykite viską, kas jaudina smegenis ir kūną, be pašalinių dirgiklių.

4 metodas „Išlaisvink save“

Blogiausia, kai žmogus laikosi  „stereotipų ribose“  ir bijo ką nors padaryti ne taip. Ką daryti, kai visi prieš jus? Nesitikėkite, kad kažkas kitas suteiks jums pritarimą būti tuo, kuo manote esąs. Jūs žinote, ko norite, bet kažkodėl bijote tai paversti realybe. Jūs bijote to, ką pagalvos ar pasakys kiti ir stengiatės „neiššokti“ iš kadro. Pažįstamas jausmas? Ar norite dėvėti ryškius drabužius, padaryti neįprastą šukuoseną, atvirai klausytis muzikos, pakeisti profesiją? Ko laukiate? Nieko neatsitiks, jei leisite sau būti savimi. Taigi, kas bus, jei aplinkinius šokiruos pokyčiai, kai jie niekam nekenkia. Jie kažkaip išgyvens, kol jūs mėgausitės gyvenimu, jausdami, kad gyvenate, o ne egzistuojate. Ir norėdami apsispręsti dėl pokyčių, apmąstykite faktą, kad gyvename tik vieną kartą ir reikia pragyventi prasmingai ir įdomiai.

 5 metodas „Skyrimasis su praeitimi“

Ką daryti, kai viskas blogai? Svarbus žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime yra teisingas išsiskyrimas su praeitimi. Žmonės laikosi gerų prisiminimų, bet negali atsikratyti blogų. Pastarosios yra tokios kraugeriškos, kaip ir dėlės, siurbiančios gyvybinę energiją. Nuo jų buvimo sąmonė panardinama į niūrią, neigiamą atmosferą. Atsikratyti neigiamų emocijų, atsisveikinti su blogiausiais prisiminimais nėra lengvas procesas. Bet viskas įmanoma! Jūs turite būti pasirengę žengti žingsnį link naujo. To reikia norėti visa savo esybe. Galvojate, lengva pasakyti, bet labai sunku padaryti?

Norint atsikratyti praeities, galite naudoti šį pavyzdį. Paimkite popierių ir pieštuką. Užrašykite viską, kas trukdo gyventi. Žodžiu, perkelkite savo patirtį ir prisiminimus į popieriaus lapą. Tada eikite į lauką ir sudeginkite, kas parašyta, arba išsiųskite popieriaus lapą į kelionę, prikabinę prie baliono. Esmė ta, kad jūs turite paleisti sunkius prisiminimus ir pajusti palengvėjimą.

6 metodas  „Švieži įspūdžiai“

Jei pavargote gyventi, niekas nedžiugina, tada geriausias būdas atitraukti dėmesį yra siekti naujų ir  šviežių įspūdžių! Nežinote nuo ko pradėti? Pavyzdžiui, važiuokite riedučiais, keturračiu motociklu, jodinėkite. O gal labiau patiktų šuolis parašiutu? Kai už lango bus žiema, eikite lipdyti sniego senį, pačiuožinėti ir gaudyti burna snaiges. Jei vasara, tuomet pats laikas pagaliau pasinerti į jūros gelmes ir pažinti jų gyventojus arba tiesiog mėgautis ryškių gėlių spalvų gausa. Galite praleisti laiką įdomiai bet kuriuo metų laiku.

7 metodas „Ramūs ritmai“

Jei nesate triukšmo ir didelio aktyvumo mėgėjas, jums reikia šio metodo. Tai susideda iš darnios, taikios pramogos. Šilta, putota vonia su aromatiniais aliejais ir sielą jaudinančia muzika padės sumažinti nuovargį ir atsikratyti blogų minčių. Dar geriau būtų, jei visa galva pasinertumėte į sportinę veiklą. Išmokite  rasti ramybę ir nepamirškite, kad atsipalaidavimas yra jūsų tikslas. Tokioms jautrioms asmenybėms, kaip jūs, reikia ramybės ir tylos. Nusistatykite taisyklę, kad kasdien reikia skirti sau laiko ramiems apmąstymams, skaitymui ir piešimui.

 8 metodas „Ugdykite pozityvų požiūrį“

Mes visi esame paprasti žmonės ir norime vieno – gyventi laimingai. Mūsų požiūris į savo gyvenimą yra tas, kuris gali mus padaryti laimingus arba susinaikinti ir žlugti. Svarbu prisiminti, kad gyvenimas ne visada yra teisingas. Tai ne visada lengva ir valdoma. Vienintelis dalykas, kurį galite kontroliuoti, kad ir kur būtumėte ir kokiomis aplinkybėmis susidurtumėte, yra tai, kaip elgiatės. Todėl, jei jaučiatės pavargę nuo gyvenimo, turite pabandyti pagerinti savo emocijas.

Net nesėkmė kuriame nors jūsų gyvenimo periode dar nėra pasaulio pabaiga. Veikiau kažko naujo, optimistiškai nusiteikusių teigiamų ateities įvykių, pradžia. Pabandykite įvertinti savo ateities tikslų ar ambicijų galimybes ir tokiu būdu atsversite beviltiškumo jausmą. Pabandykite rasti tuos mažus dalykus, kurie priverčia jus šypsotis. Apsvarstykite keletą priežasčių, kodėl turėtumėte išsiugdyti teigiamą požiūrį į savo gyvenimą. Tai padės jums susidoroti su įvairiomis užduotimis, padidins jūsų sėkmę ateityje ir padės pagerinti bendravimo įgūdžius.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą