Jei vyras yra įsimylėjęs, jis norės kuo arčiau būti merginos. Archyvo nuotrauka

Žmonėms, mėgstantiems į savo asmeninį gyvenimą ir santykius įnešti žaidimo elementą,  dažniausiai  romanų netrūksta.  Tai ir yra viena jų sėkmės romantiškuose santykiuose priežasčių.

San Paulo universiteto (Brazilija) Psichologijos instituto mokslininkai paskelbė savo išvadas žurnale „Evolutionary Human Sciences“.

 

Toks elgesys asocijuojasi su jaunyste

Ankstesni tyrimai parodė, kad tiek vyrai, tiek moterys palankiai vertina potencialaus ilgalaikio partnerio žaismingumo bruožą. Žaismingumas šiuo atveju reiškia lengvą, atsainų, nerūpestingą požiūrį į gyvenimą, linksmybes, improvizaciją.

Manoma, kad toks pasirinkimas yra pateisinamas evoliucijos požiūriu: vyrai instinktyviai renkasi flirtuojantį juoką, nes toks elgesys asocijuojasi su jaunyste, taigi ir su vaisingumu, o moterys nesąmoningai  renkasi rimtų vyrų tipą, nors tai greičiau gali būti jo trūkumas nei pranašumas.

Brazilijos psichologai ėmėsi išsiaiškinti, kaip žaismingumas apskritai veikia žmogaus reprodukcinę sėkmę, tai yra trumpalaikių ir ilgalaikių romantiškų santykių skaičių per visą gyvenimą. Tam buvo atlikta internetinė apklausa, kurioje dalyvavo daugiau nei tūkstantis abiejų lyčių atstovų, kurių amžiaus vidurkis buvo 28 metai.

Dalyviai nurodė, kiek turėjo trumpų ir ilgų romanų, taip pat buvo atliktas psichologinis testas, kurio rezultatais tyrėjai įvertino individualų kiekvieno dalyvio žaismingumo lygį. Tuo pačiu metu jie nustatė keturis skirtingus šių asmeninių savybių aspektus.

 

Norintys nustebinti kitus, dažnai užmezga trumpalaikius romanus

Anot tyrėjų, žaismingumas, nukreiptas į kitus – šiuo atveju žmogus džiaugiasi tuo, kad jis nuolat įveda žaidimo elementą į santykius su kitais žmonėmis, taip padarydamas šiuos santykius įdomesnius. Lengvabūdiškas žaismingumas – polinkis gyvenimą priimti kaip žaidimą ir per daug nesijaudinti dėl ateities. Intelektualus žaismingumas –  padeda išspręsti sudėtingas problemas.

Ekscentriškas žaismingumas – noras elgtis nenuspėjamai, nuolat stebinti, klaidinti kitus, kasdien bendraujant.

Tokiu būdu mokslininkai išsiaiškino, kad didžiausią balų skaičių „į kitus nukreipto žaismingumo“ skalėje surinkę vyrai gyvena audringiausią asmeninį gyvenimą. Paaiškėjo, kad jie turi daug tiek trumpalaikių, tiek ilgalaikių partnerių. Kalbant apie moteris, didžiausią sėkmę iš jų turi surinkusios didžiausią balų skaičių „ekscentriško žaismingumo“ skalėje. Taip pat paaiškėjo, kad norintys nustebinti kitus, dažnai užmezga trumpalaikius, o ne ilgalaikius romanus.

„Rezultatai rodo, kad abi lytys naudoja žaismingumą, kad padidintų savo reprodukcinės sėkmės tikimybę, tačiau tai daro šiek tiek skirtingai“, – padarė išvadą mokslininkai.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą