Bandymas apibūdinti „įprastą“ seksualinį gyvenimą yra beprasmis. Archyvo nuotrauka

Iš pat pradžių reikia pabrėžti, kad žmogaus seksualumas nėra lengvas dalykas. Tikriausiai yra tiek skirtingų seksualinių nuostatų, kiek yra patiekalų visose pasaulio virtuvėse. Ir tai, kad kiekvieno žmogaus skonis būna skirtingas. Todėl bandymas apibūdinti „įprastą“ seksualinį gyvenimą yra beprasmis: įvairovė yra tokia didelė, kad jokie statistiniai skaičiai negali parodyti, kam būtent dauguma teikia pirmenybę.

 

Sekso aptarimas vis dar yra tabu

Nepaisant to, vis dėlto galima palyginti kai kuriuos duomenis ir apytiksliai įvertinti seksualinių norų paletę –  pradedant nuo to, kiek norime sekso, iki to, kaip tai darome.

Žinia, seksualinio elgesio tyrimų rezultatai nėra patikimi. Mat sekso aptarimas dažnai vis dar yra tabu ir respondentai gali arba neatskleisti visos tiesos, arba, priešingai, ją pagražinti savo atsakymuose.

Todėl šie tyrėjų duomenys nėra pagrindinė tiesa,  greičiau bendras XXI amžiaus seksualinės įvairovės rodiklis, pagrįstas iki šiol turimais duomenimis.

Taigi, kiek žmogus nori sekso? Tyrėjai išsiaiškino, kad  lytinį potraukį pajunta ne visi žmonės. Be to, nuo  0,4 proc. iki 3 proc. vyrų ir moterų yra aseksualūs.

 

Kai kurie visiškai nepatiria seksualinio potraukio

Be to, labai sunku tiksliai įvertinti suskirstymą pagal seksualinę orientaciją. Manoma, kad  homoseksualių žmonių seksualumas svyruoja nuo 1 proc. iki 15 proc., atsižvelgiant į konkretų asmenį ar jo patrauklumą tos pačios lyties partnerio atžvilgiu.

Tuo pačiu metu nemažai naujausių apklausų, atliktų visame pasaulyje, rodo, kad kai kurie žmonės visiškai nepatiria seksualinio potraukio, tačiau tai nereiškia, kad jie niekada neturėjo artimų santykių.

Kaip ir kitos seksualinės orientacijos atveju, tikslus jų procentas nėra žinomas (dauguma ekspertų sutaria dėl 1 proc. įvertinimo). Įdomu tai, kad pačiu metu pasaulyje įsibėgėja aktyvus seksualinės traukos nepatiriančių žmonių judėjimas.

 

Parengta pagal „Psychology and Sexuality“.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą