Jei per dieną kasdien suvalgysite 20 gramų šokolado, saldainių ar sausainių, nieko blogo nenutiks. Tiksliau, galite tai sau leisti. Archyvo nuotrauka

Kažkada buvo neigiama, kad  mintys turi įtakos žmogaus sveikatai. Tačiau placebo efekto atradimas įrodė, kad jie teisūs. Dabar visuotinai priimta, kad toks ryšys ir įtaka egzistuoja, rašo researchgate.net.

 

Tiria proto gebėjimą perduoti mintis per atstumą

Kai XX amžiaus sandūroje Guglielmo Marconi sukūrė tolimojo radijo ryšį, jam buvo sunku įrodyti, kad jis tikrai veikia. Kai jis pasakė, kad savo balsą gali perduoti daug mylių oru, žmonės įtarė jį meluojant. Net ir po to, kai jis pademonstravo prietaiso veikimą viešai, vis dar buvo apkaltintas sukčiavimu, nes manė, kad naudojo paslėptus laidus.

Šiais dviem mokslo pasiekimų pavyzdžiais, kurie iš pradžių buvo laikomi prietarais, Jasonas Yotopoulosas rėmėsi savo tyrimo pagrindu. Kitaip tariant, mokslininkai tiria proto gebėjimą daryti įtaką kitų žmonių sveikatai ir perduoti mintis per atstumą.

Stanfordo profesorius emeritas Williamas Tileris dešimtmečius tyrinėja minčių perkėlimo fenomeną. Jis dirba su psichoterapeutu Gabrieliu Hilbergu ir daktaru Paulu Millsu, UC San Diego medicinos mokyklos elgesio medicinos profesoriumi.

Tyrimą taip pat remia „Body Mind Me“ skaitmeninė įmonė, kurią įkūrė garsus rašytojas, gydytojas ir alternatyviosios medicinos advokatas, dr. Deepakas Chopra.

Tuo tarpu Jasonas Yotopoulosas, buvęs rizikos kapitalistas, įkūrė Merakio institutą, suvokęs sąmonės tyrimų svarbą ir pasiryžęs padėti plėtoti šią sritį.

Eksperimento esmė tokia. 18 mėnesių eksperimento dalyviai siuntė teigiamas mintis ir ketinimus skirtingose ​​šalyse įsikūrusiems studijų dalyviams. Pusės dalyvių kontrolinė grupė pirmuosius šešis mėnesius nesirėmė jokiais ketinimais, o tai užtikrino, kad nebūtų placebo efekto.

Remdamiesi ankstesnių tyrimų rezultatais, mokslininkai tikisi pagerinti rezultatus, susijusius su  bendra dalyvių sveikata.

Dr. Chopra kvietime dalyviams rašė: „Jums nereikia pastangų. Nors mechanizmas, kuriuo veikia subtilios energijos, dar nėra iki galo suprantamas, iš tikrųjų tai yra nevietinis rezonansinis energijos procesas, galintis katalizuoti poslinkius keliuose jūsų būties lygiuose“.

Eksperimentai parodė, kad žmogaus mintys, išreiškiančios ketinimus, gali sukelti vaisinių musių lervų augimą iki 30 proc. greičiau. Mintys taip pat gali pakeisti vandens pH.

 

Šokoladas, veikiamas gerų ketinimų, gali pagerinti  žmonių nuotaiką

Keletas pastarųjų dešimtmečių tyrimų taip pat parodė, kad meldžiantis už kito žmogaus sveikatą taip pat gali pagerinti to žmogaus būklę. Pavyzdžiui, dr. Leanne‘as Robertsas iš Oksfordo universiteto Hertfordo koledžo atliko metaanalizę, paskelbtą 2007 metais pavadinimu „Malda ligai palengvinti“.

Dr. Robertsas pasiekė reikšmingų rezultatų: tikimybė, kad pagerėjimas įvyko dėl maldos, o ne atsitiktinai, buvo daugiau nei 100 tūkst. prieš vieną. Todėl jis padarė išvadą: „Iki šiol pateikti įrodymai yra pakankamai įdomūs tolesniam tyrimui“.

Mokslininkas  tokias mintis pavadino „nekonfesine, technologijomis sustiprinta malda“. Mokslininkai naudojo vadinamąjį intencijos pagrindinį įrenginį. Šis aparatas gali užfiksuoti žmogaus ketinimus ir transliuoti  24 valandas per parą.

Mokslininkai atrado, kad prietaisas, persmelktas žmogaus minčių ir ketinimų, turi tokį patį poveikį kaip ir pats žmogus. Kiti jo naudojami prietaisai tokių rezultatų nerodė.

Kiti mokslininkai taip pat naudojo šį įrenginį eksperimentams atlikti. Tarp jų – daktaras Deanas Radinas iš Noetikos mokslų instituto.

Dr. Radinas atliko eksperimentą, siekdamas išsiaiškinti, ar šokoladas, veikiamas gerų ketinimų, gali pagerinti  žmonių nuotaiką.

Jo tyrimų rezultatai buvo paskelbti 2007 metais žurnale „Elsevier“. Jis nustatė, kad šokoladas, sąmoningai stimuliuojamas per prietaisą, žymiai pagerino dalyvių nuotaiką, palyginti su šokoladu, kuris nebuvo visiškai paveiktas.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą