Springfilde (Ilinojaus valstija, JAV)  gyvenančiai 11 metų mergaitei šovė į galvą mintis sukurti trikojį puodelį, kad iš jo galėtų saugiai atsigerti žmonės, sergantys Parkinsono liga, kaip ir jos senelis. Mergaitė kartu su tėvu įkūrė kompaniją „Imagiroo“, į kurią investavo kiek daugiau nei 6 tūkst. JAV dolerių ir ėmėsi trikojų  puodelių  gamybos.

Sukūrė stabilų puodelį, kurio negalima lengvai išversti

„Мes komanda – tėvas ir duktė. Lily – išradėja, o aš produkto gamybos vadovas. Mūsų įkurta kompanija „Imagiroo“, pradėjusi trikojų puodelių gamybą, skirti ne tik Parkinsono liga sergantiems žmonėms, kurie galėtų atsigerti iš jų neišliejus skysčio, bet ir mažiems vaikams, kurie taip pat linkę apsipilti, netvirtai pastatę įprastą puodelį ant paviršiaus. Todėl mes išsiuntėme  pranešimus tūkstančiams tėvų, kurie turi mažų vaikų, siūlydami pirkti mūsų gamybos puodelius“, – rašo savo paskyroje Lily tėvas „Facebook“ socialiniame tinkle.

Vyro teigimu, jo maža, bet išradinga dukrelė stebėjo, kaip senelis kenčia dėl Parkinsono ligos, matė, kaip gerdamas arbatą nuolat ją išliedavo arba apsipildavo, statydamas įprastą puodelį ant stalo. Be to, duktė pastebėjo, kad  ir tėtis ne kartą buvo apliejęs pianino klaviatūrą. Tada jai ir šovė idėja į galvą, sukurti stabilų puodelį, kurio nebūtų galima lengvai išversti. Bet pirmiausiai Lily padarė keletą puodelių iš plastiko, kurie buvo pagaminti vietos meistrų dirbtuvėse ir atliko su jais kelis bandymus. Tai yra įsitikino, kad statant ant stalo, puodelis neapvirsdavo ir kad buvo patogu iš jo gerti. Taip 11 metų mergaitė sukūrė trikojį išradimą, kurį pavadino „Kangaroo Cup“. „Gerdamas iš šio puodelio supratau, kad tai nuostabiai patogus daiktas ir aš jos paklausiau, ar nenorėtų pradėti serijinį šių puodelių gamybą. Nuo to ir prasidėjo mūsų šeimos gyvenimo nuotykis, kuris tęsiasi iki šiol“, – teigė Lily tėvas.

Anot vyro, bet dar gerokai iki tol,  jis grįžo su dukterimi į gimtąją Kiniją, nes ji norėjo dar kiek patobulinti naujojo puodelio dizainą ir tuo pačiu susirasti gamintojus.

Gerti iš jo galima net važiuojant per duobes ir neišsilies ant marškinių  

Tada tėvas ir nuvyko į nuostabiojo porceliano gamybos „sostinę“, kompaniją „JingDeZhen“, garsėjančią ne tik porceliano, bet ir keramikos gaminiais: akinamai baltais, kaip nefritas, atsispindinčiais kaip veidrodis ir skambančiais, kaip varpas. Kur gaminamos nepaprasto grožio dekoratyvinės vazos,  lėkštelės, puodeliai. Aišku, tuo pačiu tikėdamasis, kompanijos atstovams padedant, ne tik pasiruošti gamybos ciklui, bet ir įgyvendinti projektą – pradėti serijinį šių puodelių gamybą.  „Aš labai daug laiko praleidau su dukterimi dirbdamas, kad šis produktas pasiektų gamybos liniją ir tuo pačiu norėdamas kitiems parodyti, kad ši idėja gali tapti realybe“, – sakė Lily tėvas.

Vyro teigimu, pasaulis, kuriam dabar gyvena, gerokai skiriasi nuo to, kuriame jis užaugo. Anksčiau daugiausiai ką nors sužinodavo iš savo kaimynų. Bet praėjus kažkiek metų, kaimynus pakeitė internetas, į kurį suplūsta milijardai žmonių visame pasaulyje. „Užuot apsiribojus mūsų vietiniais prekeiviais, kompiuteris padeda užmegzti ryšius su daugybe kitų šalių prekeiviais, parduodančiais ir perkančiais įvairiausius produktus ir paslaugas, kurios tapo visiems prieinamos, nes anksčiau buvo rezervuojamos tik išrinktiesiems“, – teigė vyras.

Tačiau jis neslepia, kad nors produktas ir išsiskiria originalumu, bet reikėjo nemažai eksperimentuoti, norint pagerinti jo naudojimo funkcijas ir komfortą. Vis dėlto Lily tėvas džiaugiasi, kad šis išradimas gerokai pranašesnis už įprastą, senamadišką kavos puodelį. „Pirmiausiai dėl to, kad jis atsparus išsiliejimui. Be to, puodelio ant trijų kojų daug stabilesnis pagrindas. Kadangi puodelio dugnas nesiekia stalo, jis nepalieka žymių ant staltiesės. Puodelio kraštai kiek išlenkti į vidų, todėl vežant puodelį mašinoje, gėrimas neišsilieja. Gerti iš jo galima net važiuojant per duobes, bet išvengsite kavos dėmių ant marškinių. Puodelis – stabilus pastačius ant bet kokių paviršių, pradedant kilmine danga, baigiant nelygiais paviršiais atvirame ore“, – vyras vardino puodelio pranašumus, lenkdamas pirštus.

Anot vyro „Imagiroo“ kompanijoje jau pagaminti pirmieji tūkstantis vienetų tokių puodelių. Jis tikisi, kad bus pagaminta gerokai daugiau, gavus užsakymų.

parengta pagal imagiroo.com

Nuotr. Instagram, facebook

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą