Melissa Ohden - vienintelis žmogus pasaulyje, išgyvenęs abortą ir nepatyręs sužalojimų

„Kiek žinau, esu vienintelis žmogus pasaulyje, kuris išgyveno abortą ir nebuvo fiziškai sužalotas. Abortas turėjo mane nužudyti“, – sako Melissa Ohden. Gydytojai taip pat negalėjo paaiškinti, kodėl ji išgyveno.

 

Biologinė motina išgyveno nesėkmingą abortą, įvedus druskos tirpalo injekciją

Melissa Ohden visada žinojo, kad ji yra įvaikinta. „Niekada man gyvenime tėvai nesakė: „Tu esi įvaikinta dukra“ ir kad tai yra gerai ar blogai. Jie man pasakė: „Mes tave mylime. Tu buvai išrinkta būti mūsų vaiku. Mes tavęs negimdėme, bet Dievas norėjo, kad būtum mūsų dukra “. Ir aš visada tai jaučiau“, – sako moteris.

Tačiau Melissa nebuvo pasirengusi išgirsti tiesą, kaip ji atkeliavo į šį pasaulį. Anot jos, pirmą kartą apie tai ji sužinojo ginčydamasi su vyresniąja seserimi. Tuomet ji man rėžė iš peties: „Bent jau mano tėvai norėjo, kad aš gimčiau“. Buvo labai keista tai išgirsti nuo vieno įvaikinto vaiko kitam  įvaikintam. Bet ji pridūrė: „Paklausk mamos. Tegul ji pasako visą tiesą“. Bet aš  net neįsivaizdavau, kokia tai tiesa. Todėl paklausiau mamos, o ji man atsakė: „Melissa, tavo motinai buvo mėginta atlikti abortą jau penktą nėštumo mėnesį, be tu išgyvenai. Mes tave mylime ir mes visada tave mylėsime…“.

Melissos biologinė motina išgyveno nesėkmingą abortą, įvedus druskos tirpalo injekciją, turėjusią  nužudyti kūdikį. „Buvau priblokšta. Iki šiol negaliu rasti žodžių, kad visa tai apibūdinčiau, prisimindama tą akimirką.  Sunku buvo net kvėpuoti. Viskas viduje skaudėjo. Tą naktį negalėjau užmigti. Aš žinau tik tai, kad Dievas išgelbėjo mano gyvybę. Kai tai supratau, patyriau tokį džiaugsmą!“, – Melissa dalijosi išgyvenimais, išgirdusi mamos žodžius, kaip ji atkeliavo į šį pasaulį.

Melissa neslepia buvusi emociškai sukrėsta, sužinojusi tiesą. Viskas, ką ji įsivaizdavo apie savo praeitį, akimirksniu pasikeitė. Ji turėjo daug klausimų ir norėjo ką nors daugiau sužinoti apie savo biologinius tėvus. „Mano biologinei mamai buvo 19 metų, kai jai buvo atliktas abortas. Ji studijavo universitete, nebuvo ištekėjusi. Ir kai sužinojo, kad laukiasi, neturėjo pasirinkimo, kaip ir daugelis panašiose situacijose atsidūrusių moterų. Šį sprendimą už ją priėmė vienas iš jos tėvų. Tačiau niekas nesitikėjo, kad kūdikis, kurio taip troško atsikratyti, išgyvens“, – pasakoja Melissa.

Bet moteris džiaugiasi, kad jai labai pasisekė. Nors ir neslepia pažįstanti tą gydytoją, kuris rūpinosi, kad jos biologinei motinai būtų atliktas abortas. Ir kuriai pažadėjo, kad „viskas bus gerai“ – kūdikis gims negyvas. „Pas mano motiną į ligoninę atsiuntė jos vyresniąją seserį. Sukėlus dirbtinį gimdymą, sesuo pastebėjo, kad aš judu ir skleidžiu kažkokius garsus. Suprato, kad aš gimiau gyva. Abortas nepavyko. Tai paaiškėjus, gydytojai ir slaugytojos suteikė man medicininę priežiūrą“, – pasakoja Melissa.

Nė vienas iš gydytojų, apžiūrėjusių gimusią Melissą, negalėjo paaiškinti, kaip ji sugebėjo išgyventi po druskos tirpalo injekcijos ir kad tai nepadarė jokios rimtos žalos jos sveikatai.

„ Gydytojai tvirtino: medicininio paaiškinimo nėra. Nėra paaiškinimo, kodėl aš išgyvenau šį abortą. Jis turėjo mane nužudyti. Bet aš likau gyvas motinos įsčiose, palikau ją ir likau gyva. Kiek žinau, esu vienintelis žmogus pasaulyje, kuris išgyveno abortą ir fiziškai nenukentėjo“, – dalijasi skaudžiais prisiminimais moteris.

 

Pradžioje jautė didžiulį pyktį savo biologiniams tėvams

Nepaisant to, kad Melissa nebuvo fiziškai sužalota,  moteris prisipažįsta, kad emociškai ji jaučiasi tarsi būtų suskaldyta į gabalus. Sako pradžioje jautusi didžiulį pyktį savo biologiniams tėvams. „Būdama 14 metų negalėjau suprasti, kaip vienas iš tėvų galėjo priimti tokį sprendimą – nutraukti savo vaiko gyvenimą. Tą naktį aš pirmą kartą pajutau net didžiulę neapykantą savo biologiniams tėvams. Bet po to pyktis pamažu ėmė praeiti, – pasakoja moteris.- Aš tikrai neturiu dėl ko pykti ant jų. Man labai pasisekė, nes Aukščiausiasis išgelbėjo mano gyvybę! Neįsivaizduoju, kaip jautėsi mano biologiniai tėvai, žinodami, kad jie norėjo mane nužudyti, bet nepavyko“.

Po kiek laiko Melissa nusprendė susirasti savo biologinius tėvus. Daug pastangų ir jėgų ji atidavė ieškodama tų, kurie prieš daugelį metų jos atsisakė.

„Jaučiau, kad noriu gauti atsakymus į klausimus. Jaučiau, kad nusipelniau tai žinoti: kodėl kažkas kitas turėjo nuspręsti gyventi man ar negyventi? Taigi, kai man buvo 19 metų, supratau, kad man labai svarbu žinoti tiesą. Norėjau, kad jie iš mano lūpų sužinotų, jog esu gyva ir su manimi viskas tvarkoje. Ir kad aš jiems seniai atleidau už jų priimtą sprendimą nutraukti mano gyvenimą. Pradėjusi ieškoti juos, man buvo svarbiausia pranešti, kad atleidau jiems“, – sako moteris.

Anot Melissos, prireikė 10 metų, kol ji atrado savo biologinį tėvą. Bet paaiškėjo, kad jie gyveno tame pačiame mieste.

„Kelis mėnesius meldžiausi, kol vieną dieną išdrįsau parašyti laišką tėvui. Aš išsiunčiau laišką į jo darbovietę, o ne į namus, nes nežinojau, ar jis kam nors apie mane pasakojo. Ir aš nenorėjau komplikuoti jo gyvenimo. Laiške parašiau: „Aš tau atleidau. Aš žinau visą tiesą apie atliktą abortą. Aš tau atleidau. Belieka tikėtis, kad ir jūs paprašėte atleidimo.  Mes gyvename tame pačiame mieste. Taigi, jei norite pabendrauti su manimi, aš lauksiu“.

Svarstydama, ar jis gavo jos laišką, Melissa kelis mėnesius laukė atsakymo, bet taip ir nesulaukė. Po aštuonių mėnesių moteris internete atsitiktinai aptiko žinutę, kad jos tėvas mirė.

„Visus tuos mėnesius aš jaučiau jį ir galvojau: „Iš pradžių jie bandė nutraukti mano gyvenimą, o dabar vengia manęs ir nenori atsakyti į mano laišką. Bet aš net neįsivaizdavau, kas jam nutiko. Galėjau tik įsivaizduoti, kad jis perskaitė mano laišką ir tai padėjo jam nusiraminti. Juk jis sužinojo,  kad man viskas gerai ir kad aš jam atleidau. Po jo mirties sužinojau,  kad jo šeima atrado kabinete mano laišką. Ir man palengvėjo sužinojus, kad jis perskaitė mano laišką“, – dalijasi karčiais prisiminimais Melissa.

 

Keliauja po pasaulį ir skaito paskaitas apie abortų daromą žalą

Anot moters, jo šeima sužinojo, kad ji yra jo vaikas ir kad jis ketino su ja susitikti, bet kad ir kaip liūdna būtų, sunkiai sirgdamas jis neturėjo galimybės tai padaryti.

Maždaug tuo pačiu metu Melissa parašė panašų laišką ir savo biologinės motinos tėvams. 2007 metais gavo iš senelio atsakymą, kuriame jis parašė šiek tiek apie jos biologinę motiną ir kad yra  galimybė su ja pasikalbėti asmeniškai. „Pagalvok apie tai, kaip tą naktį jautėsi tavo mama“, – tokiais žodžiais baigė laišką senelis.

Dabar Melissa Ohden keliauja po pasaulį ir skaito paskaitas apie abortų daromą žalą. Moteris taip pat aktyviai dalyvauja ir „ProLife“ renginiuose, kur taip pat  pasisako prieš abortus. Ji dalijasi su žmonėmis savo istorija ir skaudžiais išgyvenimais. Taip, kaip ji išgyveno, skatina moteris gerai pagalvoti, prieš priimant sprendimą atlikti abortus. Anot Melissos, vien Kanadoje per metus atliekama iki 100 tūkst. abortų. O JAV, šalyje, kurioje gimė Melissa, abortų atliekama beveik 1,2 mln.  per metus. Melissa  negaili nei pastangų, nei jėgų, nei laiko, norėdama prisidėti prie šios augančios problemos sprendimo.

„Kai sužinojau tiesą apie tai, kaip aš atėjau į šį pasaulį, iškart supratau, ką turėčiau daryti. Ir pasakiau sau: „Melissa, atėjo laikas. Kaip kažkada buvo išgelbėta tavo gyvybė, dabar tu gelbėk kitų gyvybes“. Ir tos mintys tapo lemtingu mano gyvenimo posūkiu, – sako moteris.- Dabar tvirtai galiu pasakyti, kad padarysiu viską, kas mano jėgoms, norėdama palengvinti kitų gyvenimo kelią. Nežinau, ar aš pajėgsiu pakeisti pasaulį, bet išgelbėjusi bent vieną gyvybę, jaučiuosi nugalėtoja“.

2008 metais  balandžio mėnesį  Melissa ir jos vyras Ryanas susilaukė dukters Olivios. Mergaitė gimė toje pačioje ligoninėje, kurioje prieš daugelį metų gimė ir Melissa. Moteris sako, kad ta vieta, kažkada simbolizavusi jos tamsiausią gyvenimo knygos skyrių, dabar buvo išvalyta.

„Kai pirmą kartą papasakojau savo istoriją viešai, sužinojau, kad pastojau. Ir aš tada pagalvojau: „ Aukščiausiasis mato, kad dabar darau būtent tai, dėl ko jis padėjo išgelbėti mano gyvybę. Ir tai yra jo palaiminimas. Olivia pakeitė mano gyvenimą. Man labai pasisekė! Todėl neretai pagalvoju: „Ar  gali būti geriau nei dabar?“.  Aš buvau išgelbėta nuo mirties. Be to, Dievas palaimino mane, suteikdamas man vyrą ir dukrą. Tai nuostabu!“, – sako Melissa Ohden.

Melissa dėkoja Aukščiausiajam už išgelbėtą gyvybę

parengta pagal BBC

socialinių tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą