Ko gero daugumai tėvų iki šiol sunku kalbėti su savo paaugusiomis atžalomis apie seksualinį gyvenimą. Šio bendravimo stygių su suaugusiais  greičiausiai gelbsti internetas, knygos, skirtos paauglių lytinio ugdymo, švietimo ir auklėjimo temomis.

Atsakykite namuose, ramioje aplinkoje, kai niekas netrukdys ir neblaškys dėmesio

Vis dėlto, kada verta pradėti intymius santykius? Ar vaikinas ir mergina supranta, kad yra jau pasirengę intymiam suartėjimui? Ar tik jiems abiem atrodo, kad jau pats laikas. Pateikiame jums 24 populiariausius anketos klausimus apie intymaus gyvenimo pradžią. Su jais vertėtų susipažinti ir tėvams. Tai būtų jiems ir savotiška „špargalkė“, kokius intymius klausimus labiausiai vertėtų  aptarti, –  rašoma Ruth Bell knygoje „Changing Bodies, Changing Lives: A Book for Teens on Sex and Relationships“ („Besikeičiantys kūnai, besikeičiantys gyvenimai: knyga paaugliams  apie seksą ir santykius“).

Taigi, norint  išsiaiškinti, ar laikas pradėti seksualinius santykius, pirmiausiai reikia atsakyti į šios anketos klausimus.  Be to, tai turėtų padėti suprasti, ar intymius santykius galima pradėti dabar ir būtent su tuo  vaikinu ar mergina.

Į šiuos klausimus atsakykite būdami namuose, ramioje aplinkoje, kad niekas netrukdytų ir neblaškytų dėmesio. Atsakykite į klausimus rimtai, apgalvotai prisimindami ir pergalvodami  esamus ar buvusius tarpusavio santykius (jei tokie buvo arba dabar palaikote, draugaujate), įsiklausydami į savo mintis ir pojūčius. Svarbiausia, kad būtumėte sąžiningi sau.

1.Ar iš tikrųjų  noriu intymių santykių?

2.Ar esu jiems pasirengęs psichologiškai?

3.Kaip lytinio gyvenimo pradžia galėtų atsispindėti mano kasdieniame gyvenime?

  1. Ar seksualinių santykių pradžia atitiks ir sutaps su mano moralinėmis vertybėmis?
  2. Ar tai darysiu tik norėdamas patenkinti savo seksualinius poreikius, ar dėl savo mylimo žmogaus?
  3. Ar mano vaikinas ( mergina) nespaudžia manęs pradėti lytinį gyvenimą?
  4. Ar norėčiau pradėti lytinius santykius būtent su tuo žmogumi ir kodėl aš to noriu?
  5. Ar pakankamai pasitikiu juo (ja) ir ar galiu atvirai aptarinėti su juo (ja) sekso temomis?
  6. Kokius jausmus patiriu savo vaikinui (merginai) ir ar nepainioju meilės jausmo su fizine seksualine trauka?
  7. Kokius jausmus patiria jis (ji) man? Kuo tai pasireiškia: daugiau žodžiais ar poelgiais? Ar galiu pasakyti apie savo merginą (vaikiną), kad ji (jis) yra patikimas žmogus, nevengiantis atsakomybės jausmo?
  8. Ar gerai jaučiatės dviese be sekso?
  9. Jei jums nebūtų galimybės turėti lytinių santykių 3-6 mėnesius – išliktų ar sužlugtų jūsų santykiai?
  10. Ar pasirengęs mano kūnas seksui? Tai yra jaučiate fizinį norą turėti intymių santykių?
  11. Ar pakankamai pasitikiu savimi ir galėčiau atsisakyti sekso paskutinę akimirką, jei kas nors atsitiktų nenumatytai? Pavyzdžiui, nebūtų prezervatyvo po ranka?
  12. Ar dažnai pykstatės su savo mergina (vaikinu)? Kuris iš jūsų dažniau yra konflikto iniciatorius?
  13. Ar jums neatrodo, kad pernelyg skubate pradėti lytinį gyvenimą?
  14. Ar galėtumėte judu pradėti seksualinius santykius be alkoholio ir narkotikų?
  15. Ar pakankamai žinote priemones, padedančios apsisaugoti nuo nepageidautino nėštumo ir ŽIV?
  16. Ar galėtumėte, iškilus šioms problemoms, pasakyti kuriam nors iš savo tėvų?
  17. Jei tavo mergina taptų nėščia, ką darytum ir kaip elgtųsi pastojusi mergina ?
  18. Kam iš suaugusių galėčiau papasakoti apie savo (mergina) ir savo merginos nėštumą bei kreiptis pagalbos?
  19. Kuris iš jų materialiai galėtų man (mano merginai) padėti auginti vaiką?
  20. Jei aš (mano mergina) taptų nėščia, kaip toliau mokyčiausi mokykloje?
  21. Kokia papildoma našta gultų ant mano pečių? Ar galėčiau ją įveikti?

Ankstyvas lytinis gyvenimas – dar ne įrodymas, kad paauglys jau subrendo

Taigi, sąžiningai ir atvirai atsakius į pateiktus klausimus, vertėtų pirmiausiai paklausti savęs: „Ar  galiu  užtikrintai pasakyti, kad noriu pradėti lytinį gyvenimą artimiausiu metu?“

Bet jei atsakant į klausimus, netikėtai pajusite, kad apėmė abejonės ar dvejonės dėl savo merginos (vaikino), jei jums nepatiko kuri nors paminėta klausime situacija, jei pajutote spaudimą arba jaučiate, kad jums trūksta patirties, vadinasi, jūs dar nesate pasirengę tokiam atsakingam žingsniui. Tačiau jei klausimai ir atsakymai į juos nesukėlė jums nė lašo abejonės dėl savęs ir savo draugės ar draugo poelgių, vadinasi, saugokite savo draugystę, branginkite savo mylimą žmogų ir neskubinkite įvykių. Ir būtinai ateis laikas, kai judu suprasite, kad reikia žengti dar vieną žingsnį, pajutę priėmę  teisingą sprendimą.

Kodėl neverta pradėti lytinio gyvenimo dėl įsitvirtinimo tarp savo bendraamžių ar „suaugusio žmogaus“ statuso? Todėl, kad paauglio ankstyvas lytinis gyvenimas – aplinkiniams dar nėra įrodymas, kad jis jau subrendo. Tai tik jam pačiam taip atrodo. Greičiau priešingai –  skubėdamas jis nesugeba priimti apgalvotą ir teisingą sprendimą bei nepajėgia atsilaikyti prieš pagundas.  Be to, anksti pradėjęs lytinį gyvenimą, užsikrauna ant savo trapių pečių bereikalingus įsipareigojimus ir susikuria galybę naujų problemų.

Žinia, pilnametis žmogus tampa tada, kai jam sueina 18 metų. Todėl sulaukus šio amžiaus, jau gerai būtų turėti pakankamai žinių apie lytinį gyvenimą.  Bet jei 18 metų vaikinas, turintis lytinių santykių, piktnaudžiaujantis alkoholiu, negalintis pragyventi ir vienos dienos be cigaretės, savo elgesiu demonstruojantis esąs tikras vyras, iš tikrųjų jo negalima laikyti brandžia asmenybe, negalima tvirtinti, kad  jis jau yra pasirengęs kurti harmoningus tarpusavio santykius su priešinga lytimi bei susilaukti sveikų palikuonių ir pasirūpinti jais.

Kodėl merginai nevertėtų pradėti lytinių santykių spaudžiant vaikinui: „Jei myli – įrodyk“?

Atsakymas labai paprastas: meilės nereikia įrodinėti!  Meilė – ta atitinkama žmogaus būsena: kai jis nori rūpintis savo mylimu žmogumi, jo sveikata,  rodyti dėmesį jam, domėtis jo veikla, pomėgiais.  Moka liūdėti ir džiaugtis kartu su juo, padeda išsisukti iš keblios situacijos, užjaučia, rodo atjautą. Todėl, myli ar nemyli žmogus, galima spręsti iš jo elgesio, kalbų ir veiksmų.

Kas paprastai reikalauja įrodyti meilę per seksą? Тas, kuriam nusispjauti į tave ir tavo psichologinį nepasirengimą lytiniam gyvenimui. Tas, kuris neįžvelgia ir nesupranta tavo meilės ir atsidavimo draugystei. Tas, kuriam pirmoje vietoje savi interesai ir poreikiai.

Galų gale įrodinėti meilę per seksą reikalauja tas, kuriam apskritai  nereikalinga meilė, o vien lytiniai santykiai! Tokiu atveju verta rimtai susimąstyti ir paklausti savęs: „Ar jums apskritai reikalingas toks žmogus?“

Dažniausiai savo meilę įrodinėja tik silpnas žmogus

Kas mėgsta įrodinėti savo meilę? Pirmiausiai tas, kuris pats ja netiki! Jei tiksliai žinai, kad myli savo vaikiną (merginą) ir visaip parodai jam (jai) savo meilę ne tik žodžiais, bet ir poelgiais, tai ar verta įrodinėti meilę, pradėjus su juo (ja) lytinius santykius?  Dažniausiai įrodinėja savo meilę tik silpnas žmogus, pasiduodantis manipuliacijoms, nesugebantis teisingai pasirinkti partnerius ir prioritetus.

Be to, pradėjus lytinius santykius, jūsų tyko provokuojanti situacija – mergina gali pastoti. O dėl nepageidautino  nėštumo į šią keblią situaciją įtrauksite iš karto kelis žmones:  pirmiausiai save (nes ant tavo galvos pasipils priekaištų lavina),  vaikiną (kuris intuityviai ims vengti atsakomybės) ir savo tėvus, kurie greičiausiai jausis kalti, kad nesugebėjo apsaugoti tave. Ir galų gale ant tavo pečių guls atsakomybė dėl būsimo kūdikio arba dėl aborto ir jo pasekmių.

Bet tai nereiškia, kad tu negali iš anksto ruoštis motinystei: stenkis gyventi sveikai, atsikratyk žalingų įpročių (jei jų turi), sveikai maitinkis, sportuok, įgyk kokybišką išsilavinimą ir sulauk savęs vertą partnerį ir mylimą žmogų, kuris bus ne tik ištikimas ir atsidavęs gyvenimo palydovas, bet ir  jūsų vaikų pavyzdingas ir geras tėvas. Tada jūsų vaikai augs sveiki ir laimingi!

Kodėl neverta pradėti intymių santykių, sekant bendraamžių pavyzdžiu ir laikantis principo: „Jau daug kas „tai“ daro, vadinasi, ir man laikas“.  Jei artima draugė (arba draugas) pasigyrė turinys intymių santykių, pirmiausiai pagalvok, ar verta nuo jų neatsilikti? Nes mylėti galima ir be sekso: draugaukite, susitikinėkite, kalbėkitės, juokaukite, dalinkitės svarbiais dalykais, padėkite vienas kitam, palaikykite, užstokite, rūpinkitės, nes visa tai – labai geras jausmų patikrinimas.

O  anksti pradėjus lytinį gyvenimą, tikėtina, sugriausite daug savo gražios ateities planų, kuriems nebus lemta išsipildyti.  Juk intymiuose santykiuose gali būti daug netikėtumų – iš dalies nemalonių ir sudėtingų, kuriuos kartais sunku įveikti net suaugusiam žmogui.

2 KOMENTARAI

  1. I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.
    I do not know who you are but certainly you are going to a
    famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

  2. Appreciating the hard work you put into your site and detailed
    information you present. It’s nice to come across a blog
    every once in a while that isn’t the same unwanted rehashed material.
    Wonderful read! I’ve bookmarked your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą