Pagal vaizdą pro langą galima sužinoti adresą, net aukštą ir konkretų butą. Niekada nepamatysite profesionalaus tinklaraštininko nuotraukos pro langą, nes jis supranta, kuo tai gali kelti grėsmę. Skelbdami saulėlydį „Instagram‘e“ ar „Facebook‘e“, kai kurie žmonės negalvodami prideda geografinę vietą. Tai beveik tas pats, kaip ant tvoros užrašyti savo adresą ir pakviesti visus. Archyvo nuotrauka

Pastaruoju metu daugelis tinklaraštininkų susidūrė su masiniu „YouTube“ kanalų įsilaužimo išpuoliu. Daugeliui sąskaitų vagystė reiškė kone karjeros žlugimą, uždarbio sumažėjimą iki nulio, skolas, reklamos sutarčių žlugimą, sugadintą reputaciją.

Dabar pakanka atidaryti vieną įtartiną nuorodą, kad užpuolikas galėtų pasiekti jūsų socialinius tinklus. Taigi, viena tinklaraštininkė ne tik neteko savo „Youtube“ kanalo, bet ir jos nuotraukos pateko į vagių rankas, kurių ji nenorėtų viešinti. Nemaloni situacija, švelniai kalbant. Taigi, kaip apsisaugoti nuo tinklo įsibrovėlių gniaužtų, tačiau „pasitraukti iš visų socialinių tinklų ir gyventi bunkeryje“ nėra jūsų pasirinkimas?

  1. Tinkamas slaptažodžių naudojimas

Patarimas: užsirašykite paprastu pieštuku, kad pakeitę slaptažodį nesusipainiotumėte. Be to, jei netyčia išliesite vandens ant slaptažodžių puslapio, jis neišbluks.

  1. Išjunkite automatinį formų pildymą

Patogu, kai lankantis svetainėje vartotojo vardas ir slaptažodis iššoka automatiškai, ar ne? Grubiai tariant, jūsų naršyklėje sukuriamas dokumentas su visomis paskyromis ir slaptažodžiais. Įsilaužti į tai neįtikėtinai lengva!

  1. Neišsaugokite kortelės duomenų apsipirkimo svetainėse

Tai reiškia, kad turite kortelę, susietą su kai kuriomis svetainėmis, kad patvirtintumėte pirkinį, tereikia įvesti kodą kortelės gale. Patartina pakeisti savo seną banko kortelę ir daugiau jos nesieti su apsipirkimo svetainėmis! Faktas yra tas, kad yra programų, kurios seka jūsų įvestą tekstą. Be to, daugelis svetainių saugo visus jūsų kortelės duomenis.

  1. Neperkelkite įtartinų pranešimų, memų

Jau dabar atitinkamos tarnybos gali teisėtai reikalauti suteikti vartotojo prisijungimą, patikrinti gautas ir išsiųstas žinutes, visų kontaktų sąrašą, įrenginių, iš kurių vartotojas prisijungė prie interneto, sąrašą ir panašiai.  Kur garantija, kad šie duomenys vėliau nepateks į tinklą? Net kai kurie bankai pasisavina savo klientų duomenis!

  1. Nepalikite savo telefono numerio nepatvirtintų svetainių puslapiuose

Faktas yra tas, kad užsiregistravus nemokamose interneto svetainėse  po to skęsite nuo šlamšto!

6.Nerašykite namų adreso savo puslapiuose ir nefotografuokite „gražaus vaizdo pro langą“

Tai yra nefotografuokite lėktuvo bilietų ir pasų. Niekada nežinai, kas pamatys jūsų nuotraukas internete. Tai gali būti visiškai neadekvatus žmogus, nusikaltėlis. Pasus ir bilietus fotografuojantys žmonės nurodo atviru tekstu: „Manęs namuose nėra, galite išlaužti duris ir mane apvogti!“.

Be to, pagal vaizdą pro langą galima sužinoti adresą, net aukštą ir konkretų butą. Niekada nepamatysite  profesionalaus tinklaraštininko nuotraukos pro langą, nes jis supranta, kuo tai gali kelti grėsmę. Skelbdami saulėlydį „Instagram‘e“ ar „Facebook‘e“, kai kurie žmonės negalvodami prideda geografinę vietą. Tai beveik tas pats, kaip ant tvoros užrašyti savo adresą ir pakviesti visus benamius.

  1. Būkite atsargūs su siuntiniais, pranešimais ir sąskaitomis faktūromis

Ne kartą teko matyti, kaip socialiniuose tinkluose skelbia nuotraukas su didžiuliu kiekiu siuntinių iš pašto. Nuotraukoje matosi viskas: adresas, telefono numeris, net visas vardas! Todėl visas sąskaitas faktūras, pranešimus, pašto lipdukus reikia suplėšyti į mažus skutelius, kad niekas nematytų.  Tą patį reikia padaryti su pasenusiais ir nebenaudojamais dokumentais, jų kopijomis ir panašiai.  Niekada nežinai, kur atsidurs jūsų šiukšlės, ar jos bus surūšiuotos, ar kas galės perskaityti jūsų adresą, kitus asmeninius duomenis ant krūvos popierių.

  1. Užklijuokite internetinę kamerą

Ant internetinės kameros užklijuokite lipduką ir  nulupkite jį tik tada, kai reikia naudotis fotoaparatu. Tam yra kelios priežastys: nešiojamasis kompiuteris veikia beveik visą parą, dirba nuo ryto iki vakaro, o per tą laiką galite persirengti, dažytis, kvailioti ar tiesiog sėdint prieš monitorių  valgyti ledus. Ar norėtumėte, kad draugai matytų jus tokia negražia forma?!

  1. Nuolat ištrinkite senus pokalbius ir išvalykite naršymo istoriją

Šiandien jūs ieškote „Google“ tepalo nuo niežų, o rytoj apie tai žinos visas internetas! Situacija juokinga, jei ne graudi. Kad taip nenutiktų, ištrinkite senus pokalbius, išvalykite talpyklą ir naršyklės istoriją – tai ne tik jūsų saugumui, bet ir tam, kad jūsų įrenginys veiktų greitai ir teisingai. Nesiųskite tų nuotraukų, kurių niekas neturėtų matyti – net savo antrosioms pusėms ir geriems draugams, nes, kaip žinia, nuo meilės iki neapykantos yra tik vienas žingsnis.

Net jei jums skambina tariamai iš banko, paprašykite nurodyti darbuotojo vardą, pavardę, pareigas ir skambinkite banko karštąja linija. Jokiu būdu nepasakykite kortelės numerio, galiojimo datos ir kitoje pusėje esančio kodo, net jei to prašytų pats „centrinio banko valdybos pirmininkas“!

  1. Nelankykite įtartinų svetainių, nesekite pašalinių nuorodų ir būkite budrūs

Atminkite, kuo mažiau asmeninių duomenų paliksite internete, tuo mažiau sukčiai gali apie jus sužinoti! Net ir ištrynus asmenines pikantiškas nuotraukas, jos gali būti saugomos ne tik pas pašnekovą, bet ir serveryje. Ištrynus paskyrą socialiniame tinkle ji egzistuoja dar šešis mėnesius – bent jau kažkur duomenų bazėse. Susieti visus savo socialinius tinklus su vienu elektroniniu paštu yra kvailumo viršūnė. Todėl, jei įmanoma, naudokite telefono prisijungimo patvirtinimą.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą