
Kai į avariją patenka neblaivus vairuotojas, visi prisimena frazę: „Alkoholis – vairuotojo priešas!“ ir „Girtas yra žudikas prie vairo“.
Vairavimas išgėrus išprovokuoja alkoholio prieinamumą
Įdomu tai, kad šie šūkiai dažnai nesuderinami su tikrove, nes alkoholio vartojimo kultūra, jei taip galima pavadinti, nuėjo į praeitį taip toli, kad tikriausiai nebeįmanoma sužinoti, kas pirmasis atnešė taurę negeriančiam senovės žmogui.
Žinoma, galima sakyti, kad vairavimas išgėrus išprovokuoja alkoholio prieinamumą. Tačiau ar žinote daug atvejų, kai į bokštinius kranus lipa girti? O gal girtuokliai eina į zoologijos sodą ir bando patekti į liūto ar tigro narvą? Tai reiškia, kad yra dalykų, kurių išgėręs žmogus jokiu būdu nepadarys. Net nepaisant jų būklės. Su „viena išimtimi“ – ne vienas galvoja, kad sėsti prie vairo išgėrus nėra nieko blogo! Neapgaudinėkime savęs. Tiesą sakant, galite vairuoti automobilį neblaivus, jei jums nusispjauti į įstatymą, draudžiantį vairuoti neblaiviam. Ir, žinoma, privalu jo laikytis. Nepaisant to, kad, jei žmogus turi įgūdžių, reikalingų tam tikros rūšies veiklai, tada su tam tikra savikontrole jis gali atlikti šią veiklą nepriklausomai nuo savo būsenos.
Žvelgiant iš kitos pusės, daugelis vairuotojų pasakys, kad vairuodami automobilį po darbo jie ilsisi! Kadangi automobilio vairavimo procesas yra automatizuotas.
Anot jų, tas pats su alkoholiu. Jei žmogus gali atsistoti ant kojų, jis gali vairuoti ir automobilį. Kitas klausimas – tai Kelių eismo taisyklių pažeidimas pagal įstatymą.
Nestabdomas jis taip gali važinėti ne vienerius metus
Taigi, išeina, kad kai kurie vairuotojai nejaučia jokio skirtumo tarp to, kas nustatyta įstatymu, ir to, kokios jo galimybės. Kitaip tariant, jaučia, kad išgėrus nedaug svaigalų niekas jo vairavimo elgesyje nepasikeičia. Taigi, jei iš pat pradžių neįkliūva kelių policininkams, po pirmojo karto bus ir antras kartas, o po antro – trečias ir taip toliau. Nestabdomas jis taip gali važinėti ne vienerius metus.
Įvairų tyrimų duomenimis, vairuotojai, kurių kraujyje alkoholio yra mažesnis nei 0,7 promilės (apytiksliai), rimtų avarijų nesukelia. Vairuotojai, turintys apie 1 ppm ar daugiau, yra pavojingi. Tie, kurie jau prastai stovi ant kojų, arba visai nestovi – dėl šių vairuotojų kaltės įvyksta baisūs eismo įvykiai. Jei vairuotojas, būdamas nesunkiai apsvaigęs nuo alkoholio, pateko į avariją, tai reiškia, kad jis nemoka saugiai vairuoti net blaivus.
Beje, apie reakciją. Sudeginus vieną gramą alkoholio organizme, išsiskiria septynios kalorijos. O mažos alkoholio dozės gali padidinti monotoniško fizinio darbo efektyvumą. Vairuoti automobilį patyrusiam vairuotojui – toks pat monotoniškas užsiėmimas, kaip ir bulvių kasimas.
Taigi, jie geria ir vairuoja, jų automobiliai konfiskuojami, bet jiems tai nerūpi. Kokia išvada? Bėda ne ta, kad jie geria, o tai, kad būdami neblaivūs nepaiso įstatymų ir sėda prie vairo.
Žemiau jūsų dėmesiui vaizdo įrašas. Eksperimentas – kaip aplinkiniai reaguoja į girtą vairuotoją, kuris jau nebepastovi ant kojų ir nori sėsti prie vairo. Tai turėtų ne tik jus nustebinti, bet ir pasidaryti atitinkamas išvadas.
„YouTube“ vaizdo įrašas