Tikriausiai pastebėjote, kad internete galite valandų valandas bendrauti su draugais, o realiame gyvenime būna sunku apsikeisti net keliomis frazėmis. Taigi, tikras bendravimas kelia vis didesnių sunkumų: reikia įveikti drovumą ir gėdą, atlaikyti savo išvaizdos įvertinimą, kažkaip taikstytis ir su kitais netobulumais. O internete viskas daug paprasčiau: nereikia rodyti savo veido, visada yra galimybė užblokuoti paskyrą arba tiesiog liautis bendrauti.

 

Lytinis potraukis tampa neatsiejamas nuo virtualiojo pasaulio

Kai dar nebuvo interneto, vaikinams, norintiems atkreipti priešingos lyties atstovių dėmesį, reikėjo  bent pabandyti  kažką padaryti. pavyzdžiui, mirktelėti akį, timptelti už plaukų, parašyti laiškelį. Dabartinio jaunimėlio santykiai dažniausiai prasideda nuo „patinka“ ir komentarų.

Viskas būtų gerai, jei virtualusis pasaulis paveiktų teigiamai ir seksualinę žmogaus gyvenimo sferą. Bet kam vargti, patirti daugybę kompleksų ir įveikti savo baimes, kai internete yra daugybė erotinių nuotraukų ir vadinamojo „juodojo“ turinio filmų?

Yra net nauja sąvoka – skaitmeninės lytys (angl. „digital sexes“). Tai žmonės, kurių lytinis potraukis yra neatsiejamai susijęs su virtualiuoju pasauliu.

Pirmoji skaitmeninių sekso mėgėjų karta, anonimiškai peržiūrinėjo  nuotraukas ir vaizdo įrašus „su braškėmis“ arba  tiesiog kalbėjosi sekso temomis. Antroji karta – tie, kurie šiems tikslams naudoja sekso robotus.

Taip, deja, tai nėra fantazija ar prasimanymas. Sekso robotai vis labiau populiarėja. Jie turi dirbtinį intelektą, į jų kūnus įdiegiami specialūs jutikliai, reaguojantys į prisilietimus. Prieita net iki absurdo. Pavyzdžiui,  vienas dirbtinio intelekto specialistas iš Kinijos, vardu Zhenas Jiajia, vedė tokį robotą, aiškindamas, kad negalėjo rasti sau tinkamos žmonos tarp merginų.

Nors sekso robotai kainuoja labai brangiai, bet jų gamintojai įsitikinę: paklausa tik augs. Juk žmonės nebesimoko ir nededa pastangų, kaip užmegzti ir palaikyti tarpusavio  santykius su kitais gyvais žmonėmis. Tai primena vieną vaizdą iš filmo apie apokalipsę.

 

Nuskriaudžiame save, užmezgdami skubotus seksualinius santykius

Siekdami harmoningo berniukų ir mergaičių vystymosi, jie turi pereiti visus psichoseksualinio kontakto etapus: preliudiją (išankstinį kontaktą), kontaktą, galutinį kontaktą ir po kontakto. Kai paaugliai turi galimybę peržiūrėti internete portalus, skirtus suaugusiesiems, jie praranda gebėjimą praeiti visus psichoseksualinio kontakto etapus. Pavyzdžiui, preliudiją. Mat jie įsitikina, kad seksualinių malonumų galima patirti ir neužmezgus santykių su kitu žmogumi.

Bet kadangi šis malonus produktas yra viešoje erdvėje ir laisvai prieinamas, jis pamažu nustoja teikti malonumą. Tiksliau, reikia vis daugiau ir daugiau jo dozių. Todėl realiame gyvenime tokie jauni žmonės patirs didelį nusivylimą: jie nebegalės patirti laukiamo „šurmulio“ su gyvu žmogumi. Žmonės tarsi tampa vienas kitam nereikalingi.

Lygiai taip pat žalingi ir mėginimai nedelsiant  nerti į seksualinius santykius. Tokiais atvejais emociniam artumui tarp partnerių nebelieka laiko. Žmonėms atrodo, kadangi jie taip greitai sutiko pasimylėti, vadinasi, apskritai nebus problemų santykiuose. Tai didelė klaida. Paprastai atsiranda tuštumos jausmas. Mes patys nuskriaudžiame save, kai užmezgame skubotus seksualinius santykius. Iš tikrųjų intymumui susiformuoti reikia laiko. Svarbu, kad mergina galėtų mėgautis merginimo periodu, o jaunas vyras turi rodyti iniciatyvą. Taip jau gamtos surėdyta.

Todėl negalima sutikti su  mažiau. Ir niekada nepamirškite, kad labai svarbūs yra pažinties, pažinimo, pasimatymo, draugystės ir visi kiti etapai, būdingi vyro ir moters tarpusavio santykiuose. Galų gale tai formuoja mūsų bendravimo su priešinga lytimi patirtį, galimybę atsiverti, įsiklausyti ir užmegzti abipusio pasitikėjimo ryšius. Patikėkite, taip bendraujant, seksualinis kontaktas bus daug malonesnis. Ir nereikės sekso robotų.

 

parengta pagal sciencedirect.com

3 KOMENTARAI

  1. My partner and I stumbled over here coming from a different web
    address and thought I may as well check things out.
    I like what I see so now i am following you. Look forward to exploring your web page repeatedly.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą