Nors ilgas sekso nebuvimas nieko gero kūnui neduoda, bet nieko blogo nenutiks nuo susilaikymo, jei užsiimsite kitais ne mažiau maloniais dalykais: sportuosite, iškylausite į gamtą ar kaip nors kitaip aktyviai ilsėsitės. Archyvo nuotrauka

Ne veltui į partnerio  neturintį žmogų žiūri su tam tikru šališkumu ir nepasitikėjimu, manydami, kad vienišius negali sukurti harmoningų santykių dėl sunkaus charakterio ar nesugyvenamo būdo. Ir iš dalies jie teisūs – ekspertai tokias prielaidas patvirtina, remdamiesi svariais argumentais. Ilgas sekso nebuvimas yra nesveika tiek moterims, tiek vyrams, rašo healthline.com.

 

Lytinio potraukio stiprumas yra glaudžiai susijęs su nervų sistemos ypatybėmis

Taigi, prie ko priveda ilgas sekso nebuvimas?  Ilgas nebuvimas provokuoja psichologinių problemų formavimąsi. Moterys gali patirti neurasteniją. Vyrai – seksualinio potraukio sumažėjimą, ankstyva andropauzę. Iš tiesų, aplinkiniai nesąmoningai analizuoja socialinį vienišų žmonių aspektą, manydami, kad jie nesugeba kurti ir palaikyti harmoningų santykių. Ir tai yra svarbus gerovės, įskaitant socialinę, rodiklis. Be to, vaikai gali pakartoti savo išsiskyrusių tėvų klaidas, kurie neužmezga naujų santykių po, pavyzdžiui, iširus santuokai. Žvelgiant į be poros likusias mamas ar tėčius, ateityje jie gali pakartoti šį elgesio modelį.

Kita rimta ilgo susilaikymo rizika yra dubens organų perkrovos. Jos gali sukelti miomų susidarymą ir augimą, lėtinį dubens skausmo sindromą.

Ilgas sekso nebuvimas moteriai yra pavojingas, nes gali atsirasti rimtų ligų. Šiame kontekste turima omenyje ne tik abstinencija, bet ir masturbacijos atsisakymas.

Tačiau mažojo dubens organų prevencija gali būti ne tik seksas, bet ir vandens aerobika, pilatesas, joga, Kegelio treniruoklio ir makšties kamuoliukų naudojimas, kad išvengtumėte neigiamų pasekmių sveikatai.

Ilgalaikis susilaikymas gali būti siejamas ir su tam tikromis žmogaus gyvenimo aplinkybėmis. Pirmiausiai jis atima iš organizmo „laimės hormonus“. Juk lytiniai santykiai yra vienas iš būdų gauti endorfinų, „laimės hormonų“. Tačiau juos galima gauti daugybe kitų būdų, pavyzdžiui, eiti į sporto salę.

Libido gali susilpnėti, nors visiškai ir neišnyksta. Mat lytinio potraukio stiprumas yra glaudžiai susijęs su nervų sistemos ypatybėmis, todėl neturėti lytinių santykių ir nesimasturbuoti  yra tarsi „mažiau kvėpuoti“.

Kita vertus, tai gali būti ne libido, o seksualinės priklausomybės reikalas – kai seksualinis pasitenkinimas tampa kone vieninteliu būdu patirti malonumą. Žinia, nemažai tokių, kurie kenčia nuo seksualinės priklausomybės – ir tokiu atveju reikia ne tik sumažinti masturbacijos kiekį, bet ir laisvą laiką užimti tikrai įdomiais ir naudingais dalykais (ne mažiau maloniais nei masturbacija).

Pasakyti, kiek procentų nuolatinis noras masturbuotis yra priklausomybė, o kiek libido -neįmanoma. Tai galite sužinoti tik nuolat intymiai bendraujant.

Ilgo sekso nebuvimo rizika yra ta, kad užsitęsus abstinencijai organizmas gali „nutarti“, jog seksualinė funkcija nebereikalinga. Dėl to gali prasidėti hormoniniai pokyčiai, sunkiau bus pasiekti orgazmą, taip pat ištverti PMS ir mėnesines.

Svarbu suprasti, kad reguliarus seksas turi teigiamą poveikį, jei moteris iš to gauna emocinį malonumą. Jei tam tikru momentu moteris neturi partnerio, tai nėra priežastis panikuoti.

 

Gali sukelti stresą bet kuriam žmogui

Ilgas sekso nebuvimas vyrui  taip pat turi nemažai neigiamų pasekmių. Ilgalaikė abstinencija gali sukelti vyrų prostatos sekrecijos stagnaciją ir kraujo stagnaciją dubens organuose. Blogėjant kraujotakai,  gali išsivystyti net uždegiminiai procesai, dėl kurių gali kilti rimtesnių problemų. Pavyzdžiui, prostatitas.

Buvo atlikti tyrimai, kurių rezultatai rodo, kad ilgas abstinencijos laikotarpis gali sukelti prostatos adenomą ir netgi padidinti riziką susirgti vėžiu. Ilgo sekso nebuvimo nepritaria gydytojai, stebintys vyrų sveikatos būklę.

Vėlgi, čia kalbame ne tik apie sekso neturėjimą, bet ir apie nesimasturbavimą.

Galų gale ilgas seksualinės veiklos neigimas ir masturbacija gali sukelti stresą bet kuriam žmogui. Kaip sekso trūkumas veikia vyro sveikatą? Abstinencija yra susijusi ne tik su fiziologija, bet ir su psichologine būsena, kuri turi įtakos organizmui. Dėl lėtinio streso sutrinka normaliai spermatogenezei būtinų hormonų gamyba ir lytinė funkcija. Tai reiškia, kad vyrui gali sutrikti erekcijos funkcija arba paspartėti ejakuliacija.

2003 metais Australijos mokslininkų komanda padarė išvadą, kad kuo daugiau 20–50 metų amžiaus vyras masturbuojasi, tuo mažesnė tikimybė susirgti prostatos vėžiu. O ilga abstinencija gali išprovokuoti šią onkologinę ligą. Mokslininkai mano, kad reguliari ejakuliacija neleidžia pavojingiems kancerogenams, sukeliantiems vėžį, kauptis prostatos liaukoje. Tačiau kiti tyrimai verčia abejoti šia išvada, nurodę, kad teigiamas poveikis gali labai priklausyti nuo masturbacijos dažnumo ir vyro amžiaus.

Ilgas sekso nebuvimas moteriai, kaip ir vyrui, mažina seksualinį potraukį. Moteriai gali išsivystyti frigidiškumas. Be to, kuo ilgesnė abstinencija, tuo mažesnė tikimybė pasiekti orgazmą.

Menstruacijos gali vėluoti ir po ilgo sekso nebuvimo. Taip yra todėl, kad reguliarus ir stabilus seksas veikia menstruacinį ciklą ir hormonų gamybą.

Kai kurioms moterims gali kilti ir kita bėda: po ilgo sekso nebuvimo atsiranda cistitas. Tai viena iš labiausiai paplitusių urogenitalinės sistemos ligų rūšių, kuri gali būti susijusi su moterų anatominėmis ypatybėmis.

 

Svarbu užsiimti kitais ne mažiau maloniais dalykais

Kaip dar veikia ilgas sekso nebuvimas? Bent jau sumažėja susidomėjimas seksu. Lytinis potraukis gali sumažėti vyrams tik labai ilgai susilaikius (apie 2 metus). Nes sekso nebuvimas trumpą laiką netgi naudingas: organizme kaupiasi testosteronas ir dopaminas, o seksas po abstinencijos bus daug ryškesnis.

O moterims motyvacija seksui tikrai mažėja – jos tiesiog pripranta, kad jo nėra. Tačiau labai sustiprėja menstruacijų skausmas dėl ilgo sekso nebuvimo. Vienas iliustruojančių pavyzdžių – seksas po gimdymo. Moteriai po vaiko gimimo reikia laiko, kad atkurtų savo kūną, sugrąžintų potraukį partneriui. Tai nėra taip paprasta, ypač kai jaunų mamų visas mintis užima vaikas.

Ilgą laiką neturėjus lytinių santykių, makštis gali susiaurėti, o ši būklė gali sukelti diskomfortą ir skausmą lytinio akto metu.

Nors  ilgas sekso nebuvimas nieko gero kūnui neduoda, bet nieko blogo nenutiks nuo susilaikymo, jei užsiimsite kitais ne mažiau maloniais dalykais: sportuosite, iškylausite į gamtą ar kaip nors kitaip aktyviai ilsėsitės.  Juk „džiaugsmo hormonų“ galima gauti ir kitaip, įskaitant gardų maistą ar įdomios knygos skaitymą.

Žodžiu, nieko baisaus jums nenutiks, ir jūs neturėtumėte galvoti viena apie negrįžtamas susilaikymo pasekmes.

Kai turite kokių nors įdomių, malonių ir įdomių užsiėmimų / pomėgių, išskyrus masturbaciją, ir skiriate jiems daug laiko ir mėgaujatės gyvenimu – tai yra ta būsena, kuri ir atstoja ilgą susilaikymą.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą